انجمن تفریح و سرگرمی خانوم خانوما
بحران درمانزمان کنونی: 06-12-2021، 07:47 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: maryam
آخرین ارسال: maryam
پاسخ 1
بازدید 1096

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بحران درمان
08-08-2014، 09:11 PM,
ارسال: #1
بحران درمان
بحران درمان فاصله بین سلامت و بیماری و یا تعادل و عدم تعادل است.در هر موضوع درمانی این فاصله شرایطی شبیه به بحران ایجاد می کند .درواقع بحران درمان،فعل و انفعالهای فرآیند شفاست.بحران درمان نشانه بسیار خوبی برای شروع شفاست.

آنچه در ریکی تحت عنوان بحران درمان یا برون ریزی مطرح می شود، در واقع مرحله ای ازدفع این اثرات ناخوشایند، توسّط فرآیند کارکرد ریکی در بدن است. اساتید ریکی ، بحران درمان را نشانۀ حضور وسیع و پالایشگر ریکی در بدن می دانند.

وجود ماهمواره در معرض سموم فیزیکی و آلاینده های عاطفی و ذهنی قرار دارد. در نوع فیزیکی ،پرخوری، خوردن غذاهای فاسدوچرب ،آشامیدن نوشیدنیهای مضر، عدم توجّه به مصرف صحیح غذا و تغذیۀ درست، استفاده از داروهای شیمیایی و عوارض جانبی آن موجب ایجاد سموم مختلف در جسم می شود.

اگرچه بدن ما توانایی حذف برخی سموم را دارد، امّا ورود مکرّر و ذخیرۀ آن در جسم موجب ایجاد بیماری می شود.

احساسات غلط و ابراز ناصحیح آنها ، باورهای نادرست ، ارتباطات و تعاملات عاطفی -ذهنی نا صحیح ، آلاینده های بخش روان ما هستند

علائم بحران درمان Healing crisis معمولاً به شکل و نشانه های اولیّۀ ظهوربیماری، امّا بخش بزرگی از پالایش و شفاست. بحران درمان ممکن است نشانۀ اندکی داشته باشد و یا کاملاً شدید بروز کند.در هر دو صورت اگرچه ممکن است بد جلوه کند، امّا عاقبت خوشایندی دارد.گاهی دردها و مسائل مختلف جسمی یا روانی که یا مکتوم و پوشیده مانده اند و یا در زمان مناسب خود به خوبی درمان نشده اند، در مواقع ارسال انرژی ریکی به سطح می آیند و آشکار می شوند. به طور مثال فردی که روش درمانی ناصحیحی را پیشه ساخته و یا درد ها ی خود را به شیوه ای موقّت درمان نموده ، در هنگام ارسال انرژی ریکی ، ممکن است دچار حالاتی شبیه بروز و عود مجدد شود و این از عواملی است که عدم اطّلاع درست در مورد آن موجب می شود که افراد برای ادامۀکار با ترس از استمرار مواجه شوند. بحران درمان معمولاً از برون ریزی آخرین اختلالات و انسدادها شروع می شود. یعنی ابتدا مسائلی که فرد به تازگی با آنها مواجه بوده ، بروز پیدا می کند، سپس به سمت دردها و ناراحتیهای قدیمی تر می رود. بحران درمان مرحله ای از گشایش انسدادها و رهایی گره های انرژی است که راه را برای اثرگذاری انرژی ریکی باز می کند ، امّا جزء لاینفکّ مرحلۀ درمان نیست و ممکن است در فردی به شدّت بروز پیدا کند امّا فرد دیگری بدون علامت مشخّص، آن را سپری نماید.

بحران درمان معمولاً از نواحی ضعیف تر شروع می شود .یعنی قسمتهایی که کم انرژی تر و حسّاس ترند، زودتر آن را احساس می کنند. ریکی بر تمام سطوح اثرگذار است و با تغییرات اساسی که در وجود ایجاد می کند ، هرگونه ناهماهنگی ، اختلاف و عدم تعادل انرژی را بر طرف کرده و پس از برقراری مجدّد انرژی ،آن را تثبیت و پایدار می سازد.

واقعیت این است که شخص ، سالها با سموم مختلف انرژیایی از جنس ذهنی ، احساسی و حتی فیزیکی زندگی کرده است و همه اندیشه و احساسات منفی را به چاکراهای خود وارد کرده یا خودش تولید نموده است.حال همه چیز در جهت مثبت پیش می رود، نظام فکری و احساسی متحول شده پس بی گمان این روند جوش و خروشهایی به همراه دارد.مثل زمانی که شما از منزلی کهنه به منزلی نو اسباب کشی می کنیدیک به هم ریختگی باید تا به دنبال خود نظم آرامش و پاکیزگی داشته باشد.

انرژی ریکی با لایروبی عمیق ، بلاکها و انسدادهای عاطفی - ذهنی را برطرف کرده و به طور غیرمنتظره ، میزان انرژی را افزایش می دهد.

آنچه تعمداً و یا ناخودآگاه به صورت رفتاراز ماسرمی زند، قسمتهایی از کالبد های عاطفی ، ذهنی و فیزیکی را تحت الشّعاع قرار می دهد.به طور مثال تومورها، ورمهای مفاصل وبیشتر بیماریهای ما در اثر عدم تعادل انرژی در سطوح مختلف بدن رخ می دهد . انباشته شدن استرسها وناراحتیها برارگانهای اصلی بدن تأثیر منفی اعمال می کند. استرسها ، سموم بسیار قوی برای بدن هستند و ریکی با برطرف کردن این سموم، بدن را به وضع مطلوب می رساند.

فرآیندپالایش و تطهیر در ریکی مثل آتش است.آتشی که سوزانندۀ تمام ناهنجاری هاست.

ریکی بر سه سطح اصلی وجود(جسم ، روان و روح ) به طور همزمان اثرگذار است:

تأثیر برجسم: ریکی جسم فیزیکی را پالایش و تطهیر می کند.ممکن است در هنگام روند تطهیر و پالایش ، بدن، عکس العملهای ویژه ای را نشان دهد.درست مثل یک جوهردان که پر از رسوب است ووقتی آب زلال وشفّاف در آن جاری می شود ، تمام قسمت آن از جوهر پر می شود و پس از جاری شدن بیشترآب ، جوهردان تمیز وپاک می گردد. اجازه بدهید که ریکی مانند جریان رودخانه ای زلال ، کانال وجود شما را از هرگونه رسوب بزداید و قدرت پاک کنندگی آن را بپذیرید.

وقتی ریکی به پالایش سطح فیزیکی می پردازد، ممکن است نشانه هایی شبیه سرما خوردگی بروز کند، یا حالتی شبیه اسهال یا یبوست ایجاد شود. این نشانۀ خوبی است و دلیل بر این است که جوهردان (جسم) در حال رهایی از انسدادها و عوامل بیماری زاست.

- با تکرار ارسال ریکی در هفت چاکرا این روند سریعتر اتّفاق می افتد.

- همسوییهای مکرّر موجب تسریع پالایش و افزایش انرژی می گردد.

- برنامۀ غذایی خود را تغییر دهید. پیاده روی کنید. به جای قهوه و کولا از آب استفاده کنید. به جای تنقّلات مضر از سبزیجات و میوه جات استفاده نمایید.نوشیدن آب فراوان و استفاده از غذاهای گیاهی و تازه به سرعت گذراندن این مرحله کمک می کند.

تأثیر بر بخش احساسی:

وقتی پالایش احساسی رخ می دهد، ممکن است احساسات مکتومی که حاصل تجربه های مختلف احساسی ماست، خود را بروز دهند و در سطح ظاهر شوند.تجارب نامطلوب گذشته و عواطفی که به شکل بد ابراز شده اند و یا هرگز ظاهر نشده اند ، انسدادهای عاطفی را تشکیل می دهند.احساساتی نظیر اندوه ، خشم های فروخورده و... در جریان ارسال ریکی رها می شوند.

-به جای تماشای فیلمهای درام از نمایشهای کمدی استفاده نمایید. اگر برایتان امکان دارد به مکانهایی که دوست دارید سفر کنید. ترجیحاً به مکانهای مقدّس بروید و با نیایش آرامش عاطفی - ذهنی و روحی خود را به دست آورید.

-ارسال ریکی به چاکرای شش، شبکة خورشیدی و قلب به طور اختصاصی رهاکنندة تنشهای احساسی- عاطفی است.

شیوة عملي :

مراقبۀ گاشو و نیایش پروردگار

تشکّر از اساتید ریکی

جاری کردن ریکی از چاکرای هفت به تمام هاله

تجسّم کنید نور سفیدی تمام وجود شما را در برگرفته است.چند بار تنفّس عمیق و صدادار انجام دهید.تجسّم کنید که انرژیهای منفی در موضع شبکۀ خورشیدی مثل یک بادکنک می ترکد و رها می شود. دست خود را براین ناحیه قرار دهید و در حدود ده دقیقه به آن ریکی ارسال کنید. پس از آن «کنیوکو» را انجام دهید .دوش بگیرید .پس از آن یک سطل را از آب پرکنید و دو قاشق نمک در آن بریزید و دوش آب نمک بگیرید.(نمک دریا بسیار عالیست، اما اگر میسّر نبود، از کربنات سدیم یا سدیم کلرید استفاده کنید.)

پس از حمام به بستر بروید و با شنیدن یک موزیک آرامش بخش چند لحظه استراحت نمایید.

تأثیر بربخش ذهنی:

اندیشه ها و عقاید کهنه و باورهای منفی و نادرست، قضاوتهای ما در مورد افراد و نحوه ی اندیشیدنمان ، عادات بد ، بررفتاری با دیگران، انتقاد از شخصیّت مردم، تمسخر کردن دیگران، انکار افراد و... همه موجب تشکیل گره های انرژی و انسداد در سطوح ذهنی ماست. ریکی، موجب برانگیخته شدن ناگهانی شخصیّت می شود. شیوة اندیشیدن، دگرگون شده، اندیشه های منفی تغییر شکل می دهد و الگوهای جدید و مثبت ذهنی ساخته می شود.

انجام Head Position /استفاده از جملات تأکیدی مثبت/ذکر و شنیدن موزیکهای آرامش بخش ، این اثرات مطلوب را به راحتی جایگزین عوامل نامطلوب می نماید.

تأثیر بر روح:

هنگامی که روح به تطهیر و پالایش می رسد، تازه متوجّه می شوید که ارتباط شما با دین و ومذهب چه قدر حیاتی است. افزایش ارتباط و محکمتر شدن آن با پروردگار موجب شکوفایی معنوی می شود. الهام ، ادراک ، هوش و فهم افزایش می یابد. ریکی ارادۀ ساخت نظام باورهای معنوی را ایجاد می کند. مطالعة کتب معنوی ، شنیدن موزیکهای الهام بخش معنوی و انجام Head Position، توجّه به انجام مراسم عبادی و اذکار، موجب تطهیر سریع روح می شود.

اگر در این مرحله احساس تنهایی و غریبی به شما دست داد، نگران نباشید. طی کردن این مرحله موجب تعادل وآرامش شما می شود .خدا در تمام وجودتان جاری و احساس شده و ریکی این جریان را ادامه می دهد. هستی شما روح الهی را به زیبایی تجربه می کند و آرامش لطیفی سراسر وجودتان را فرا می گیرد.

ریکی متعادل کننده است و با هشیاری خود روند را هدایت می نماید. بنابراین در صورت برون ریزی ، بحران درمان یا بازگشت برخی از دردها ، آلام و ناراحتيهای کهنه ، همچنان به ریکی دادن خود ادامه دهید تا به طور کامل پالایش شده و از هرگونه عامل ناراحت کننده و نامتعادل رها گردید.به طور معمول مدّت زمان بحران درمان طولانی نیست و به طور متوسّط از سه تا هفت روز ادامه می یابد و با چند مرتبه انتقال انرژی برطرف می شود.

برگرفته از کتاب آسیب شناسی ریکی (رویا رحمانی) انتشارات کلام شیدا
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

صفحه‌ی تماس | تالار گفتمان خانوم خانوما | بازگشت به بالا | | بایگانی | پیوند سایتی RSS
در این سایتدر كل اینترنت