انجمن تفریح و سرگرمی خانوم خانوما
استفاده از مراقبه هنگام شفای ریکیزمان کنونی: 06-12-2021، 07:53 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: maryam
آخرین ارسال: maryam
پاسخ 1
بازدید 1856

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استفاده از مراقبه هنگام شفای ریکی
30-07-2014، 02:45 AM, (آخرین ویرایش: 30-07-2014، 02:47 AM، توسط maryam.)
ارسال: #1
استفاده از مراقبه هنگام شفای ریکی
یک استاد ریکی بودن تنها برای آشنا کردن دیگران با ریکی و کلاس ریکی دایر کردن نیست.سیستم اوسوئی،استادی ریکی را برای سفری به طول یک عمر هدیه داده است،سفرِ هنر زندگی کردن و همچنین هنرِ شفاء ، و آن را برای رسیدن به آرامش ، شادی و رضایت درونی معرفی کرده است.این یک سفربسیار شخصی است،به همان اندازه که هر کدام از ما تجربیات و زمینۀ منحصر به فرد خود را داریم.مهم نیست که چه زمانی شروع کنیم،مهم این است که تا چه حد خواهان بیداری،شفاء و تحول خودمان باشیم.اینها مزایای این راه هستند و نتایج آن نه تنها برای ما موثر است بلکه بر اطرافیان ما نیز اثر میگذارد.

مدیتیشن ابزاری برای شفاء
در طول درمان با ریکی، یک مراقبۀ مناسب می تواند فرصتهایی را برای شفاء بیآفریند.مراقبه احساس زیبای "یکی بودن با همه چیز"را به ما می دهد.ما بی ابزار نمیتوانیم این احساس یگانگی را بیآفرینیم،خودش بسادگی اتفاق می افتد زمانی که بی حرکت باشیم و ذهن مان آرام بگیرد. تکنیکهای مراقبه راههای صحیح و علمی هستند برای سفرِ عمیق تری به درونمان و تخلیه کردن آنچه که نیستیم. این پروسه بسیار زمان بر است تا جائی که کشف کنیم چه چیزهایی خود واقعیِ ما نیست و در آخر چه باقی میماند که خود واقعی ماست.
در واقع این سفر ما را به بالاترین سطحِ شفاء میرساند.
برای اغلب ما مهمترین بخش شفاء در سطح احساسی اتفاق می افتد.در حین شفای احساساتمان یاد میگیریم هر اتفاقی(چه خواسته چه ناخواسته) را در زندگی همراه با صبر وسپاس قبول کنیم ، آرامش و شادی درونی را تجربه کنیم و نسبت به اتفاقات اطرافمان بی اهمیت باشیم.
معمولاٌ قبول موقعیتهای خوشایند آسانتر ازموقعیتهای ناخوشایند است،با تمام اینها دوری از درد در طبیعت انسانست،گرچه همین قبول کردن اتفاقهای خوب یا بد است (چه احساسی چه فیزیکی)که فرصتهای یادگیری و تجربیات زندگی ما را می سازد.اگر به اتفاقهای زندگی طوری بنگرید که فرصتی است برای رشد درونیِ شما ،دیگر احساس قربانی بودن نمی کنید،در عوض احساس مسئول بودن می کنید ،بدین گونه می توان خلاقیت داشت و اوضاع را روبراه کرد.
زمانی که اتفاق ناخوشایندی رخ میدهد،مانند:اخراج از کار،قطع شدن یک رابطه یا یک جابحایی غیر منتظره - ما شروع میکنیم با احساسات منفی مقابله کردن تا جایی که از جنگیدن خسته میشویم واحساس باخت میکنیم و بیشتر اوقات این درگیری در ذهن ما ذخیره میشود و هیچوقت نمیخواهیم بخاطرمان بیاید.انرژی احساسهای مسموم هنوز آنجاست و همینطور روی بدن فیزیکی (سلولها،ارگانها،ماهیچه ها و استخوانها)اثر می گزارد.این احساسات نگه داشته شده بسیار قوی هستند و نباید دست کم گرفته شوند چون علت بسیاری از بیماریها هستند.
با آگاهی و تصمیمی راسخ می توان آنها را به طرف عشق،درک و بخشش سوق داد تا انرژیهای مسموم تغییر داده شوند.
ریکی ما را کمک میکند تا در توانایی قبول مسایل پیشرفت کنیم.نخست به دردی که زیر این احساسات نهفته است آگاهمان میکند،دردهایی مانند:ناامیدی،بی کسی،خشم و نفرت.سپس برای هماهنگ کردن و تغییر دادن ماهیت آنها ما را کمک میکند.ریکی ما را شفاء میدهد ،چه فیزیکی، ذهنی و روحی.
ارتباط بر قرار کردن با قلبمان تا حد زیادی در این پروسه موثر است.
در قلب فضایِ خالیی وجود دارد که آرامش ،شادی و عشقِ باشکوهی در آنجا نهفته است و وابسته به هیچ شرایطی نیست.
قلب بطور طبیعی می داند که چگونه زندگی را جشن بگیرد وآرامش و شادی را احساس کند.
ریکی دادن قلب را باز می کند و اجازه می دهد انرژی شفا بخش همه جا را پر کند.

مدیتیشنی که در زیر می آورم به ما می آموزد که چگونه احساسات رنج آور انبار شده را به فضای خالی در قلبمان بفرستیم.تمامی ترس،نگرانی،تلاشها،احساس بی ارزش بودن و قضاوتها همه آمدنی هستند.زمانی که به چاکرای قلب وارد میشوند ،حل و ناپدید میشوند.و هر بار که قلب این انرژیهای منفی را تغییر میدهد ،با انرژی مثبت بیشتری نفس میکشیم و به تمام کالبدهای ما فرستاده می شود.
این مدیتیشن از آتیشا یک عارف تبتی از سالهای قدیم آمده است.و اساس آن درک این مسئله است که هر چقدر ما در چاکرای قلب خود عمیق تر و حل می شویم از "من" جدا می شویم و بیشتر یگانگی با همه چیز و همه کس را می پذیریم.

شادیِ قلب آتیشا (مدیتیشن شفاءبخش)
این مدیتیشن 15 دقیقه یا هر چقدر که بخواهید طول می کشد. و ترکیب آن با ریکی تجربۀ بی نظیری را در بر دارد.با چشمان بسته در جایی بنشینید.چند نفس عمیق بکشید.ریکی را فعال کنید و سمبلِ دلخواه را بکشید.دستها را در وسط قفسۀ سینه بگذارید(چاکرای قلب) و با قلبتان ارتباط برقرار کنید.
حال به اتفاقی که در گذشته یا حال باعث رنجش شماست فکر کنید.با نفس آرامش را بداخل ببرید.بدون هیچ قضاوتی بگذارید هر احساسی نسبت به واقعه دارید بیرون بیاید.
احساس را برای لحظه ای در بر بگیرید و به آن آگاه شوید.حال ازش بپرسید:"چه کار میتوانم برایت بکنم؟"برای جواب منتظر بمانید.
بعد از 5 تا 10 دقیقه نفسِ بلندی بیرون بدهید و با آرامش و عشقی که از قلبتان بیرون میآید ارتباط برقرار کنید.
تا هر زمانی که لازم دارید بنشینید و در انتها یک گشو انجام دهید.

مدیتیشن 5 اصل ریکی
این مدیتیشن بسیار مفیدست و روی سنگ دکتر اوسویی به شاگردان پیشنهاد شده است که هر صبح و شب آنرا انجام دهند.ورای معنی لغوی ،تمرکز بر هر کدام به استادان ریکی برای درک بیشتر آنها کمک میکند.
ریکی را فعال کنید و هر سمبلی را که میخواهید بکشید.دستها را به حالت گشو بگذارید.
فقط برای امروز خشمگین مباش
برای حس کردن به خودتان مهلت بدهید و سپس خشم را رها کنید و بخشش را امتحان کنید.
فقط برای امروز نگران مباش
در حینی که ریکی ، مراقبه و دعا انجام میدهیم یاد میگیریم به مراحل زندگی اعتماد کنیم. و آگاه میشویم که خرد جهانی بی نهایتست و همیشه مراقب ماست و ما همواره مورد لطف خدا هستیم.
سپاس گذار باش
ریکی و مدیتیشن تمام زخمها و سوءتفاهم های گذشتۀ ما را شفاء میدهند و عشق و سپاس مان به همه کسانی که اکنون در زندگیمان هستند را افزایش میدهد.
صادقانه کار کن
ریکی و مدیتیشن همواره راه رسیدن به اینکه "ما واقعاٌ در زندگی چه می خواهیم" را شفاف میکنند و ما را برای تغییراتی که در طول پیشرفت معنویمان لازم داریم کمک میکنند.
با دیگران مهربان باش
ریکی ما را در بر انگیختن حس مهربانی و سپاس کمک می کند "با دیگران مهربان باش تا با تو نیز مهربان باشند"همۀ ما سزاوار دوست داشتن و دوست داشته شدن هستیم.

ارتباط با آرامش درونی(مدیتیشن شفاءبخش)
قلب منبع طبیعی آرامشست.این مدیتیشن شما را به منبع شخصی خودتان میبرد،به آرامشی که همیشه در درون شما بوده است،با زمزمه ای آرام مرکز قلب(چاکرای چهارم)شما را با عشق پر میکند.
زمانی که شما روی قلب خود تمرکز میکنید بطور اتوماتیک به آرامش درونی خود وصل میشوید.
و امواج هماهنگی فرستاده می شود.
این مدیتیشن برای کنار آمدن با خودتان بسیار مفیدست،صبح یا شب به مدت 15 دقیقه انجام دهید.
1-با چشمان بسته بنشینید(یا دراز بکشید).دستها را روی سینه بگذارید . به خودتان ریکی بدهید سمبلتان را بکشید .بعد از چند دقیقه دستها را روی پاها بگذارید و نفس های بلند بکشید.(5دقیقه)
2-سپس دست چپ را زیر بغل راست و دست راست را زیر بغل چپ بگذارید طوری که شست بیرون و رو به بالا باشد.اجازه دهید ریکی تمام قفسۀ سینۀ شما را پر کند.بگذارید تا قلب آرام بگیرد وعشق را احساس کنید.برای 10 تا 15 دقیقه انجام دهید و لذت ببرید.
در انتها یک گشو انجام دهید.
همین طور که بطور روزانه با ریکی کار می کنیم انرژی جهانی بیشتری دریافت میکنیم و فرکانس ما بالاتر میرود و اگر برای استادی احترام قائل باشیم ،باید درمان کامل خود را نیز بپذیریم و آن زمان ست که میتوانیم برای کل کرۀ زمین شفاء بطلبیم.

نویسنده:تانمایا هونروت
منبع:مجلۀ ریکی نیوز سال 2007 شماره 4
ترجمه:نوشین بهمن یار
منبع: reikiworld.ir و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
 سپاس شده توسط صدیقه


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  خود درمانی با ریکی و مدیتیشن خانوم خانوما 2 4,031 03-04-2017، 08:58 PM
آخرین ارسال: صدیقه
  ریکی چیست؟ mahshad 4 4,587 12-02-2017، 04:51 PM
آخرین ارسال: khanoomkhanooma
  سمبلهای ریکی khatoon 1 2,933 28-08-2014، 02:42 PM
آخرین ارسال: خانوم خانوما
  صوفی ریکی sufi reiki خانوم خانوما 0 1,757 28-08-2014، 02:06 PM
آخرین ارسال: خانوم خانوما
  همسویی در ریکی khatoon 1 3,571 28-08-2014، 10:15 AM
آخرین ارسال: خانوم خانوما
  ریکی و جاری شدن انرژی زندگی در بدن maryam 0 1,536 08-08-2014، 09:22 PM
آخرین ارسال: maryam
  ریکی و جاری شدن انرژی زندگی در بدن maryam 0 1,542 08-08-2014، 09:18 PM
آخرین ارسال: maryam
  ریکی بر روی سلامت و بهبود خلق و خو maryam 0 1,580 08-08-2014، 08:11 PM
آخرین ارسال: maryam
  تحقق بخشیدن رویاها با ریکی maryam 0 1,955 30-07-2014، 02:49 AM
آخرین ارسال: maryam
  چگونه سمبلهای ریکی کارمی کنند؟ maryam 0 11,193 30-07-2014، 02:29 AM
آخرین ارسال: maryam

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

صفحه‌ی تماس | تالار گفتمان خانوم خانوما | بازگشت به بالا | | بایگانی | پیوند سایتی RSS
در این سایتدر كل اینترنت