انجمن تفریح و سرگرمی خانوم خانوما
سبکهای رسیدن به آرامش درونزمان کنونی: 06-12-2021، 07:27 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: maryam
آخرین ارسال: maryam
پاسخ 1
بازدید 1223

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سبکهای رسیدن به آرامش درون
08-08-2014، 09:04 PM,
ارسال: #1
سبکهای رسیدن به آرامش درون
ريكي يك روش درماني قديمي است كه با استفاده از دست انجام مي‌گيرد و تصور مي‌رود كه هزاران سال قدمت داشته باشد . ريكي توسط دكتر ميكائو اوسوئي ، بزرگمرد ژاپني در اوايل قرن بيستم ، احياء شد .
هر كسي بدون در نظر داشتن شرايطي مانند سن و مذهب مي‌تواند ريكي را بياموزد . اما اين روش براي كودكان زير هفت سال پيشنهاد نمي‌شود .

• ريكي كمك مي كند تا تعادل بدن مجددا برقرار شود .
• ريكي بر كل وجود انسان ؛ فكر ، بدن و روان تاثير مي‌گذارد .
• يادگيري و اجراي ريكي بسيار ساده است .
• هر كسي ميتواند ريكي را ياد بگيرد .

ريكي در سرتاسر جهان با سرعتي حيرت انگيز گسترش يافته است . از ميان روش هاي شفابخشي كه با استفاده از دست انجام مي‌گيرد ، ريكي بيشترين شهرت را به دست آورده است . يكي از دلايل اين امر ، سادگي آن است. در يك كلاس آموزشي دو يا چند روز تمام قوانين آن آموزش داده مي‌شود. از دلايل ديگري كه مي‌توان براي شهرت ريكي نام برد ، اين است كه بسيار لذتبخش است ، فشارهاي عصبي را از بين مي‌برد . مواد سمي را بدون درد از بدن دفع مي‌كند . شخص را سرشار از آرامش مي‌كند و نيروي مفيد و سازنده اي را به وجود مي آورد .
هنگام درمان ، نيروي ريكي در بدن شخص انتقال دهنده ، جاري شده و از دستانش خارج مي‌شود و زماني كه به بدن شخص گيرنده انتقال مي‌يابد خود را به صورت احساسي از گرما يا سوزش خفيف نشان مي‌دهد .
معمولا از درمان شونده خواسته مي‌شود تا روزي سه يه چهار مرتبه و اگر لازم باشد به دفعات بيشتري در روز درمان ريكي را انجام دهد . با اين عمل نيروي لازم براي ريشه كن كردن مشكلات فراهم شده و تاثير گذاري آن بر بدن افزايش مي‌يابد .
ريكي بر ابعاد مختلف وجود انسان تاثير مي‌گذارد ، و باعث تعادل فكر ، بدن و روان مي‌شود . اين نيرو موجب تسكين و آرامش بسيار زيادي مي‌شود ، به گونه‌اي كه اشخاص با دريافت اين نيرو در مي‌يابد كه هيچ فكر و دغدغه‌ي خاصي ندارند ، به همين دليل به آرامش عميقي دست پيدا مي‌كنند و حتي گاهي به خواب مي‌روند .
لازم نيست كه اعتقاد داشته باشيد كه ريكي بر روي شما تاثير گذار خواهد بود . ريكي اثر خود را بر روي شما خواهد گذاشت . بخصوص ريكي بر روي كودكان بسيار موثر است . شما نمي‌توانيد ريكي را بيش از حد منتقل كنيد ، چرا كه وقتي نيرو به اندازه‌ي كافي به شخص برسد ، خود به خود متوقف مي‌شود.

تعريف ريكي

همواره در سراسر تاريخ بشريت و در سراسر دنيا شيوه هاي شفابخشي، مبتني بر انتقال انرژي جهاني وجود داشته است. همان انرژي كه قوت همه هستي است و جهان را شكل مي دهد. از هزاران سال پيش, تبتي ها درك عميقي از سرشت روح، انرژي و ماده داشته اند و اين دانش را براي شفاي بدن، هماهنگي و هدايت روحشان به سوي تجربه وحدت بكار گرفته اند. بعدها با همين دانش نيز در هند برخورد مي‌كنيم و اشكال گوناگوني از آنرا به فرهنگ ژاپن، چين، مصر، يونان و روم مي يابيم.
ريكي ( با تلفظ ري – كي ) يك تكنيك ژاپني است براي كاهش استرس، دستيابي به آرامش و در نتيجه شفا مورد استفاده قرار مي گيرد. اين روش مجددا در اوايل دهه 1900 توسط دكتر ميكائو اوسويي كشف و احيا شد. ريكي را با(( قرار دادن دست‌ها )) روي موضع مورد نظر انجام مي دهند كه هزاران سال است تجربه شده است. ريكي تكنيك بسيار ساده و در عين حال قدرتمندي است كه هر كس به آساني فراگيرد
واژه ريكي از دو كلمه (( ري )) و (( كي )) تشكيل شده است . كه در بالا مي‌توان آن را مشاهده كرد.

ري – آگاهي معنوي ( خرد برتر )
كلمه (( ري )) به معناي كل است ، و اين پذيرفته ترين تفسير از اين كلمه است . البته ، اين تفسير بسيار كلي است . نمادهاي ژاپني معاني متعددي در سطوح مختلف . از معاني دنيوي گرفته تا معاني معنوي، براي اين كلمه دارند. از اينرو ماداميكه اين واقعيت وجود دارد كه ري را مي‌توان تحت عنوان كل ، ، يعني آنچه در همه جا وجود دارد ، تعبير كرد تعريفي پر معناتر نيز از آن وجود دارد كه ارزش غور و تفحص را دارا مي‌باشد.
بررسي معناي اسرار آميز الفباي كانجي ژاپني براي كلمه ري ، درك بسيار عميقتري از اين نماد به ما داده است . كلمه ري آنگونه كه در ريكي به كار برده شده به معناي خرد برتر يا آگاهي معنوي است . اين خردي است كه از سوي خداوند يا ضمير برتر مي‌آيد و آگاهي الهي است كه همه چيز را مي‌داند . اين آگاهي الهي هر انسان را كاملا مي شناسد ، دليل تمام مسائل و مشكلات را ميداند و مي داند چگونه تمام آنها را شفا بخشد .

كي – انرژي زندگي ( نيروي زندگي )
كلمه (( كي )) مترادف چي در زبان چيني ، پرانا در سانسكريت و تي يا كي به زبان هاوايي است. اين كلمه نيروي اوديك ، اروگون ، و بيوپلاسما نيز ناميده شده است. در فرهنگهاي مختلف نامهاي گوناگون دگري به آن داده شده است.
كي انرژي زندگي يا نيروي حيات ، يا نيروي حيات كل است. انرژي غير ماديي است كه به تمام موجودات زنده حيات مي‌بخشد. هر موجودي تا وقتي زنده است انرژي حياتي دارد كه در درون و اطراف آن در گردش است ؛ و زماني كه مي‌ميرد ، انرژي حيات او را ترك مي‌كند. اگر انرژي حياتي شما كم و يا اختلالي در جريان آن وجود داشته باشد ، بيشتر نسبت به بيماري آسيب پذير هستيد. وقتي انررژي حياتي زياد است و به راحتي جريان دارد، كمتر در معرض بيماري هستيد. انرژي زندگي در تمام كارهايي كه انجام مي دهيم نقش مهمي ايفا مي‌كند. اين انرژي به بدن حيات مي‌بخشد و سطوح برتر تجلي دارد. كي همچنين انرژي اصلي احساسات ، افكار و زندگي معنوي ماست.
چيني ها به نيروي زندگي يا چي بسيار اهميت مي دهند . آنها هزاران سال درباره آن تحقيق ، و كشف كرده‌اند كه چي انواع گوناگوني دارد. در كتاب (( شاهكار طب داخلي امپراتور زرد )) كه حدود چهار هزار سال قدمت دارد ، فهرستي هست كه در آن به سي و دو نوع كي يا چي مختلف اشاره شده است.
كي در ورزشهاي رزمي براي پرورش جسم و ذهن به كار گرفته مي‌شود. كي در تمرينهاي تنفس مراقبه‌اي كه پراناياما نام دارد و نيز در بين شمن‌هاي فرهنگهاي مختلف براي پيشگويي ، آگاهي روحي ، تجلي هدفها و شفابخشي بكار مي‌رود. كي در اطراف ما هست و ذهن مي‌تواند آن را جمع‌آوري و هدايت كند . سيمون كرليان محقق روسي در سال 1940 روشي براي عكسبرداري از حوزه انرژي پيرامون انسان اختراع كرد.

انرژي زندگي تحت هدايت معنوي
در ريكي آگاهي الهي كه ري ناميده مي‌شود ، انرژي زندگي را كه كي ناميده مي‌شود هدايت مي‌كند. از اين رو ريكي را مي‌توان انرژي زندگي تحت هدايت معنوي تعريف كرد، كه تفسير كاملي از واژه ريكي است. اين برداشت به تجربه اكثر افراد از ريكي بسيار نرديك است ؛ (( ريكي خود را با آگاهيش هدايت مي كند ؛ به هدايت درمانگر نيازي ندارد. ))

آيا همه شفاگران از ريكي استفاده مي‌كنند ؟
انرژي شفا شكلهاي گوناگوني دارد. كي يا انرژي زندگي يكي از بخشهاي مهم تمام انرژيهاي شفادهنده است. تمام شفاگران از انرژي زندگي يا كي استفاده مي‌كنند ، اما همه آنها ريكي را بكار نمي‌برند. ريكي نوع خاصي از انرژي شفاست كه فقط از طريق كسي كه با آن همسو شده است منتقل مي‌شود. ريكي انرژي زندگي است كه قدرت برتر آن را هدايت مي‌كند. ممكن است كساني با ريكي به دنيا آمده يا از طريق ديگري آن را كسب كرده باشند، اما اكثر افراد بايد با ريكي همسو شوند تا قادر به استفاده از آن باشند. بنابراين شفاگراني كه يك استاد ريكي آنها را همسو نكرده است ، از ريكي استفاده نمي‌كنند بلكه نوع ديگري از انرژي شفا را بكار مي‌برند. شفاگراني كه دوره‌هاي آموزشي ريكي را نگذرانده اند مي‌توانند با شركت در اين دوره‌ها از آن بهره برند. افرادي كه قبلا شفاگري كرده اند ، گزارش مي‌دهند كه بعد از دريافت آموزش ريكي ، قدرت انرژي‌هاي درمانگر آنان حداقل پنجاه درصد افزايش يافته است.
اين موضوع هنگامي كه براي اولين بار به تدريس ريكي پرداختم بر من آشكار شد. دو شفاگر روشن بين كه مي‌دانستم توانايي زيادي در شفاگري دارند تصميم گرفتند ريكي را از من بياموزند. آنها به آساني مي‌توانستند جريان انرژي حياتي و نيز چاكراها و هاله بدن افراد را ببينند. آنها قادر به برقراري ارتباط با راهنماي دروني و ضمير برتر افراد بودند. آنها در خارج كردن انرژيهاي منفي روحي از بدن افراد و نيز در هدايت انرژي‌هاي شفابخش استاد بودند. در بيست سال كار متافيزيكي من ، آنها دقيقترين و موثرترين شفاگران روحي بودند كه ديده بودم.
بعدها اين درمانگران به من گفتند ترديد داشتند كه من بتوانم چيزي به آنها آموزش دهم كه خودشان از قبل ندانند، و فقط براي حمايت از من در كار جديدم آموزش ريكي گرفته بودند. بعد از همسويي ، از تفاوت بين ريكي و انرژي شفايي كه قبلا به كار مي بردند شگفت زده شدند. آنها مي‌گفتند انرژي ريكي قدرتمندتر است و فركانس بالاتري دارد. همچنين ، مي‌گفتند كه انرژي ريكي مانند انرژيهاي ديگري كه آنها بكار مي‌بردند ، به هدايت نياز ندارد و بدون نياز به ورود به حالتي ديگر ، شروع به جريان يافتن مي‌كند.
خود فرايند همسويي براي آنها يك تجربه قدرتمند شفابخشي بود، زيرا محدوديتهايي را كه ندانسته به عنوان شفاگر در خود جمع كرده بودند رها كردند. آنها از گذراندن اين دوره آموزشي بسيار خشنود بودند.

همسويي
تدريس ريكي مانند تدريس روشهاي ديگر انرژي درماني نيست. توانايي دادن ريكي از طريق استاد ريكي ، طي فرايند همسويي به شاگرد منتقل مي‌شود. در زمان همسويي، ري يا آگاهي الهي در چاكراها و كانالهاي انرژي شاگرد تعادل ايجاد مي‌كند تا او توانايي كانال شدن براي ريكي را كسب كند و سپس او را به سرچشمه ريكي پيوند مي‌دهد. اين تغييرات براي هر فردي منحصر به فرد است. استاد ريكي فرايند را هدايت نمي‌كند و فقط كانالي است براي انرژي همسويي كه از قدرت برتر جاري مي‌شود.
همسويي ريكي تجربه معنوي قدرتمندي براي تمام افراد است. ري يا آگاهي آلهي اين فرايند را هدايت مي‌كند و جريان انرژي را برحسب نياز هر شاگرد تنظيم مي‌كند. در همسويي، راهنمايان معنوي ريكي و موجودات معنوي ديگر نيز حضور دارند كه به اجراي اين فرايند كمك مي‌كنند. بسياري از شاگردان از تجربه‌هاي روحي از جمله پيامهاي شخصي ، شفابخشي ، الهام و تجربه‌هاي زندگي گذشته سخن گفته‌اند. همسويي همچنين حساسيتهاي روحي را افزايش مي‌دهد. شاگردان اغلب باز شدن چشم سوم ، افزايش آگاهي شهودي و ديگر تجربه‌هاي روحي بعد از همسويي ريكي را گزارش داده‌اند.
يكبار كه با ريكي همسو شديد براي هميشه آن را در زندگي همراه خود خواهيد داشت. ريكي هرگز تمام نمي‌شود و هرگز آن را از دست نخواهيد داد. در حالي كه يك همسويي توانايي كانال ريكي شدن را در شما ايجاد مي‌كند، تكرار همسويي در هر مرحله‌اي كه به آن رسيده‌ايد مزاياي زيادي دارد. از جمله اين مزايا پالايش انرژي ريكي شخص كانال شده ، افزايش قدرت انرژي ، شفاي مشكلات شخصي ، روشني ذهن ، افزايش حساسيت روحي و بالا رفتن سطح آگاهي است.

فرايند پاكسازي
همسويي ريكي مي‌تواند يك فرايند پاكسازي را كه برجسم فيزيكي ، ذهن و احساسات اثر مي‌گذارد آغاز كند. در اين پاكسازي سمهايي كه در بدن انباشته شده همراه با الگوهاي فكري و احساساتي كه ديگر مفيد نيستند تخليه مي‌شوند. اين پاكسازي هميشه بعد از همسويي با ريكي رخ نمي‌دهد، اما وقتي كه رخ مي‌دهد مهم است بدانيد چه اتفاقي مي‌افتد تا بتوانيد به تكميل شدن آن كمك كنيد. هرگاه تغييري انجام مي‌گيرد ، حتي اگر تغيير خوبي باشد، يك دوره تطبيق لازم است تا بدن و بخشهاي مختلف زندگي شما به شرايط جديد سلامتي عادت كنند. شايد به استراحت بيشتري نياز داشته باشيد، كه در ضمن كمك مي‌كند زمان بيشتري در سكوت و آرامش به هر تغييري كه براي حمايت از زندگي سالمتر لازم داريد بينديشيد. بسياري دريافته‌اند كه يك فرايند پاكسازي قبل و بعد از همسويي، سودمندي آن را افزايش مي‌دهد.

دادن ريكي
بعد از مرحله همسويي ، تنها چيزي كه درمانگران براي بكار بردن ريكي لازم دارند، قرار دادن دستهايشان روي بدن (( شخصي كه مي‌خواهد شفا يابد ))، با نيت شفاست. انرژي ريكي خود به خود جريان خواهد يافت. ريكي شعوري از آن خود دارد و به درستي مي‌داند كجا برود و چه بكند. ريكي نيازي به هدايت ندارد. ريكي با ضمير برتر بيمار ارتباط برقرار مي‌كند و با استفاده از اطلاعات ضمير برتر او ، تصميم مي‌گيرد كجا برود و چه كند. بهترين نتيجه وقتي به دست مي‌آيد كه آرام باشيد و از انرژي لطيفي كه از طريق شما جريان دارد لذت ببريد.

ريكي هرگز آسيب نمي‌زند
ريكي را آگاهي الهي هدايت مي‌كند، پس هرگز نمي‌تواند صدمه‌اي بزند. ريكي هميشه نياز شخص را مي‌داند و براي ايجاد يك اثر مطلوب خود را با آن نياز هماهنگ مي‌كند. هرگز نگران ريكي دادن يا ندادن نباشيد، ريكي هميشه مفيد است.
علاوه بر اين، چون درمانگر كار شفا را هدايت نمي‌كند و تصميم نمي‌گيرد روي كجا كار كند يا چه چيز را شفا دهد، در معرض خطر گرفتن انرژی منفی بيمار نيست. چون درمانگر شفا نمي‌بخشد، براي نفس او نيز خيلي آسانتر است كه كنار بايستد و بگذارد حضوور خداوند آشكارا در ميانه بدرخشد.

ريكي هرگز انرژي شما را تهي نمي‌كند
چون ريكي يك شفاي كاناليزه شده است، انرژي درمانگر ريكي هرگز تمام نمي‌شود. در حقيقت آگاهي ريكي هم مراقب درمانگر است و هم مراقب بيماري كه به شفا نياز دارد، از اين رو هر دوي آنها اين انرژي را كسب مي‌كنند و به همين دليل ، دادن ريكي هميشه سبب افزايش انرژي درمانگر مي‌شود و محيط اطراف او را سرشار از احساس دوست داشتني تندرستي مي‌كند.

همه مي‌توانند ريكي را بياموزند
توانايي يادگيري ريكي به ميزان هوش و توانايي تمركز افراد بستگي ندارد و نبايد ساليان دراز صرف تمرين آن شود. ريكي به سادگي از استاد به شاگرد انتقال مي‌يابد، و بلافاصله پس از اين انتقال شاگرد ريكي را كسب كرده است و مي‌تواند آن را به كار برد. از اين رو همه به آساني مي‌توانند ريكي را بياموزند.
ريكي ، شكل خالصي از شفابخشي است و به استعدادهاي فردي يا تواناييهاي اكتسابي بستگي ندارد به همين دليل احتمال اينكه درمانگر اين تجربه را مخدوش كند وجود ندارد. احساس وصل مستقيم به عشق شفابخش و حمايت الهي كاملا آشكار است.

خود درماني
مي‌توانيد علاوه بر به كار بردن ريكي براي ديگران براي درمان خود نيز از آن استفاده كنيد، كه اين يكي از امتيازهاي عالي ريكي به شمار مي‌رود. ريكي همانگونه كه روي ديگران عمل مي‌كند ، روي خود شما نيز عمل مي‌كند. دستورالعمل كاملي براي خوددرماني با ريكي داده شده است. در فصلهاي آينده وضعيت استاندارد قرارگيري دستها براي خود درماني كامل با ريكي نشان داده شده است.

ريكي چگونه شفا مي‌بخشد؟
ما زنده‌ايم چون نيروي زندگي يا كي در ما جاري است. كي از طريق گذرگاههايي كه چاكرا ، نادي و مريدين ناميده مي‌شوند در بدن فيزيكي جاري است. ريكي همچنين در اطراف ما در حوزه‌اي از انرژي كه هاله ناميده مي‌شود جريان دارد. جريان آزاد و متعادل كي دليل سلامتي است. جريان كي است كه سبب حيات اندامها و بافتهاي بدن ‌مي‌شود . كي اندامها و سلولهاي بدن را تغذيه مي‌كند و آنها را در انجام اعمال حياتي‌شان حمايت مي‌كند. هنگامي كه جريان كي قطع شود ، اعمال حياتي در يك يا چند اندام و بافت بدن فيزيكي كاهش مي‌يابد. بنابراين قطع جريان انرژي كي دليل اصلي بيماريهاست.
افكار و احساسات ما بر كي تاثير دارد. زماني كه افكار مثبت خوش بينانه داريم ، جريان كي را افزايش مي‌دهيم كه سبب بهتر شدن حالمان مي‌شود. اما زماني كه افكار منفي داريم جريان كي در ما كم و قطع مي‌شود و احساس بدحالي مي‌كنيم. هنگامي كه افكار منفي در ضمير ناخودآگاه ما خانه كرد سبب قطع دائمي كي مي‌شود. اين وضع هنگامي رخ مي‌دهد كه ما آگاهانه يا ناآگاهانه افكار و احساسات منفي را در در مورد خودمان مي‌پذيريم. اين افكار و احساسات منفي خود را به ميدان انرژي مي‌چسبانند و جريان كي را قطع مي‌كنند. اندامها و بافتهاي گوناگون بدن بر حسب محل انسداد مي‌توانند تحت تاثير قرار گيرند. اين سبب كم شدن فعاليت حياتي آن اندامها و سلولهاي بدن فيزيكي مي‌شود و اگر انسداد از بين نرود شخص سرانجام بيمار مي‌شود.
زماني كه شخصي درمان ريكي را دريافت مي‌كند ، بخش ري يا آگاهي الهي انرژي محل انسدادها را تشخيص مي‌دهد و انرژي شفابخش را معمولا به انسدادي هدايت مي‌كند كه نزديكتر به دستها قرار دارد . البته گاهي نيز به انسدادهاي مهمتري كه دورتر از دستهاست مي‌‌رود . سپس انرژي ريكي با افكار و احساسات منفي كه مانع جريان طبيعي كي شده‌اند كار مي‌كند و آنها را نيز شفا مي‌دهد. اين كار ممكن است به روشهاي مختلفي انجام گيرد. ريكي با جريان يافتن در قسمتهاي آسيب ديده ميدان انرژي و شارژ كردن آنها با انرژي مثبت ، سطح ارتعاش درون و اطراف بدن فيزيكي را در جايي كه افكار و احساسات منفي چسبيده‌اند افزايش مي‌دهد. با اين كار افكار و احساسات منفي از هم گسيخته مي‌شود و از بين مي‌رود. با اين عمل ، ريكي مسيرهاي انرژي را پاكسازي و صاف مي‌كند و شفا مي‌دهد، در نتيجه كي در مسيري طبيعي جاري مي‌شود. گاهي تمام انرژي مسدود كننده به يك ميدان انرژي بالاتر مي‌رود و در آنجا تغيير مي‌يابد و گاهي نيز تحليل مي‌رود يا مي‌سوزد و از بين مي‌رود. وقتي انسدادي رها مي‌شود شخص گاهي احساس سرما مي‌كند و وقتي تحليل مي‌رود يا مي‌سوزد و از بين مي‌رود ، احساس گرما مي‌كند. وقتي دوباره كي جريان طبيعي يافت، اندامها و بافتهاي فيزيكي قادر مي‌شوند فرايند شفاي خود را كامل كنند.
منبع:http://dr-aram.blogfa.com
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

صفحه‌ی تماس | تالار گفتمان خانوم خانوما | بازگشت به بالا | | بایگانی | پیوند سایتی RSS
در این سایتدر كل اینترنت