انجمن تفریح و سرگرمی خانوم خانوما
اخبار یارانه سرنوشت وام 80 میلیونی مسکن؟ قطع یارانه نقدی خارج نشینانزمان کنونی: 06-06-2023، 02:58 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: computerwoman
آخرین ارسال: computerwoman
پاسخ 1
بازدید 1510

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبار یارانه سرنوشت وام 80 میلیونی مسکن؟ قطع یارانه نقدی خارج نشینان
30-08-2014، 05:59 AM,
ارسال: #1
اخبار یارانه سرنوشت وام 80 میلیونی مسکن؟ قطع یارانه نقدی خارج نشینان
بهانه جدید برای شروع قطع یارانه نقدی
سرنوشت وام 80 میلیونی مسکن؟
 قطع یارانه نقدی خارج نشینان
 

 سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور گفت: دولت از افزایش تورم با ممانعت کردن از کسری بودجه و ایجاد تعادل در عرصه و تقاضا جلوگیری کرد.
 
 محمد باقر نوبخت با حضور در برنامه ثریا که از شبکه اول سیما پخش شد افزود: تلاش کردیم تمام راه های ایجاد تورم در سال های اخیر را ببندیم.

وی یادآور شد: تورم به عنوان افزایش چشمگیر قیمت٬ در دوره ایی معین از چند عامل نشات گرفته بود که یکی از آنها از بین رفتن تعادل میان عرضه و تقاضا بود.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری تاکید کرد: اگر به هر دلیلی قدرت خرید را دامن بزنیم و عرضه وجود نداشته باشد قیمت ها افزایش می یابد از این رو برای کنترل این مهم٬ به دنبال افزایش عامل تقاضا گشتیم.

نوبخت با اشاره به دلایل افزایش نقدینگی توضیح داد: پایه پولی و ضریب فزاینده پولی یکی از دلایل افزایش نقدینگی است و این پایه پولی از سوی حاکمیت کنترل می شود.

وی تاکید کرد: در سال های اخیر کسری بودجه باعث افزایش پایه پولی شد از این رو سعی کردیم جلوی کسری بودجه را بگیریم.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری اظهار کرد: کمتر از نصف منابعی را که باید تحصیل می کردیم در سال گذشته بدست آورده بودیم. از این رو تلاش کردیم سقف بودجه را از 210 میلیارد هزار تومان به 150 هزار میلیارد تومان برسانیم.

نوبخت با بیان اینکه سعی کردیم به مردم خیانت نکرده و با آنان صادقانه برخورد کنیم، گفت: مجلس لطف کرد و بودجه در نهایت به 170 هزار میلیارد تومان رسید.پس از این اقدام به دستگاه ها اعلام کردیم بر اساس این بودجه جدید هزینه کنند تا دوباره از بانک مرکزی استقراضی انجام نشود.

وی تصریح کرد: اگر قرار بود پایه پولی را رشد منفی می دادیم باید شیب چشمگیرتری در کاهش تورم می داشتیم؛ رشد تورم پیش از این 40 درصد بود اما امروز بر اساس ارقام ارائه شده توسط مرکز آمار٬ تورم یکساله اخیر به 22.3 برسد.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور با بیان اینکه همچنان تورم داریم اظهار کرد: علاوه بر کسری بودجه همچنین 4.1 میلیارد دلار از منابع نفتی در حسابی بود که در آن زمان نمی توانستیم برداشت کنیم و در نهایت ما از آن حساب استفاده و آن را تبدیل به ریال کرده و بخش بزرگی از مطالبات پیمانکارانمان را پرداخت کردیم.

نوبخت با اشاره به اینکه تبدیل این ارز به ریال موجب برقراری تعادل در بازار ارز شد و افزود: امروز کسانی که ریال دارند به دنبال تبدیل سرمایه خود به ارز نیستند و در این بخش شاهد ثبات نسبی هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها و یادآور شد: قیمت برخی اقلام به ویژه سوخت را برای اجرای مرحله دوم هدفمندی ها افزایش دادیم.

**مالیات

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری با اشاره به تلاش برای شفاف سازی مالیاتی و تکمیل زیرساخت های مورد نیاز برای این مهم ادامه داد: بر اساس توافقنامه با سازمان امور مالیاتی٬ حاضر شدیم 500 میلیارد تومان به اعتبارات این سازمان افزوده شود تا بتوانیم یک سیستم مالیاتی مدون ایجاد کنیم و با این اقدام توانستیم بخش قابل توجهی از نظام مالیاتی را به صورت مکانیزه انجام دهیم.

نوبخت در ادامه درباره برخی اظهار نظرها درباره مالیات بانکی تصریح کرد: هیچ کشوری از سپرده های مردم در نظام مالی مالیات نمی گیرد و اگر اینکار انجام شود شاهد فرار سرمایه ها خواهیم بود.

وی تاکید کرد: در گمرک، نظام مالیاتی و دیگر بخش ها به دنبال مکانیزه کردن سیستم های کسب اطلاعات هستیم تا دقیق به سراغ بحث مالیات برویم.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری اظهار کرد: نظامی دقیق و جامع در زمینه کسب اطلاعات نداریم.

**پرداخت یارانه

نوبخت در ادامه توضیح داد: نسبت به پرداخت یارانه ها مقید هستیم که به همه به یک نسبت یارانه ندهیم. ما ابتدا از مردم درخواست کردیم کسانی که می توانند یارانه ها نگیرند به ما اعلام کنند تا یارانه های پرداختی به تولید اختصاص داده شود.

وی با بیان این که بیش از دو میلیون و 400 هزار نفر انصراف دادند، ادامه داد: در 90 روز اول، دولت یازدهم سعی کرد مباحث اطلاعاتی هدفمندی یارانه ها را شفاف کند.در این مدت شناسایی دقیق کرده و دریافتیم که مشکلات زیادی در این راه وجود دارد.

وی درباره قطع کسانی که در خارج از کشور زندگی می کنند، گفت: کسانی که خارج از کشور هستند چرا باید یارانه بگیرند؟ کسانی یارانه می گیرند که در داخل کشور هزینه افزایش سوخت را پرداخت می کنند.

به گفته وی٬ اولین افراد نگران قطع یارانه٬ افراد کم درآمد هستند و ما قطعا یارانه افراد ساکن در خارج از کشور را قطع می کنیم.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری تاکید کرد: یک ریال از اعتبارات حاصل از انصراف مردم از یارانه ها برای بخش عمران استفاده نشد و خدمات بیمارستان ها از طریق این بخش پرداخت شده است.

به گفته نوبخت٬ دولت علاقه مند برای بدست آوردن منابع بیشتر است اما در این راه بدون دقت عمل نکرده و تعجیل نخواهیم داشت.

وی درباره اخذ مالیات از منازل خالی که از سوی برخی وزار مطرح شده بود،گفت:وقتی هیات وزیران به موضوعی رای بدهد همه وزرا باید از تصمیم نهایی این هیات دفاع کنند. هر وزیری حق دارد نظری داشته باشد این نظر وقتی در هیات وزیران مطرح شود در صورتی که جمع بندی نهایی باشد، تصویب خواهد شد.

*مسکن و وام ازدواج

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری درباره وام 80 میلیونی مسکن نیز اظهار کرد: این موضوع در کمیسیون های تخصصی در حال بررسی است و چنانچه هیات وزیران درباره آن به جمع بندی برسد، آن را مصوب می کند.

نوبخت درباره مسکن مهر نیز توضیح داد: با توجه به اینکه درباره مسکن مهر کار ناتمام داریم و میلیون ها نفر در انتظار این مسکن ها هستند مقرر شد کارگروه های مختلفی برای اتمام این نوع مسکن و دیگر کارهای ناتمام تشکیل شود تا بتوانیم اعتبارات بخش های روبنایی و زیربنایی مسکن مهر نیز انجام شود.

وی تاکید کرد: بیش از 800 میلیارد تومان بودجه برای انشعابات آب و برق مسکن مهر نیاز است از این رو در جلسه ای، این بودجه برای آماده شدن این مسکن ها تامین شد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری با اشاره به پرداخت وام ازدواج از عید فطر گفت: پرداخت وام ازدواج یکی از تعهدات دولت است و با رغم محدودیت ها این کار را انجام می دهیم.

** تحریم

نوبخت درباره برنامه ریزی های دولت متناسب با رفع تحریم ها نیز تصریح کرد: همه تلاش خود را برای رفع تحریم های غیر عادلانه نسبت به ملت ایران از سوی قدرت های بزرگ دنیا خواهیم کرد اما به هیچ وجه برنامه های آینده خود را بر اساس رفع تحریم ها انجام نخواهیم داد و برنامه ها بر اساس شرایط بد بینانه انجام می شود.

وی با اشاره به طرح های ناتمام در کشور اظهار کرد: با توجه به ناتمام بودن 2906 طرح بزرگ و اعتبارات وسیع مورد نیاز برای اتمام این طرح ها٬ اقدام به تکمیل طرح هایی با توجیه واقعی خواهیم کرد.

**سفر های استانی

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری با اشاره به سفرهای استانی رییس جمهوری تصریح کرد: به جای کلنگ زدن 300 طرح جدید در استان های مختلف تلاش می کنیم 40 طرح را به پایان برسانیم و بیشتر به سراغ طرح هایی می رویم که قابلیت اتمام تا پایان سال 93 را داشته باشد.

نوبخت تاکید کرد: رییس جمهوری در سفرهای استانی بر اساس احساسات تصمیم گیری نکرده و هر تصمیمی بر اساس کار کارشناسی و منابع موجود گرفته می شود.

وی گفت: 100 درصد بودجه هر طرحی که در استان ها تا پایان امسال قابلیت اتمام داشته باشد از سوی دولت پرداخت خواهد شد و تفاوت این سفرهای استانی تا آخر امسال برای مردم مشخص می شود.

حالا
یه چند تا سوال ذهن بنده را مشغول کرده!
اول اینکه خب آیا این بهانه ای برای شروع قطع یارانه نیست؟!
دوم اینکه مگر کسانی که در خارج از کشور زندگی میکنند مالیات پرداخت نمیکنند که باید از پرداخت یارانه معاف!!! باشند؟؟؟!!!!!
مگر کسانی که در خارج از کشور زندگی میکنند عوارضشون را موقع خروج پرداخت نمیکنند؟
مگر کسانی که در خارج زندگی میکنند به میل خود از مملکتشون رخت بربستند.

و چند تا پیشنهاد
به جای این سیاست های چرخشی برای جذب ایرانیان خارج از کشور فضای حقوق شهروندی و امنیت سرمایه گذاری را درست کنید. اون اندک حضرات مجلس پاشونو از تو بورس بکشند بیرون. اونوقت سرمایه ایرانیان خارج از کشور + سرمایه گذار خارجیه که به ایران سرازیر میشه.
واقعا آقای روحانی در مورد شما یک نفر باید تجدید نظر کنند!Huh

گویشون را با ملت عوض کنید. دهه 60 نیست که با یه عده ساده  سر و کار داشته باشین. همین نسلی هستیم که میبینید همان پدر و مادرها دارن بهمون خط میدن خودمونم مار خوردیم افعی شدیم. دیدید که نتیجه وازکتومی کشونتون چی شد. ملت صبرشون زیاده ولی اندازه ای داره پس زودتر گویشتون را عوض کنید. این گفتگو های سطح پایین براحتی قابل تشخیصه برای مردم. همه هم میدونن که دولت قصد دارا یارانه را قطع کنه پس موش و گربه بازی بسه. شما فضای کسب و کار را درست کنید مردم ایران گدا نیستند که کاسه گدایی دست بگیرند. این یارانه هم تحمیل حماقت های قبلی هاست. شما خودتان را قاطی نکنید بهتر است.
Heart
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Heart
پاسخ


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اخبار دلار computerwoman 21 12,753 08-10-2021، 09:43 AM
آخرین ارسال: computerwoman
  اخبار و تازه های بانک پول و سپرده بانکی computerwoman 75 35,003 17-09-2021، 08:41 AM
آخرین ارسال: computerwoman
  اخبار بورس ایران computerwoman 111 65,958 30-07-2020، 06:43 PM
آخرین ارسال: computerwoman
  قیمت و اخبار خودرو داخلی ایران computerwoman 62 27,674 25-08-2015، 06:22 PM
آخرین ارسال: computerwoman
  دولت با حذف یارانه درآمدهای بالای 2/5 میلیون مخالفت کرد!! Diba 0 1,680 07-02-2015، 08:03 AM
آخرین ارسال: Diba
  اخبار مسکن computerwoman 27 12,545 21-08-2014، 05:48 AM
آخرین ارسال: computerwoman
  موعد خود اظهاری یارانه نقدی سرگرمی 0 1,319 26-03-2014، 02:09 PM
آخرین ارسال: سرگرمی
  زمان اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها سرگرمی 0 1,287 26-03-2014، 02:06 PM
آخرین ارسال: سرگرمی
  اخبار بیت کوین لایت کوین و پول مجازی computerwoman 0 1,708 30-12-2013، 06:39 AM
آخرین ارسال: computerwoman
  ایده «دولت» برای خروج از رکود رونق پایدار در بازار مسکن ممکن است؟ computerwoman 0 1,646 30-12-2013، 06:35 AM
آخرین ارسال: computerwoman

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

صفحه‌ی تماس | تالار گفتمان خانوم خانوما | بازگشت به بالا | | بایگانی | پیوند سایتی RSS
در این سایتدر كل اینترنت