انجمن تفریح و سرگرمی خانوم خانوما
تست چاکرازمان کنونی: 06-12-2021، 06:15 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: خانوم خانوما
آخرین ارسال: qazwsx
پاسخ 6
بازدید 4015

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تست چاکرا
01-04-2014، 08:53 AM,
ارسال: #1
تست چاکرا
آشنا شدن با چاکراها به شما کمک می کند تا بتوانید خود را تحلیل کرده تا مراکز انرژی خود را که در کمترین حد انرژی هستند، فعال سازید. در زیر سوالاتی آورده شده است که به شما کمک می کند…
 
آشنا شدن با چاکراها به شما کمک می کند تا بتوانید خود را تحلیل کرده تا مراکز انرژی خود را که در کمترین حد انرژی هستند، فعال سازید.

در زیر سوالاتی آورده شده است که به شما کمک می کند تا با چاکراهای خود بیشتر آشنا شوید. با خود روراست بوده و سعی کنید با تمرکز و دقت به سوالات پاسخ دهید.بعد از اینکه به تمامی سوالات پاسخ دادید به قسمت پاسخ به سوالات مراجعه کنید و با توجه به آنها پی ببرید که کدام یک از مراکز انرژی شما قوی و کدام یک ضعیف است.
قسمت اولSadچاکرای قرمز)
۱- آیا شما با جسم خود راحت هستید و خیلی کم مریض می شوید؟
بله خیر هردو
۲- آیا شما به همه اهداف خود رسیده اید؟
بله خیر هردو
۳- آیا شما شخصی احساساتی هستید و دوست دارید به هر دلیلی دعوا کنید؟
بله خیر هردو
۴- آیا انگیزه قوی برای زندگی کردن دارید و از زندگی خود لذت می برید؟
بله خیر هردو

قسمت دومSadچاکرای نارنجی)
۱- آیا شما از بیماری آسم و یا آلرژی رنج می برید؟
بله خیر هردو
۲- آیا ذهن خلاقی دارید و توانایی درک وضعیتهای مختلف را دارید؟(از نظر عقلی و احساسی)
بله خیر هردو
۳- آیا شما آدمی مطمئن ، پیشرو و علاقمند هستید و آیا به احساسات خود اعتماد دارید؟
بله خیر هردو
۴- آیا شما با احساساتتان در ارتباط هستید و آیا به احساسات خود اعتماد دارید؟
بله خیر هردو

قسمت سومSadچاکرای زرد)
۱- آیا هیچ مشکل گوارشی مانند زخم معده ، یبوست و یا اسهال و بیماری دیابت ندارید؟
بله خیر هردو
۲- آیا شمافردی باهوش هستید و حافظه ای استثنایی دارید و چیزهای جدید را بسرعت یاد می گیرید؟
بله خیر هردو
۳- آیا می توانید بگویید که ضمیر شما در توازن است و آیا آنقدر با خود راحت هستید که در مواقعی که اشتباه کرده اید آن را بیان کنید؟
بله خیر هردو
۴- آیا شما به قدرت برتر اعتقاد دارید و آیا به راحتی درباره اعتقاداتتان بحث می کنید؟قسمت چهارمSadچاکرای سبز)
۱- آیا تنفسهای شما عمیق است و در لحظه های پراسترس تنفسهای شما همچنان عمیق می ماند؟
بله خیر هردو
۲- آیا بدون احساس گناه و یا پشیمانی می توانید به مردم نه بگویید؟
بله خیر هردو
۳- آیا شما فردی مهربان هستید و بندرت غیبت می کنید؟
بله خیر هردو
۴- آیا شماشخصی دوست داشتنی و بخشنده هستید و از حسادت بدور می باشید؟
بله خیر هردو

قسمت پنجم(چاکرای آبی)
۱٫ آیا شما بندرت گلودرد دارید و بندرت در شانه ها و فک خود احساس تنش می کنید؟
بله خیر هردو
۲٫ آیا شما شخصی منظم هستید و توانایی خوبی برای نقشه کشیدن دارید؟
بله خیر هردو
۳٫ آیا فکر می کنید که فردی امانت دار هستید و آیا صادق و وظیفه شناس هستید؟
بله خیر هردو
۴٫ آیا همیشه در مکالمات خود صداقت دارید و بدون توجه به موقعیت با همه صادق هستید؟
بله خیر هردو

قسمت ششمSadچاکرای لاجوردی)
۱٫ آیا خوب می خوابید و صبحها براجتی ار رختخواب بلند می شوید؟
بله خیر هردو
۲٫ آیا به بینش و باطن خود عقیده دارید و آیا دارای تخیلات قوی هستید و می توانید بین تخیلات و واقعیت مرزی بگذارید؟
بله خیر هردو
۳٫ آیا کاملاً بوجود خود واقفید و به همین دلیل در افکار خود ترس و اضطراب کمی دارید؟
بله خیر هردو
۴٫ آیابا ضمیر ناخودآگاه خود در ارتباطید و آگاهی و بینش قوی دارید؟
بله خیر هردو

قسمت هفتمSadچاکرای بنفش)
۱٫ آیا بدن شما احساس پاکیزگی می کند و سیستم لنفاوی شما عملکرد راحتی دارد؟
بله خیر هردو
۲٫ آیا شما این تصور را از خود دارید که به شما الهام می شود و آیا الهامات شما بدون محدودیت است؟
بله خیر هردو
۳٫ آیا روح شما آگاه است؟
بله خیر هردو
۴٫ آیا احساس می کنید که هدف و روح معنوی دارید؟

نتیجه گیری :
هر یک از قسمتهای بالا به یکی از چاکراها وابسته است . اگر شما در قسمتی چهار پاسخ بله داشته باشید، بدین معناست که شما با چاکرای مربوطه در ارتباط هستید.اگر سه پاسخ بله داده باشید شما چاکرای مربوطه را به خوبی میشناسید و اگر در قسمتی دو پاسخ بله داده باشید این احتمال وجود دارد که شما از چاکرای مربوطه استفاده می کنید ولی از عملکرد آن هیچ گونه آگاهی ندارید.اگر تنها یک پاسخ مثبت داشتید و یا هیچ یک از پاسخهای شما مثبت نباشداین بدان معنی است که شما اطلاع کمی از توانایی چاکرا ی خود دارید.
چگونه افکار بر روی چاکراهای ما تاثیر می گذارد.
شما باید بیاموزید که هر فکری یک عکس العمل دارد.این عکس العمل می تواند هم به نیروی زندگی شما انرژی دهد و هم انرژی آن را کاهش دهد.برای مثال اگر شما افکار منفی داشته باشید:
مغز: افکار منفی باعث می شود که الکتریسیته مغز تغییر کند.
Meridan(یک کانال انرژی):با تغییر یافتن الکتریسیته مغز انرژی مریدان نیز تغییر می کند.
اندام:اندامهای وابسطه به مریدان(Meridan) بوسیله انرژی حیاتی درست تغذیه نمی شوند و بیماری پرورش می یابد.
چاکرا:افکار منفی بدلیل اینکه خارج از جهان هستی هستند انرژی کمی دارند که باعث می شود انرژی چاکراها تغییر کند و چاکراها بسته شوند.
هاله:افکار منفی انرژی هاله را از بین می برد. رنگها کدر می شوند و تشعشع نورانی ضعیف می شود.
قانون تشدید:
هنگامیکه افکار منفی در محیط اطراف پخش می شوند ، افکاری که دارای همان موج هستند نیز تحریک شده و این امواج باعث می شود که فرد در موقعیتهای بدی قرار گیرد.
منبع:آرام24
پاسخ
 سپاس شده توسط صدیقه ، marall
08-04-2014، 02:07 PM,
ارسال: #2
RE: تست چاکرا
بسیار جالب بود. ظاهرا چاکراهای من نیاز به کار زیادی دارن.
پاسخ
12-07-2016، 05:47 AM, (آخرین ویرایش: 12-07-2016، 05:51 AM، توسط خانوم خانوما.)
ارسال: #3
RE: تست چاکرا
تمرینات زیر را برای گشودن و رها کردن انرژی های چاکرای بسته شده

کیت شرود تمرینات زیر را برای گشودن و رها کردن انرژی های چاکرای بسته شده آموزش داده است و اساس این تمرین ها دانش قدیمی یوگای هندی است .
این تمرینات بلافاصله فواید قابل توجه و آثار متعادل کننده خود را بر روی تمام دستگاه های بدن نشان می دهند. هم به صورت خوابیده می توانید انجام دهید و هم نشسته در وضعیت لوتوس یا دو زانو با ستون فقرات صاف . حالا چشمها را ببندید و به آرامی به آرامش بروید . تنفس تان باید آرام و عادی باشد . بعضی استادان ترجیح می دهند که آرام از 10 به صفر بشمارند و با هر عدد در حوزه عمیق تر آرامش فرو بروند.

تمرین اول: انقباض مرکز ریشه
به آرامی بازدم انجام دهید و لگن خاصره را با قوت هر چه تمامتر منقبض کنید ، انگار سعی می کنید حرکت روده را متوقف کنید . حالا تا جایی که امکان دارد
عضلات اندام های تناسلی را منقبض کنید و به طرف پائین شکم در ناحیه ی ناف بکشید . این مرحله ی آخر با کشیدن رکتوم و دستگاه تناسلی به بالا و پشت ، انقباضات مرحله قبلی را تقویت می کند . وقتی به آخرین حد انقباض شکم رسیدید قبل از اینکه رها کنید و به حالت اول برگردید سعی کنید که این وضعیت را برای چند ثانیه حفظ کنید . بعد از چند ثانیه استراحت ، هر سه مرحله و انقباض نهایی را تکرار کنید .چند دقیقه به خودتان استراحت دهید در حالی که آگاهی تان بر روی قسمتی است که تازه منقبض شده  است . این تمرین گره های چاکرای اول و دوم را باز می کند و نیروی کندالینی را تحریک می کند . معمولآ به دنبال این تمرین احساس گرما و افزایش انرژی خواهید داشت که کاملآ طبیعی است.

 تمرین دوم: انقباض دیافراگم
 دیافراگم صحفه ای کم و بیش افقی از عضله و رباط است که قفسه ی را از بالای شکم جدا می کند . با نفس های آرام و مرتب در حالت ریلکس و آرامش درونی باقی بمانید . حالا بازدم انجام دهید ، سعی کنید دیافراگم را به طرف قفسه ی سینه بالا بکشید . در حالی که این کار را انجام می دهید، سعی کنید برای چند دقیقه این حالت را حفظ کرده و سپس آنرا رها کنید بعد از کمی استراحت دوباره تکرار کنید . در زمانی که استراحت می کنید توجه تان بر روی قسمتی از بدن باشد که روی آن کار کردید . معمولآ احساس لرزشی در درون خواهید داشت و بعضی ممکن است احساس گرما و یا حتی داغ شدن کنند . این واکنش زمانی اتفاق می افتد که چاکرای شبکه خورشیدی با انرژی تقویت شود و بخشی از این انرژی آزاد شده به طرف بالا به سمت چاکرای قلب کشیده می شود و آن را فعال می کند . اگر کاملآ راحت باقی بمانید و بر روی آنچه که در درون تان اتفاق می افتد تمرکز کنید احساس آرامش درونی در وجودتان پخش خواهد شد . بعد از چند دقیقه آرمیدن به مرحله بعد بروید.

 تمرین سوم : انقباض گردن
 از راه بینی نفس بکشید، سعی کنید نفس را به درون کشیده وبا بالا آوردن شانه ها گردن تحت فشار قرار گرفته وکوتاهتر می شود. در این حالت برای چند ثانیه باقی بمانید و بر روی ناحیه گردن تمرکز کنید. بعد آنرا رها کنید. سه بار حالت گفته شده را تکرار کنید. برای مدتی ریلکس کنید. این تمرین انرژی قفل شده در ناحیه چاکرای گلو را رها می کند و این کانال مهم بین سر و قلب را پاکسازی می کند. زمانی که انرژی، آزادانه دوباره جاری شود، شور و حرارت شدیدی را در ناحیه ی گردن و شانه ها توام با قدرت درونی، صداقت و اعتماد به نفس احساس می کنید. این تمرین ها انرژی ین و یانگ را هماهنگ می کند. انجام این تمرین ها یکی پس از دیگری پیشرفت زیادی را در وجودتان ایجاد می کند. با وجود این در انجام آن زیاده روی نکنید. یک بار صبح و یک بار شب برای شروع کافی است. وقتی تجربه کسب کردید می توانید تمرین ها را چندین بار به ترتیب انجام دهید ولی همیشه نسبت به کیفیت احساس تان آگاه باشید. هرگز فراتر از حد درونی و طبیعت تان نروید. به یاد داشته باشید این تمرین هر روزه آنهاست که اهمیت دارد.
           با تشکر از استاد ریکی خانم سیمین جعفری
پاسخ
12-07-2016، 06:09 AM,
ارسال: #4
RE: تست چاکرا
یک رنگ به خصوص بر روی هر یک از این هفت چاکرا اثر بیشتری دارد، یعنی فرکانس امواج چاکراها با رنگ مربوطه افزایش یافته،‌ شفاف تر و درخشان تر می شود. گفته شد که چاکراها در مردان در جهت عقربه های ساعت می چرخند و طبق آموزش های چینی این جهت چرخش در طبیعت نمایانگر قدرت اراده، فعالیت و هم چنین خصوصیات منفی مثل پرخاشگری و خشونت می باشد و غلبه و تسلط را در مردها می رساند.
 در زنان جهت حرکت چاکراها خلاف عقربه های ساعت است و این نوع حرکت در طبیعت نمایانگر پذیرش و توافق می باشد. به همین دلیل چینی ها معتقدند زنها فعالیت بیشتری در ابراز احساسات دارند و مردها میل به پذیرش احساسات و یا باقی ماندن در وضعیت منفعل دارند.
 چرخش متناوب چاکراها باعث می شود مردها و زنها در زمینه های مختلف زندگی به اشکال متفاوتی انرژی ها را به سوی کامل شدن هدایت کنند. چاکراها امواجی را که با فرکانس های خودشان هم خوانی داشته باشد از محیط اطراف می گیرند و مانند آنتن عمل می کنند. امواج انرژی را در هر حدی که باشند می گیرند و ما را به آنچه در طبیعت، جهان و اطرافمان در جریان است وصل می کنند. چاکراها هم چنین انرژی ها را دقیقا به اطراف ساطع می کنند. از این رو باعث تغییر اتمسفر اطراف ما می شوند. از راه چاکراها می توانیم امواج سلامتی و یا پیام های آگاهانه و ناخودآگاه بفرستیم و دیگران، شرایط و حتی ماده را تحت تأثیر قرار دهیم،‌ آن هم درجهت مثبت یا منفی.
پاسخ
10-04-2017، 11:17 AM,
ارسال: #5
RE: تست چاکرا
خیلی خوب بود ممنون از دوستان
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
12-04-2017، 11:17 AM,
ارسال: #6
RE: تست چاکرا
[ltr]سلام[/ltr]
[ltr]<b> خوب هستید </b>[/ltr]
[ltr]یه سوال داشتم[/ltr]
پاسخ


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چاکرا ها mahshad 1 1,775 10-08-2013، 12:06 AM
آخرین ارسال: Yasaman

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

صفحه‌ی تماس | تالار گفتمان خانوم خانوما | بازگشت به بالا | | بایگانی | پیوند سایتی RSS
در این سایتدر كل اینترنت