انجمن تفریح و سرگرمی خانوم خانوما
10 رهنمود از خدازمان کنونی: 26-09-2020، 10:50 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: maryam
آخرین ارسال: خانوم خانوما
پاسخ 2
بازدید 1584

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10 رهنمود از خدا
12-12-2013، 04:32 PM,
ارسال: #1
10 رهنمود از خدا
1. از نگرانی دست بردار :

زندگی به شما سخت می گیرد و شما تنها کاری که می کنید این است که می نشینید و غصه می خورید. آیا فراموش کرده اید که من اینجا هستم تا تمام بارهایتان را بردارم و برایتان حملشان کنم ؟ یا دوست دارید به خاطر هر چیز کوچکی که در مسیرتان قرار می گیرد روحتان را بفرسایید ؟

2. آن را در لیست بگذار :

کاری باید صورت بگیرد یا مراقبتی انجام شود . آن را در لیست بنویس. نه ، لیست خودت نه ، در لیست کارهای من بنویس. بگذار من تنها کسی باشم که مشکلات را حل می کند. تا وقتی آن را به من واگذار نکنی نمی توانم کاری برایت انجام دهم. و با اینکه لیست کارهایم خیلی طولانی است ، اما فراموش نکن ...من خدا هستم. من قادرم هر چیزی را که به من محول کنی انجام دهم. در واقع ، اگر واقعیت همهء امور برایتان آشکار شده بود ، می دانستید که من کارهایی برایتان می کنم که هرگز حتی متوجه شان هم نمی شوید.

3. به من اعتماد کن :

وقتی یکبار بارهایت را به من سپردی ، دیگر سعی نکن آن را از من پس بگیری. به من اعتماد کن.

ایمان داشته باش که من مواظب تمام نیازهایت ، مشکلاتت و آزمونهایت هستم.

با بچه هایت مشکلی داری ؟ در لیست کارهای من بگذار .

مشکلات مالی داری ؟ در لیست کارهای من بگذار .

مشکلات عاطفی داری ؟ به خاطر من ، آن را در لیست کارهای من بگذار .

من می خواهم به تو کمک کنم. تمام کاری که تو باید بکنی درخواست کردن است.

4. رهایش کن :

یک روز صبح که از خواب بیدار شدی نگو : " خب ، امروز احساس می کنم قویترم ، فکر کنم خودم می تونم از پسش بر بیام . "

چرا فکر می کنی امروز قویتر شده ای ؟ خیلی ساده است. چون بارهایت را به من سپردی و من دارم آنها را حمل می کنم. در ضمن من تو را تجدید قوا کرده ام و با آرامش محصورت نموده ام. فکر نمی کنی اگر مشکلاتت را به تو برگردانم دوباره به همان جایی می رسی که از اول شروع کرده بودی ؟ بارهایت را به من بسپار و فراموششان کن. بگذار کارم را انجام دهم.

5. با من حرف بزن :

از تو می خواهم خیلی چیزها را فراموش کنی.

چیزهایی که تو را عصبانی می کنند فراموش کن.. نگرانی و افسردگی را از خود دور کن چون من تو را تحت کنترل خودم دارم.. فقط یک چیز هست که دعا می کنم هیچوقت فراموشش نکنی. لطفاً فراموش نکن که گاهی با من حرف بزنی !

من دوستت دارم !

می خواهم صدایت را بشنوم. دوست دارم جزو مشغولیات زندگی تو باشم. می خواهم از دوستان و خانواده ات برایم صحبت کنی. دعا کردن به سادگی ِ یک مکالمهء دوستانه است.

می خواهم عزیزترین دوست تو باشم.

6. ایمان داشته باش :

من از این بالا چیزهای زیادی می بینم که تو از جایی که هستی نمی توانی ببینی. به من ایمان داشته باش ، من می دانم دارم چکار می کنم. به من اعتماد کن ؛ تو بصیرت مرا نداری. من به مراقبت از تو ، حمایت از تو و درک نیازهایت ادامه می دهم. تو فقط باید به من اطمینان کنی.

در حالی که تو در مواجهه با یک مسئله ء ساده هم دچار مشکلات زیادی می شوی ، من وظایف بسیار بزرگتری نسبت به تو دارم که آنها را حل می کنم . حالا باز هم اعتماد کردن برایت سخت است ؟

7. تقسیم کن :

وقتی تنها دو سالت بود قسمت کردن را به تو آموختند . کِی فراموشش کردی ؟

آن قانون هنوز هم قابل اجراست. با کسانی که به اندازه تو خوش شانس نیستند شریک شو. شادی ات را با کسانی که نیاز به دلگرمی دارند تقسیم کن. خنده ات را با کسانی که خیلی وقت است نخندیده اند و اشکهایت را با کسانی که فراموش کرده اند چطور گریه کنند قسمت کن . ایمانت را با کسانی که هیچ ایمانی ندارند تقسیم کن.

8. صبور باش :

من زندگی را طوری مدیریت کرده ام که تو می توانی در طول عمرت کلی تجربهء مختلف داشته باشی.

رشد می کنی و از کودک تبدیل به بزرگسال میشوی ، بچه دار می شوی ، چند بار شغل عوض می کنی ، حرفه های زیادی یاد می گیری ، به جاهای زیادی سفر می کنی ، با هزاران نفر ملاقات می کنی ، و کلی تجربهء دیگر.

آن وقت چطور می توانی انقدر کم صبر باشی وقتی انجام یکی از کارهایی که به من سپرده ای کمی بیشتر از حد انتظارت طول می کشد ؟ به زمان سنجی من اعتماد کن ، چون زمان سنجی من بی نقص است.

فقط چون کل جهان را در شش روز خلق کرده ام همه انتظار دارند باید همیشه عجله کنم !

9. مهربان باش :

با دیگران مهربان باش ، چون من آنها را نیز به اندازهء تو دوست دارم. آنها ممکن است مثل تو لباس نپوشند ، مثل تو صحبت نکنند ، و روش زندگیشان مانند تو نباشد ، اما من همهء شما را دوست دارم.

به خاطر من ، لطفاً با همدیگر خوب باشید. من هر کدام از شماها را به نوعی متفاوت آفریدم. خیلی خسته کننده میشد اگر همهء شما مانند هم می بودید. لطفاً ، یادتان باشد من تک تک تفاوتهایتان را دوست دارم.

10. خودت را دوست بدار :

وقتی من اینهمه دوستت دارم ، چطور تو نمی توانی خودت را دوست داشته باشی ؟
تو تنها به یک دلیل آفریده شده ای - دوست داشته شوی ، و دوست بداری. من خدای عشقم. عاشق من باش. همسایگانت را دوست بدار . اما خودت را هم دوست داشته باش. وقتی می بینم چیزی خوب پیش نمی رود و تو از دست خودت ناراحت و عصبانی می شوی دلم به درد می آید. تو برای من بسیار با ارزشی . هیچوقت این را فراموش نکن....
منبع: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
 سپاس شده توسط خانوم خانوما
21-12-2013، 08:17 AM,
ارسال: #2
RE: 10 رهنمود از خدا
بسیار سپاسگزارم. اونقدر قشنگ و زیبا بود که اشک های منو سرازیر کرد. از اینهمه بی اعتمادی خودم به خدا شرمم شد. گاهی جمله ها تلنگرهای کارسازی به روح آدم می زنن
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

صفحه‌ی تماس | تالار گفتمان خانوم خانوما | بازگشت به بالا | | بایگانی | پیوند سایتی RSS
در این سایتدر كل اینترنت