انجمن تفریح و سرگرمی خانوم خانوما
در ازدواج سنتی چگونه به شناخت کافی برسیم؟زمان کنونی: 27-06-2019، 11:07 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: majidabasi
آخرین ارسال: majidabasi
پاسخ 1
بازدید 1133

امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
در ازدواج سنتی چگونه به شناخت کافی برسیم؟
25-08-2016، 04:59 PM,
ارسال: #1
در ازدواج سنتی چگونه به شناخت کافی برسیم؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ازدواج سنتی، همان خواستگاری است که عروس و داماد برای بار اول در مراسم خواستگاری یکدیگر را می بینند و دقیقا عکس ازدواج مدرن است.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 خوب است یا بد؟ در ازدواج سنتی شناخت کافی به وجود می آید یا خیر؟ ازدواج سنتی در گذشته ها با اکنون چه فرقی کرده است؟ اگر شما هم می خواهید ازدواج سنتی کنید حتما موارد زیر را بخوانید.
[color][size][font]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[/font][/size][/color]
در ازدواج سنتی دختر و پسری توسط خانواده ها به هم معرفی می شدند و اغلب در خواستگاری با یکدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حرف زدن تصمیم به انتخاب می گرفتند. حال ممکن است این جلسات به دو یا سه بار می رسید اما آیا دو ساعت صحبت کردن می تواند ضامن خوشبختی شما باشد و شما را به جواب بله سوق دهد؟ در گذشته اگر دختر و پسر قبل از خواستگاری رسمی یکی دوبار با یکدیگر صحبت می کردند ازدواجشان برچسب دار می شد. این ازدواج ها در میان مردم رایج نبود و در گذشته با ازدواج های مدرن تند برخورد می شد. ازدواج سنتی و ازدواج مدرن هر کدام مزیت هایی دارند اما کدام ازدواج بهتر است؟
[color][size][font]
[/font][/size][/color]
[تصویر: kjsfoiuhyer.jpg]
[color][size][font]
مزایای ازدواج سنتی
[/font][/size][/color]
 1. یکی از مزایای ازدواج سنتی این است که قبل از این که دل کار کند عقل شما است که کار می کند. شما با منطق شخص مورد نظر را بررسی می کنید. البته این بدین معنا نیست که اگر هیچ علاقه ای به ایجاد زندگی مشترک با وی نداشتید به امید این که یک روزی به دل شما خواهد نشست زندگی مشترکتان را آغاز کنید. در ازدواج سنتی نیز، با صحبت کردن هر چند کوتاه، ظاهر، افکار، رفتار و نوع حرف زدن فرد مقابل باید به دل شما بنشیند. ولی این دل نشستن به معنای عاشق شدن شما نیست. برای هر ازدواجی باید کششی وجود داشته باشد. دل نشستن اولیه همان کششی است که منجر به ازدواج می شود.
 2. در ازدواج سنتی از همان ابتدا خانواده ها در جریان هستند و با کمک خانواده ها می توان تصمیم بهتری گرفت. هرچند در این تصمیم نباید اجباری دخیل باشد. برخی از خانواده ها طوری رفتار می کنند که فقط منتظر جواب تایید از عروس و داماد هستند. نباید دختر یا پسر در مضیقه قرار گیرند و به خاطر این که همه چی دوخته و بریده شده مجبور به ازدواج شوند.
[color][size][font]
بهترین روش در ازدواج سنتی
[/font][/size][/color]
اگر شما خواستگاری دارید که به روش سنتی جلو آمده است بهتر است علاوه بر صحبت کردن در جلسه خواستگاری، در مکان های مختلف با وی صحبت کنید. مثلا به کافی شاپ بروید تا از محیط بسته خانه دور باشید. شاید اگر در زمان گذشته دختر و پسری که قصد ازدواج داشتند با یکدیگر بیرون می رفتند افراد دیگر، به چشم بد به آن ها نگاه می کردند. لکه ناپاکی به دختری که اینگونه رفتار می کرد چسبیده می شد اما باید باور کنیم که زمان حال با گذشته خیلی متفاوت است. ازدواج سنتی خوب است اما اگر به زمان حال نزدیک شود. دیگر نوع نگاه ها به ازدواج تغییر کرده است و بدون شناخت کافی نمی توان به ازدواج تن داد.در ازدواج سنتی، دیگر نشستن پسر یا دختر روبروی هم، شناخت کافی را ایجاد نمی کند.دور شدن از نگاه خانواده ها، راحتی بیشتری را برای دختر و پسر فراهم می کند علاوه بر آن، موارد زیادی در این بین مشخص می شود. در ازدواج های سنتی موارد زیر را در نظر بگیرید.
[color][size][font]
انتظاراتتان را بنویسید
[/font][/size][/color]
ازدواج سنتی همانند ازدواج مدرن نیست که شما کم کم با روحیات و اخلاق طرف مقابل آشنا شوید. در ازدواج سنتی هیچ شناختی از طرف مقابل ندارید و می خواهید با وی به طور کامل در مدت زمان محدودی آشنا شوید. طبق رسم ازدواج های سنتی، دختر و پسر قبل از ازدواج با یک دیگر صحبت می کنند. اگر شما هم ازدواج سنتی در پیش دارید از این قاعده مستثنی نیستید. قبل از صحبت کردن با فرد مقابل یک کاغذ بردارید و تمام انتظاراتی که از وی دارید را بنویسید. اگر مشکلی ندارید کاغذ را به جلسه خواستگاریتان ببرید اما اگر حافظه خوبی دارید با چند بار خواندن، موارد را در حافظه بسپارید. (هر چند مطمئن باشید که شما دچار استرس می شوید و قطعا برخی از سوالات از ذهن شما فرار می کنند پس بهتر است در ازدواج سنتی، سوالات را در کاغذ بنویسید و به جلسه خواستگاری ببرید).
[color][size][font]
با نهایت صداقت پاسخ دهید
[/font][/size][/color]
اولین اصل در هر نوع ازدواجی صداقت است. در ازدواج سنتی نیز این اصل جدا نیست بلکه بیشتر احساس می شود. یادتان نرود که شما قرار است یک عمر زیر یک سقف با فرد مقابل زندگی کنید. گفتن کوچکترین دروغی باعث انتخاب غلط می شود. از گفتن حقایق نترسید. اگر رازی دارید که فکر می کنید گفتنش باعث ترک طرف مقابل می شود از گفتنش امتناع نکنید. خوبی ازدواج سنتی به این است که شما وابستگی عاطفی ندارید و  ترس از دست دادن فرد مقابل، گریبان گیر شما نیست. به این فکر کنید که حق هر فردی است که قبل از ازدواج با آگاهی و شناخت کامل از شما تصمیم به ازدواج بگیرد. هر دروغی ممکن است یک روز فاش شود. زمانی که پرده از دروغ شما برداشته می شود اتفاق بدتری رخ خواهد داد و کمترین اثر دروغ شما، از بین رفتن اعتماد است. ازدواج امر بزرگی در زندگی است که اگر با موفقیت روبرو نشود آینده فرد را تحت تاثیر قرار می دهد پس به تمام سوالات با صداقت کامل پاسخ دهید و از فرد مقابل هم بخواهید که صداقت را در تمام حرف هایش به کار ببرد.
[color][size][font]
با یک جلسه صحبت کردن، تصمیم نگیرید. 
[/font][/size][/color]
دیگر زمان گذشته نیست که ازدواج سنتی با یک جلسه انجام گیرد. در ازدواج های سنتی کنونی، همان طور که گفته شد با فرد مقابل چند جلسه دیگر بیرون بروید و به موارد زیر توجه کنید.
[color][size][font]
[/font][/size][/color]
 1. به انرژی طرف مقابل توجه کنید. برخی افراد روابط عمومی بالایی دارند و برخی دیگر بسیار خجالتی هستند. در ازدواج سنتی به این موضوع توجه کنید که فرد مورد نظر از لحاظ رفتاری شبیه به شما هست یا خیر. فکر کنید شما خیلی پر جنب و جوش هستید و فرد مقابل بسیار ساکت و آرام، در اینصورت باید به این فکر کنید که آیا پا به پای شما قدم می گذارد یا خیر. یا بلعکس فکر کنید شما بسیار آرام هستید و فرد مقابلتان شور و نشاط زیادی دارد آیا می توانید در همه ی مواردی که نیاز به ذوق شما دارد کنار وی باشید؟ آرام بودن یا پرنشاط بودن هیچ کدام عیب نیست اما باید انتخاب مناسبی داشته باشید تا در آینده مشکلی به وجود نیاید.
 2. توانایی حرف زدن فرد مقابلتان را بسنجید. اگر شما در جمع ها به راحتی سخنرانی می کنید و با دیگران ارتباط می گیرید باید بدانید همسری که می خواهید انتخاب کنید نیز مانند شماست یا خیر. برای دختران این موضوع باید مهم تر باشد. توانایی صحبت کردن مرد در مکان های مختلف بسیار مهم تر از صحبت کردن خانم هاست. مرد قرار است تکیه گاه زن باشد و اگر نتواند در جایی به راحتی حرف بزند شاید این تکیه گاه کمی محکم نشود.
 3. در قرارهای ازدواج سنتی، نگاه های طرف مقابل را بسنجید. چشم پاکی امر مهمی است که چه زن و چه مرد باید این ویژگی را داشته باشند. 
 4. از ویژگی های خانوادگی طرف مقابل با خبر شوید. خانواده ها حضور پررنگی در زندگی فرزندان خواهند داشت. در ازدواج سنتی بهتر می توان خانواده ها را شناخت.
 5. یکی از کارهایی که در ازدواج سنتی باید انجام داد آگاه کردن طرف مقابل از کارهایی است که بعد از ازدواج انجام خواهید داد. ا مثلا اگر ادامه تحصیل مد نظر شماست قبل از ازدواج بگویید تا بعد از ازدواج مشکلی سد راه شما نباشد.
 6. از لحاظ اعتقادی فرد مقابلتان را بسنجید. در ازدواج سنتی، شما هیچ شناختی از اعتقادات معنوی فرد ندارید. اگر فردی هستید که خیلی به اصول معنوی پایبند هستید حتما از اعتقادات طرف مقابل با خبر شوید. ازدواج هایی که یک طرف اعتقاد مذهبی زیادی دارد و طرف دیگر معتقد نیست اکثرا پایان خوبی ندارند. مهم نیست که شما مذهبی هستید یا خیر، مهم این است که فرد مقابل شما از این لحاظ با شما عقیده یکسانی داشته باشد.
 7. عقیده سیاسی را وارد جلساتتان نکنید. اصولا بحث های سیاسی آخر و عاقبت خوشی را ندارند. سعی کنید اگر عقیده سیاسی هر دو طرف متفاوت است به این موضوع احترام بگذارید. هر شخصی با توجه به دانسته هایش، عقیده مخصوص به خود را دارد و دلیل ندارد در این راه همراه شما باشد.
 8. روانشناسان می گویند در ازدواج های سنتی، برای دست یابی به شناخت حداکثر دو ماه وقت نیاز است. اگر فردی نقاب به صورت داشته باشد، در این دو ماه، بالاخره این نقاب در برخی موارد کنار زده خواهد شد. فقط سعی کنید در طول این دو ماه وابستگی عاطفی پیدا نکنید تا در تصمیم قطعی شما خللی ایجاد نشود.
 9. از رفتارهایی که باب میلتان نیست سخن بگویید. اگر طرف مقابل این رفتارها را می کند از وی بخواهید که آن ها را اصلاح کند. اگر ترس این را دارید که با درخواست شما نظر وی عوض شود باید بگویم درست است که در ازدواج سنتی علاقه شدیدی به وجود نیامده اما مطمئن باشید که با درخواست معقولانه شما، نظر فرد مقابل نسبت به ازدواج با شما تغییر نخواهد کرد. اگر هم درخواست شما معقولانه نباشد وی شما را آگاه خواهد کرد. در نتیجه در ازدواج سنتی باید خود واقعیتان را نشان دهید.
 10. نکات مثبت و منفی فرد مقابل را کنار هم بگذارید. هیچ آدمی کامل نیست و دلیل ندارد همه ی ایده آل هایی که شما در نظر دارید در فرد مقابل پیدا شود. نکات منفی او را بررسی کنید و ببینید که این رفتارهای منفی، در آینده شما تاثیری دارد یا خیر. برخی از رفتارهای ناخوشایند طرف مقابل ممکن است به مرور زمان درست شود و برخی دیگر به هیچ عنوان تغییر نمی کند. با این حال شما برای تصمیم گیری نباید ریسک کنید. فکر کنید تمام این رفتارها غیر قابل تغییر است آیا می توانید این رفتارها را تحمل کنید. یا بخاطر داشتن رفتارهای مثبت دیگر وی، از این موارد چشم پوشی کنید. زمانی که بتوانید به خاطر رفتارهای مثبت فرد مقابل از رفتارهای منفی او چشم پوشی کنید به انتخابتان شک نکنید.
[color][size][font]
[/font][/size][/color]
در آخر یادتان باشد شما قرار است با این فرد یک زندگی طولانی تشکیل دهید و در همه مشکلات و شادی ها کنارش باشید. عجولانه تصمیم نگیرید و تحت تاثیر حرف های دیگران هم قرار نگیرید. مشورت کنید اما در نهایت خودتان هستید که تصمیم می گیرید. ازدواج سنتی و مدرن برای هر شخصی که می خواهد این پیوند زیبا را برقرار کند کمی ترسناک است. ترس از آینده ای که نامعلوم است اما اگر به خدا توکل کنید مطمئن باشید چه ازدواج سنتی و چه ازدواج مدرن، قطعا خوشبخت خوشبخت خواهید بود.
[color][size][font]
[/font][/size][/color]
[تصویر: 1372746766-talab-ir.jpg]
[color][size][font]

[/font][/size][/color]
منبع : اختصاصی وبگردها
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رابطه ی جنسی قبل از ازدواج درست است یا نه aseman 0 1,223 18-08-2014، 04:05 PM
آخرین ارسال: aseman
  آشنایی و ازدواج بعد از 35 سالگی خانوم خانوما 0 852 18-08-2014، 08:05 AM
آخرین ارسال: خانوم خانوما
  ازدواج با آدم های طلبکار خانوم خانوما 0 791 18-08-2014، 08:05 AM
آخرین ارسال: خانوم خانوما
  تفاوت سنی در ازدواج ziba 0 807 16-07-2014، 07:48 PM
آخرین ارسال: ziba
  ازدواج اجباری ziba 0 868 16-07-2014، 07:46 PM
آخرین ارسال: ziba

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان