انجمن تفریح و سرگرمی خانوم خانوما
چاکرا هازمان کنونی: 09-04-2020، 07:48 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: mahshad
آخرین ارسال: Yasaman
پاسخ 2
بازدید 1488

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چاکرا ها
06-08-2013، 05:57 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 06-08-2013، 06:23 PM، توسط mahshad.)
ارسال: #1
چاکرا ها
هر انساني نيروي بالقوه اي براي كامل بودن در خود دارد. نيروي شگفت انگيز و فريبنده اي كه اعجاز خلقت محسوب مي شود. نام ديگر اين نيروي بالقوه «چاكرا» مي باشد. چاكراها انرژي حياتي را از محيط اطراف و از كيهان مي گيرند و آنها را به امواج مورد نياز نقاط مختلف بدن تبديل مي كنند. علاوه بر اين آنها انرژي را به اطرافشان پخش مي كنند. توسط اين سيتسم انرژي، انسان نهايتا در حوزه تبادل دايم انرژي با كيهان و دنيا و انسان هاي ديگر است. طبق دست نوشته هاي قديمي 88000 چاكرا در بدن هر يك از ما وجود دارد و به ندرت مي توان نقطه ای در بدن انسان پيدا كرد كه در برابر دريافت و انتقال يا تغيير دادن انرژي ها حساس نباشد. فقط حدود 40 چاكراي فرعي وجود دارد كه مهمترين آنها در طحال، پشت گردن، كف دست ها و كف پاها قرار دارند. اما تقسيم بندي ديگري هم براي تعداد چاكراها وجود دارد كه مي گويند چاكراهای مهم در بدن انسان 7 تا مي باشند كه دائما در حال چرخش به سر مي برند. چاكرايي را تقويت كنند مي توانند در جهت چرخش چاكراها كار درمان را انجام دهند. مثلا در رايحه درماني مي توان مواد معطر را به صورت دوراني در جهت چرخش چاكراها حركت داد يا اگر با سنگ هاي قيمتي مي خواهيد روي چاكراها تأثير بگذاريد باز مي توانيد جهت چرخش چاكراها را در نظر داشته باشيد.

هاله ها و چاکراها:
اطراف بدن هر انسان حوزه ی مغناطیسی وجود دارد که حالت پنجم داده است دور تا دور بدن (بیو پلاسما) گویند این حوزه ی انرژی مغناطیسی با انرژی کیهانی در ارتباط است و دارای 7 لایه است این لایه ها دارای رنگی روشن و دارای غلظت، شدت و عمل مخصوص به خود هستند. دیدن لایه های رنگی نزدیک بدن ساده تر است زیر غلظت و نور بیشتری دارند. به این لایه ها هاله می گویند، لایه های یکم و سوم و پنجم و هفتم دارای شکل مشخص هستند در حالی که لایه های دوم و چهارم و ششم سیال و بی شکل هستند و دارای نوسانات خاص خود هستند. در بدن هر انسان تعدادی مراکز انرژی مخروطی شکل و چرخنده وجود دارد که به آنها چاکرا می گویند سر باریک آنها به داخل بدن و به یک کانال وصل شده است و سر گشاد آن به هر طبقه از هاله وصل است. اولین لایه به اولین چاکرا متصل است این لایه با اعمال فیزیکی و حسی سراسر بدن ارتباط دارد و با درد و شادی و کلیه ی اعمال خود کار بدن در ارتباط است.
1- اولین چاکرا "مولادهارا" نام دارد و محل آن روی آلت تناسلی است 6 پره دارد و رنگ آن قرمز است.
2- دومین چاکرا سوادی دیشانا نام دارد و مربوط به هیجانات است و محل آن بین آلت تناسلی و ناف است رنگ این چاکرا نارنجی است و 8 پره دارد.
3- سومین چاکرا با سومین هاله مرتبط است و مربوط به تفکر انسان است یکی از چاکرا های مهم است به آن چاکرا شبکه ی خورشیدی یا مانی پور است و محل آن کمی بالاتر از ناف است 10 پره دارد و رنگ آن زرد است.
4- لایه ی چهارم با چاکرا چهارم مرتبط است و مربوط به قلب است 12 پره دارد اسم علمی آن آناهاتا و رنگ آن سبز است.
5- لایه ی پنجم مربوط به ارتباط الهی است 16 پره دارد و رنگ آن آبی است اسم علمی آن ویشودها است و جای آن روی غدد تیروئید است در زمان عصبانیت و اعصاب بد لباس آبی بپوشید.
6- لایه ی ششم با خداوند و قرب الهی مرتبط است و رنگ آن نیلی است 96 پره دارد 2 قسمت است، یک قسمت 48 پره دارد و قسمت دوم48 پره دارد جای آن سجده گاه است و رنگ آن نیلی است به آن چشم سوم، آجنا تیراتسی گویند.
7- لایه ی هفتم یا متافیزیک و تفکر درونی و شعور یا فوق تصور مربوط است 960 گلبرگ بیرونی دارد و 12 گلبرگ درونی دارد و رنگ آن بنفش است و جای ان روی تاج سر است از لحاظ علمی اسم آن ساحایسرارایاها حامدار این چاکرا در حال توله باز است حالت قیف مانند دارد بعد بسته می شود و بعد توسط خود انسان شکوفا می شود.

علاوه بر هفت چاکرای اصلی چاکراهای متعدد دیگری نیز وجود دارند مانند:
1- روی هر گوش 2 چاکرا
2- روی هر پستان 2 چاکرا
3- در جدار شبکه ی خورشیدی 1 چاکرا
4- در ناحیه ی تیموسی گلو 1 چاکرا
5- در ناحیه ی هر زانو 2 چاکرا
6- در ناحیه ی طحال 2 چاکرا (1 پشت، 1 جلو)
7- در ناحیه ی کبد 1 چاکرا
8- روی هر یک چشم 2 چاکرا
9- روی پاشنه ی هر پا 2 چاکرا
10- کف هر دست 2 چاکرا
11- ناحیه ی استخوان ها ی چمبرینه 1 چاکرا
12- ناحیه ی زیرهر دو بغل 2 چاکرا
متبرک باد انسانی که به خداوند اعتماد می کند و در همه حال به او رو می کند.


دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پاسخ
10-08-2013، 12:06 AM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 10-08-2013، 12:09 AM، توسط Yasaman.)
ارسال: #2
RE: چاکرا ها
[rtl]با چاکرا پیشانی می توان عشق و محبت فرستاد[/rtl]

[rtl]یکی از ملزومات شخص درمانگر به خصوص در هنگام درمان عاری بودن از هر گونه کینهو نفرت و لبریز از عشق بودن است. آنچه مسلم است عشق چون رودی خروشان است که پی در پی در حال حرکت و جوش و خروش بوده و هر آنچه که با او همراه شود را به سرمنزل مقصود یا همان اقیانوس بی انتها می رساند. هر آنکس که هماهنگ شود راهی بس سخت و دراز را به آسانی و سرعت طی می کند و در مقابل هر کس سرسختی کند مجبور به حرکت کردن در خلاف جهت این سیل خروشان است. اما متاسفانه تصور انسانها از عشق همان محبت دست و پاگیر و افراطی است که از هر عقاب تیزپرواز گنجشکی ترسان و لرزان می سازد که هر آن از ترس نم نم بارانی قالب تهی می کند. همیشه به خیال خود، خویشتن را عاری از هر بغض و کینه و نفرت میدانیم و تمام این احساسات منفی خود را توجیه کرده و به حق می شماریم. اما به نظر من اولین شرط درمانگر 
شدن داشتن قلبی به وسعت دنیا و پاکی ذات خداست.
[/rtl]پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تست چاکرا خانوم خانوما 5 3,035 12-04-2017، 11:17 AM
آخرین ارسال: qazwsx

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان