انجمن تفریح و سرگرمی خانوم خانوما
ریکی و جاری شدن انرژی زندگی در بدنزمان کنونی: 06-12-2021، 07:35 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: maryam
آخرین ارسال: maryam
پاسخ 1
بازدید 1542

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ریکی و جاری شدن انرژی زندگی در بدن
08-08-2014، 09:18 PM,
ارسال: #1
ریکی و جاری شدن انرژی زندگی در بدن
کم شدن مشکلات حافظه و رفتار بیمار: بر اساس یافته‌های یک تحقیق مقدماتی،‌ ریکی بر روی مشکلات مغزی تأثیر مثبتی نشان داده است. در این مطالعه 24 بیمار که یا مشکل روانی سبک داشتند یا دچار مراحل اولیه بیماری آلزایمر بودند به دو گروه تقسیم شدند. 12 نفر یک‌بار در هفته به مدت 4 هفته جلسات ریکی داشتند و گروه دوم هیچ درمانی دریافت نکردند. نتیجه مطالعه نشان از آن داشت که گروهی که تحت درمان ریکی قرارگرفته بودندٰ فعالیت مغزی و مشکلات حافظه‌ای و رفتار بهتری نسبت به گروه دیگر از خود بروز دادند. البته نتایج این مطالعه را باید یک نتیجه اولیه به شمار آورد. چراکه در این تحقیق از گروه شاهدی که ریکی‌نما (مشابه دارونماها) دریافت کرده باشند استفاده نشده بود.
بهتر شدن کیفیت زندگی بیماران سرطانی: بر اساس مطالعه‌ای دیگر که برای شناختن آثار ریکی بر روی درد، خستگی، نگرانی و کیفیت زندگی بر روی 16 بیمار سرطانی انجام شد، بیماران 7 جلسه درمان ریکی در دو هفته داشتند و بعد دو هفته استراحت می‌کردند و این برنامه تکرار می‌شد. در مدتی که برنامه‌های ریکی وجود داشت خستگی، دردها و نگرانی کمتر بود و کیفیت زندگی بیماران نسبت به هفته‌های فراغت از برنامه ریکی بهبود یافته بود.
همچنین،‌مطالعه دیگری بر روی 24 بیمار سرطانی که بیماری آن‌ها در مراحل پیشرفته‌تر بود انجام شد. این بیماران به دو گروه تقسیم‌شده بودند. گروه اول دو نوبت جلسه ریکی، به مدت یک ساعت و نیم با دو روز فاصله داشتند. گروه دوم دو روز استراحت می‌کردند و تمام شرکت‌کنندگان می‌توانستند از داروهای ضد درد استفاده کنند. گروه ریکی درد کمتر و کیفیت زندگی بهتر داشتند. ولی میزان مصرف دارو در هر دو گروه فرقی نداشت. البته چون گروه استراحت کننده با دیگران تماسی نداشتند ولی در گروه ریکی تماس بیمار و درمان‌کننده وجود داشت نمی‌توان دقیقاً اظهارنظر کرد که این نتایج براثر ریکی بوده یا تماس‌های بیمار و درمانگر.

کم شدن استرس و عوارض افسردگی: بعضی از درمانگران از ریکی برای کم کردن نگرانی بیمارانی که باید جراحی بشوند یا برای ساکنین اماکن نگهداری سالخوردگان استفاده می‌کنند و عقیده دارند که این تجربه باعث کم شدن نگرانی و مدت‌زمان افسردگی افراد سالخورده می‌شود.
دو مطالعه بالینی در مورد آثار ریکی بر روی اضطراب و نشانه‌های افسردگی انجام شد. در مطالعه اول ریکی با تماس و از راه دور با گروه دریافت‌کننده ریکی‌نما از راه دور مقایسه شدند. کم شدن قابل‌توجهی از نشانه‌های افسردگی در گروه ریکی با تماس و گروه ریکی از راه دور در مقایسه با گروه ریکی‌نما مشاهده شد. بر اساس این مطالعه آثار مثبت ریکی تا یک سال پس از درمان باقی می‌ماند. این مطالعه و نتایج اولیه آن نشان‌دهنده آثار احتمالی درازمدت ریکی بر روی نگرانی‌های شدید روحی است.
البته نتایج مطالعه دوم زیاد امیدوارکننده نبود. سی دو نفر از بانوانی که می‌بایست نمونه‌برداری بافت پستان انجام بدهند به دو گروه تقسیم شدند. گروه اول فقط درمان‌های استاندارد و گروه دوم ریکی قبل و بعد از نمونه‌برداری داشتند میزان نگرانی و عوارض افسردگی در هر دو گروه یکسان بود.

بهتر شدن کیفیت زندگی مبتلایان به فیبرومیالژی: مطالعه دیگری برای شناخت تأثیرات ریکی در افزایش کیفیت زندگی بیماران مبتلا به فیبرومیالژی بر روی 93 بیمار انجام شد. در این تحقیق شرکت‌کنندگان به چهار گروه تقسیم شدند دو گروه ریکی واقعی با تماس و بدون تماس و دو گروه دیگر تنها تحت تأثیر اجرای ریکی‌نما توسط هنرپیشه‌ها بودند. شرکت‌کنندگان دو درمان در هفته و به مدت 8 هفته را تجربه کردند. نتیجه مطالعه برای هر چهار گروه یکسان بود و هیچ فرقی بر روی پارامترهای موردنظر مثل میزان درد، خستگی، کیفیت خواب و احساس بهتر بودن وجود نداشت.

چگونگی انجام درمان ریکی
به‌طورکلی درمان ریکی با دراز کشیدن بیمار بر روی تخت ماساژ بدون درآوردن لباس انجام می‌شود. شخص اول بر روی پشت و سپس روی شکم می‌خوابد. درمانگر از حرکات مختلف دست‌هایش استفاده می‌کند که این تماس دست مثل احساسی است که از تماس بدن با یک بطری آب داغ دست می‌دهد. یک جلسه درمان بین 45 تا 75 دقیقه طول می‌کشد ولی ممکن است که گاهی کوتاه‌تر باشد. درمان از راه دور نیز انجام می‌شود و درمانگر بیمار را در نظرش مجسم می‌کند و خودش را به‌جای او می‌گذارد در مدت سانس درمان بیمار معمولاً احساس می‌کند که در یک آرامش عمیق است و امکان دارد که در یک خواب عمیق فرو برود و یا برعکس احساسات غیرطبیعی داشته باشد مثل دیدن رنگ‌های مختلف و یا دیدن حوادث گذشته در زندگی‌اش. به نظر می‌رسد که برای بیماری‌های مزمن حداقل 4 جلسه درمان کامل برای احساس آثار ریکی لازم می‌شود.
در هیچ جای دنیا قانونی برای یادگیری ریکی وجود ندارد. انجمن‌های مختلفی سعی کردند که قوانینی برای تدریس آن بگذارند ولی موفق نشدند بنابراین پیدا کردن یک درمانگر واقعی کار آسانی نیست اگر مایل بودید درمان ریکی داشته باشید حتماً از درمان‌کننده درباره تحصیلات و تجربیاتش بپرسید و معرف بخواهید و بپرسید عضو کدام انجمن ریکی است که مغبون نشوید درباره انجمن هم تحقیق کنید که معتبر باشد.

تحصیلات ریکی
سه مرحله یادگیری برای درمانگر شدن وجود دارد ولی بعضی مدارس مرحله چهارمی هم دارند. مرحله اول باز کردن کانال نام دارد و توسط یک استاد آموخته می‌شود که او هم از استاد دیگری یاد گرفته و همین‌طور استاد به استاد تا آخرین استاد که شاگرد میکائو اوسویی (Mikao Usui بنیان‌گذار ریکی بوده است.
تدریس مرحله اول معمولاً در یک آخر هفته انجام می‌شود و پیشنهاد می‌شود که دانشجو حداقل سه ماه تجربه داشته باشد تا به مرحله بعدی برسد. در این مرحله دانشجو یاد می‌گیرد که انرژی را روی نقاطی از بدن خودش که متعادل نیست متمرکز کند و یک خوددرمانی بدنی، احساسی، روحی و روانی در خودش انجام دهد یعنی قبل از شروع به درمان دیگران خودش درمان شده باشد.
در مرحله دوم، دانشجو یاد می‌گیرد که سه نماد و سه صدای مشخص را تمرین کند تا به انرژی ریکی دست‌یافته و از آن برای درمان، ایجاد هارمونی، و درمان بافاصله و امثالهم استفاده کند.
مرحله سوم، یا مرحله استادی مخصوص کسانی است که می‌خواهند ریکی را به دیگران بیاموزند و لازم نیست که درمانگر به این مرحله برسد و خیلی از درمانگران نمی‌خواهند به این مرحله برسند چون نقشی در درمان ندارد. قیمت یادگیری در مدارس و اماکن مختلف باهم فرق دارد بعضی از مدارس قیمت بسیار بالایی دارند که فقط افراد جدی که می‌خواهند واقعاً ریکی یاد بگیرند بتوانند ثبت‌نام کنند و بعضی دیگر قیمت پائینی دارند که همه بتوانند از ریکی استفاده کنند.
منبع: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
 سپاس شده توسط صدیقه


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  خود درمانی با ریکی و مدیتیشن خانوم خانوما 2 4,030 03-04-2017، 08:58 PM
آخرین ارسال: صدیقه
  ریکی چیست؟ mahshad 4 4,587 12-02-2017، 04:51 PM
آخرین ارسال: khanoomkhanooma
  سمبلهای ریکی khatoon 1 2,933 28-08-2014، 02:42 PM
آخرین ارسال: خانوم خانوما
  صوفی ریکی sufi reiki خانوم خانوما 0 1,757 28-08-2014، 02:06 PM
آخرین ارسال: خانوم خانوما
  همسویی در ریکی khatoon 1 3,571 28-08-2014، 10:15 AM
آخرین ارسال: خانوم خانوما
  ریکی و جاری شدن انرژی زندگی در بدن maryam 0 1,536 08-08-2014، 09:22 PM
آخرین ارسال: maryam
  ریکی بر روی سلامت و بهبود خلق و خو maryam 0 1,580 08-08-2014، 08:11 PM
آخرین ارسال: maryam
  تحقق بخشیدن رویاها با ریکی maryam 0 1,955 30-07-2014، 02:49 AM
آخرین ارسال: maryam
  استفاده از مراقبه هنگام شفای ریکی maryam 0 1,855 30-07-2014، 02:45 AM
آخرین ارسال: maryam
  چگونه سمبلهای ریکی کارمی کنند؟ maryam 0 11,192 30-07-2014، 02:29 AM
آخرین ارسال: maryam

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

صفحه‌ی تماس | تالار گفتمان خانوم خانوما | بازگشت به بالا | | بایگانی | پیوند سایتی RSS
در این سایتدر كل اینترنت