انجمن تفریح و سرگرمی خانوم خانوما
طلا در سال 1393زمان کنونی: 30-01-2023، 07:13 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: خانوم خانوما
آخرین ارسال: computerwoman
پاسخ 2
بازدید 1814

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طلا در سال 1393
25-03-2014، 08:01 AM,
ارسال: #1
طلا در سال 1393
پیش بینی قیمت طلا طی ماه های آینده به شدت دشوار شده است. از سوی تحولات بین المللی موجب شده تا روند قیمت گذاری ها سیرمتفاوت از گذشته پیدا کند و از سوی دیگر به نظر می رسد بازارها روند حرکتی خود را برای کارشناسان مشخص نمی کنند. رئیس اتحادیه کشوری طلا نیز اعتقاد دارد پیش بینی وضعیت آینده بازارها با توجه به شرایط موجود در بازار دشوار است. کشتی آرایی می گوید:« در طی 11 ماه گذشته قیمت طلا در ایران نیز به تبع قیمت جهانی آن با 38 درصد کاهش روبرو بود. اما می‏بینیم که در اسفندماه این میزان کاهش، متاثر از بازارهای جهانی کم‏ کم روند افزایشی را در پیش گرفت. اما با تمامی این احوال و افزایش قیمت‏ ها، بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که بهای طلا دیگر روند صعودی که در سال 2011 اتفاق افتاد را تجربه نخواهد کرد.»

در حال حاضر قیمت طلا تحت تاثیر کاهش خرید چین از بازارهای جهانی و همچنین بالاگرفتن منازعات میان روسیه و امریکا در بازار جهانی بالا رفته است. البته پیش از این قیمت طلا نزول 40 دلاری را تجربه کرده بود. به همین جهت بخش مهمی از تحلیلگران در مورد آینده قیمت گذاری این فلز ارزشمند ناامید شده بودند. کشتی آرایی رئیس اتحادیه طلا در مورد پیش بینی آینده قیمت ها نیز می گوید:« اگر وضعیت سیاسی و اقتصادی جهان و ایران همچنان در وضعیت کنونی به سر ببرد، نوسان زیادی در قیمت طلا نخواهیم داشت اما اگر اتفاقات غیرمنتظره‌ای را در حوزه سیاسی و اقتصادی شاهد باشیم، قطعا بر روی بازار طلا تاثیرگذار خواهد بود. اما آنچه که در سال 93 بسیار حائز اهمیت است، بحث قیمت ارز خواهد بود که یکی از ارکان تعیین‏ کننده در قیمت طلاست. با توجه به اینکه یکی از محورهای اقتصادی دولت آقای روحانی، تثبیت نرخ ارز اعلام شده و بارها مورد تاکید قرار گرفته می‏توان انتظار داشت که به ثباتی در بازار طلا نیز دست یابیم. »

با این حال طی سال 93 همچنان سرمایه گذاران خرد نمی توانند به بازار طلا اعتماد کنند چراکه دامنه نوسان قیمت این فلز ارزشمند از میزان علاقه مندی به ریسک سرمایه گذاران خرد بیشتر شده است. کشتی آ‌رایی هم همین اعتقاد را دارد:« با توجه به رشد شاخص بورس در سال گذشته که رشد بی ‏نظیری را تجربه کرده است، بسیاری از سرمایه ‏ها بدین سو سوق داده شده ‏اند. در کل می‏ توان انتظار داشت که سرمایه‏ گذاری‏های مردم به سوی بانک یا بورس متمایل گردد و به دلیل تجربه تلخ گذشته شاهد بازگشت سرمایه به بازار طلا و ارز نباشیم.» با این حال به نظر می رسد وضعیت سرمایه گذاری در بازار طلا بیش از آنکه به بازارهای دیگر گره خورده باشد، به میزان سودهی بورس و رشد قیمت ها در بازار مسکن وابسته شده باشد.

منبع:  خبرآنلاین
پاسخ
03-08-2014، 07:52 AM,
ارسال: #2
طلا در سال 1393- فلز زرد در هفته کاری گذشته 14 دلار افت کرد
فلز زرد در هفته کاری گذشته 14 دلار افت کرد
فشار بزرگ ترین اقتصاد جهان بر طلا
 طلا در هفته کاری گذشته روند پر افت و خیزی داشت که در نهایت به 14 دلار کاهش در قیمت هر اونس این فلز انجامید. مهم‌ترین خبر اقتصادی این هفته اعلام میزان رشد ناخالص ملی ایالات‌متحده بود که بسیار قوی‌تر از انتظارها بود تا فشار بر فلز زرد افزایش پیدا کند.

طلا که دو هفته پیش روی قیمت 1308 دلار متوقف شده بود، در نخستین روز هفته کاری گذشته به قیمت 1303 دلار رسید. تعدیل نمودارهای فنی دوشنبه باعث افت اندک قیمت طلا شد. در این روز هیچ خبری از بحران‌های ژئوپلیتیک که بتواند بازار را تکان دهد، منتشر نشد. این در حالی بود که تنش‌ها در شرق اروپا و خاورمیانه رو به وخامت گذاشته بود. در این روز آمار مهمی نیز از اقتصاد آمریکا منتشر نشد تا اونس طلا تنها 3 دلار افت کند.
طلا روز سه‌شنبه نیز به افت قیمتی ادامه داد و به قیمت 1298 دلار رسید تا مرز 1300 دلار هم شکسته شود. تقاضا برای طلا به‌عنوان سرمایه امن در ساعات اولیه فعالیت بازار با افزایش «ریسک‌گریزی» همراه شد، ولی در ادامه کار بازار، تقویت شاخص دلار  و کاهش قیمت نفت خام به کاهش بیشتر قیمت طلا کمک کرد.  مهم‌ترین خبر سیاسی سه‌شنبه تحریم‌های تازه آمریکا و اتحادیه اروپا علیه روسیه بود که انتظار برای تصویب آنها و بعد تصویب آنها بازار سه‌شنبه و چهارشنبه را تحت‌تاثیر قرار داد. اخبار غزه نیز همچنان مورد توجه بود، اما هیچ کدام از این دو خبر نتوانستند قیمت طلا را بالا نگه دارند. سه‌شنبه انتظار برای آمارهای مهم آخر هفته کاملا به چشم می‌آمد، ولی کارشناسان کاهش قیمت‌ها در روز سه‌شنبه را بیشتر تحت‌تاثیر نمودارهای فنی می‌دانند تا عوامل بنیادین.
روند کاهشی روز چهارشنبه نیز ادامه داشت تا قیمت 1294 دلار ثبت شود. مهم‌ترین خبر اقتصادی این روز اعلام میزان رشد ناخالص ملی ایالات‌متحده بود که بسیار قوی‌تر از انتظارها بود تا فشار بر قیمت طلا افزایش پیدا کند. رشد اقتصاد آمریکا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی 4 درصد اعلام شد، در صورتی که اقتصاددانان انتظار رشد 3 درصدی را داشتند. در این روز بیانیه فدرال رزرو در پس نشست دو روزه کمیته بازار آزاد بانک‌مرکزی آمریکا منتشر شد که حرف تازه‌ای نداشت و تاثیری بر بازار نگذاشت.
این وضعیت روز پنج‌شنبه طلا را به پایین‌ترین سطح قیمتی در شش هفته پیش از آن رساند تا 1280 دلار، قیمت بسته شدن بازار طلا در آخرین روز ماه جولای شود. اخبار خوب از بزرگ‌ترین اقتصاد جهان چنان تاثیری بر بازار طلا داشت که حتی اخبار بحران‌های ژئوپلیتیک نیز نتوانست اثر این اخبار را خنثی کند. پنج‌شنبه میزان مطالبات حقوق بیکاری آمریکا منتشر شد که کمی با افزایش روبه‌رو شده بود. این افزایش همراه با افزایش بسیار اندک نرخ بیکاری ایالات‌متحده که روز جمعه اعلام شد، در آخرین روز کاری هفته و همزمان با جدی شدن پیامدهای تحریم روسیه باعث افزایش قیمت طلا و ثبت بهای 1294 دلار شد. نرخ بیکاری ایالات‌متحده در ماه جولای 2/6 درصد اعلام شد که 1/0 درصد نسبت به آمار ماه ژوئن بالا رفته بود. با این حال روند احیای اقتصاد آمریکا ادامه دارد و این موضوع می‌تواند به ادامه کاهش قیمت فلز زرد کمک کند. پیش‌بینی کارشناسان از روند طلا در روزهای پیش رو را در گزارش فردای «دنیای اقتصاد» بخوانید.
[تصویر:  d5a61f5bb9104fa8b329b27f78b34882.jpg]
Heart
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Heart
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

صفحه‌ی تماس | تالار گفتمان خانوم خانوما | بازگشت به بالا | | بایگانی | پیوند سایتی RSS
در این سایتدر كل اینترنت