انجمن تفریح و سرگرمی خانوم خانوما
اخبار بورس ایرانزمان کنونی: 29-03-2023، 02:47 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: computerwoman
آخرین ارسال: computerwoman
پاسخ 112
بازدید 64602

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبار بورس ایران
11-12-2013، 03:29 AM,
ارسال: #1
اخبار بورس ایران
کوچ نقدینگی سرگردان از بازار ارز و سکه به بورس

وزیر امور اقتصادی و دارایی از خروج منابع سرگردان از بازار ارز، سکه و مستغلات و ورود آنها به بورس، تقسیم سود سهام عدالت در سال آینده و کاهش 13 تا 14 درصدی تورم نقطه‌ای در چهار ماه اخیر خبر داد و گفت: نامه‌هایی از خارجی‌ها مبنی بر درخواست خرید بانک‌ها و بیمه‌های ایرانی دریافت کرده‌ایم، ضمن اینکه در حال حاضر شاخص فلاکت در ایران بالای 50 درصد است.
وزير اقتصاد تشريح كرد
کوچ نقدینگی سرگردان از بازار ارز و سکه به بورس
به گزارش خبرگزاری مهر، علی طیب‌نیا در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما به بررسی عملکرد 100 روزه وزارت اقتصاد پرداخت و گفت: برای مقابله با تورم به سراغ رشد نقدینگی رفتیم. برای مقابله با رکود راهکار دولت تحریک جانب عرضه بود. ما به دنبال مجموعه‌ای از سیاست‌ها رفتیم که بتوانیم موانع، مشکلات و محدودیت‌های تولید را مرتفع کنیم.
وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید رویکرد اصلاح محیط کسب‌وکار را انتخاب کردیم، افزود: در اولین ساعاتی که وارد وزارتخانه شدم، نامه‌ای را تهیه و به معاونت‌های وزارت اقتصاد ابلاغ کردم مبنی بر اینکه مشکلات و موانع بر سر راه فعالیت بخش خصوصی شناسایی و به ما اعلام شود.
طیب‌نیا همچنین از ایجاد دفتر دایمی برای پایش و رصد مشکلات محیط کسب و کار و شناسایی آنها در این وزارتخانه خبر داد و تصریح کرد: دولت در قالب مصوبه 35 بندی خود راه‌حل‌های کوتاه‌مدتی برای رفع مشکلات فعالان اقتصادی اتخاذ کرد و در این مصوبه مشکلات عاجل و فوری فعالان اقتصادی مورد حل و فصل قرار گرفت.
وزیر امور اقتصادی و دارایی از کاهش 13 تا 14 درصدی نرخ تورم نقطه به نقطه خبر داد و تصریح کرد: نرخ تورم نقطه به نقطه از 45 درصد در تیرماه به 9/31 درصد در آبان ماه رسیده است.
وی همچنین برگزاری جلسات شورای گفت‌وگو‌ برای رفع موانع تولید و فعالیت‌های بخش خصوصی را از دیگر اقدامات دولت دانست و تصریح کرد: مصمم هستیم که این جلسات در آینده نیز به طور مستمر برگزار و در خلال آن، بسیاری از معضلات و مشکلات تولید مرتفع شود.
این عضو کابینه دولت یازدهم، یکی از اقدامات طی 100 روز گذشته وزارت اقتصاد را بررسی و آسیب شناسی روند اجرای اصل 44 قانون اساسی طی سال‌های اخیر را اعلام و تصریح کرد: هدف از اجرای سیاست‌های اصل 44 کوچک‌سازی دولت و مستقل شدن بخش خصوصی از دولت بود.
همچنین قرار بود که سهم و توانمندی بخش خصوصی در فعالیت‌های اقتصادی بالا برود و در عین حال موانع كاهش يابد و به اقتصادی کارآمد و پویا برسیم اما متاسفانه در آسیب شناسی که انجام شد، متوجه شدیم که هیچ یک از این اهداف محقق نشده است و از بخش بزرگی از واگذاری‌ها در سال‌های گذشته که حدود 150 هزار میلیارد تومان بوده، فقط سهم ناچیزی معادل 5/12 درصد به بخش خصوصی واقعی واگذار شده است که آن هم در عرضه‌های اولیه صورت گرفته و ممکن است که در عرضه‌های بعدی این سهم هم به نهادهای عمومی تخصیص یافته باشد.
طیب‌نیا خاطرنشان کرد: همه آن اشکالات و ایرادات و عدم کارآیی‌هایی که به مدیریتی دولتی وارد است، به نهادهای مديريت غیردولتی هم باز‌‌می‌گردد. در این بین توانمندی بخش خصوصی مغفول مانده است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته 62 بنگاه اقتصادی در قالب سهام عدالت واگذار شده‌اند، گفت: واگذاری سهام عدالت به صورت فروش اقساطی است و تنها دو دهک اول مشمول معافیت 50 درصدی هستند اما بقیه دهک‌ها باید سهام را به دولت بپردازند که این اقدام در دوره 10 ساله از محل سود سالانه سهام عدالت خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: مردم به صورت صوری و اسمی سهامدار عدالت هستند اما از منافع آن برخوردار نیستند، زیرا نه‌ می‌توانند این سهام را بفروشند و نه از سود سهام آن برخوردار شوند و این رقم تا 10 سال آینده به همین منوال ادامه دارد.
طیب‌نیا اعلام کرد: در لایحه بودجه 93، ماده‌ای را در خصوص خروج سهام عدالت از وضعیت فعلی گنجاندیم تا مردم به‌خصوص دو دهک فقیر از ارزش سهام عدالت که بین دو تا سه میلیون تومان خواهد بود، برخوردار شوند. کنار این موضوع ارزش سهام عدالت برای سایر دهک‌ها یک میلیون تومان خواهد بود. در واقع در لایحه بودجه 93 ساختاری پیش‌بینی شده که مردم از سهام عدالت منفعت ببرند و سود بگیرند و در عین حال مدیریت سهام و بنگاه‌های اقتصادی نیز دچار تحولاتی خواهد شد.
طیب‌نیا با تاکید بر اینکه پرداخت‌های دولت بابت رد دیون باید به صورت نقدی انجام شود نه با واگذاری سهام بنگاه‌ها، گفت: در حوزه تامین مالی خارجی و فاینانس اقدامات موثری انجام شده اما از سوی دیگر به دلیل تحریم‌ها با محدودیت‌هایی مواجه بودیم و در مواردی اقساط بدهی‌ها را به بانک‌های خارجی بازپرداخت نکرده ایم. بر این اساس بانک جهانی و برخی از نهادهای بین‌المللی از ایران طلبکار بودند و اخطاریه‌هایی طی آن سال‌ها برای تسویه بدهی‌های خارجی دریافت کرده بودیم اما بر‌اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است در حد چند ده میلیارد دلار از منابع خارجی در داخل کشور مورد استفاده قرار گیرد.
وی با اشاره به تصمیماتی که درباره افزایش سرمایه بانک‌ها اتخاذ شده است، گفت: این افزایش سرمایه از محل حساب ذخیره ارزی‌ می‌تواند انجام شود. در عین حال بانک جهانی اعلام کرده بود که به دلیل تحریم‌ها تنظیمات مالی ایران را انجام نمی دهد که هم‌اکنون این رویکردها تغییر یافته و در تامین مالی خارجی گشایش چشمگیری ایجاد شده است. وزیر امور اقتصادی و دارایی از دریافت نامه‌هایی از خارجی‌ها مبنی بر درخواست مشارکت و همکاری در خرید بیمه‌ها و بانک‌های ایرانی خبر داد و گفت: اینها نشانه‌های مثبتی در اقتصاد است.
وی ادامه داد: در حال حاضر منابع مردم از بازار سکه و ارز و مستغلات خارج و وارد بورس شده؛ به طوری که شاخص کل بورس 122 درصد رشد کرده است.
به گفته وی، در افت قیمت ارز عوامل روانی تاثیرگذار است و اگر برای مدتی طولانی نرخ ارز در یک مسیر پایدار در حال کاهش است به معنای کنترل رشد نقدینگی و اتخاذ سیاست‌ها و انضباط مالی درست است، این در حالی است که همزمان با آن، نرخ تورم در کشور در حال کاهش است. منابع از سفته بازی به سمت فعالیت‌های اقتصادی حرکت کرده است.
طیب‌نیا درباره شاخص فلاکت اقتصادی اظهار كرد: این شاخص از تورم و بیکاری به دست می‌آید که در حال حاضر در ایران بالای 50 درصد است، این در حالی است که در کشورهای توسعه‌يافته حدود 11 تا 12 درصد است. 3 عامل در بروز این وضعیت دخیل است؛ عامل اول ساختارهای نامتناسب اقتصاد ایران تلقی می‌شود زيرا اقتصاد از قبل از انقلاب وابستگی شدید به درآمدهای نفتی داشته است. تحت تاثیر وابستگی به نفت تراز تجاری و بودجه دولت از وضعیت نامتوازن برخوردار است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره وضعیت اشتغال در کشور با بیان اینکه بايد در آینده نزدیک برای 5/8 میلیون نفر شغل مولد ایجاد کنیم، گفت: نیروی کار عظيمي به‌زودی وارد بازار خواهد شد و شاهد جمعيت انبوه جویای کار خواهيم بود.
وی یادآور شد: مدیران اقتصادی دولت مشکلات اقتصادی را‌ می‌شناسند و‌ می‌دانند که مردم دچار مشکلات شدید اقتصادی هستند. بنابراین برای حل این مشکلات برنامه دارند. برنامه 100 روزه وزارت اقتصاد یک برنامه جامعی است که‌ می‌توانست برای یک دوره طولانی‌تر تدوین شود.
Heart
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Heart
پاسخ
30-12-2013، 06:41 AM, (آخرین ویرایش: 30-12-2013، 06:48 AM، توسط computerwoman.)
ارسال: #2
امكان معامله در همه بازارها با «نامك» فراهم شد
امكان معامله در همه بازارها با «نامك» فراهم شد

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار دیروز در مراسم راه‌اندازی سامانه نامک، توسعه بازار سرمایه را مستلزم استفاده از بستر IT دانست و به راه‌اندازی سامانه پم در سال 87 اشاره کرد که به رغم موانع و مشکلات، این نرم‌افزار راه‌اندازی شد.
به گزارش «سنا»، علي صالح‌آبادی که از راه‌اندازی سامانه پم به‌عنوان یک انقلاب در بازار سرمایه یاد می‌کرد، اجرای معاملات آنلاین را مرهون سامانه پم دانست که پس از آن، بستر برای پذیرایی از سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه فراهم شده است.
وی از بزرگ شدن بازار سرمایه به عنوان عاملی نام برد که لزوم نظارت‌ها از طریق آنلاین و الكترونيكي کردن معاملات را افزایش داده است.
سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار درخصوص مزایای نامک عنوان کرد که در این سامانه مدیر کارگزاری قادر به تعریف حجم سفارش‌های وارده روزانه معامله‌گر و معاملات است.
به گفته وی، با توجه به امکان اتصال سامانه نامک به «بک آفیس»، میزان مانده هر مشتری نزد کارگزاری مشخص می‌شود.
صالح آبادی تصریح کرد: با راه‌اندازی سامانه نامک نیازی به استفاده از دیگر سامانه‌های مختلف در بازارهای مختلف نیست و با این سامانه تمامی معاملات بورس، فرابورس و بورس انرژی قابل‌انجام است.
وی با تاکید بر امکان تغییر سامانه نامک، به آغاز فعالیت این سامانه از شهرستان‌ها اشاره کرد و گفت: افتتاح اين سامانه در تالار حافظ خواهد بود.
عرضه اولين اوراق استصناع
در بازار سرمايه
همچنين رییس سازمان بورس از انتشار اوراق استصناع و اوراق خزانه اسلامی قبل از پایان سال خبر داده‌است.
به گفته وي، دستورالعمل اوراق خزانه اسلامی توسط دولت ابلاغ شده و با همکاری بانک مرکزی و خزانه‌داری کل کشور اولین سری از اين اوراق قبل از پایان سال عملیاتی می‌شود. 
صالح‌آبادی در پاسخ به این سوال که قبل از پایان سال چه ابزارهای مالی منتشر می‌شود، گفت: اوراق استصناع در کمیته فقهی نهایی و دستورالعمل آن تصویب و ابلاغ شده است.
وی افزود: بنابراین در بازار سرمایه شاهد عرضه اولین اوراق استصناع قبل از پایان سال خواهیم بود.
صالح‌آبادی به ویژگی‌های این اوراق اشاره کرد و افزود: اوراق استصناع مشابه اوراق مشارکت بوده، با این تفاوت که در این اوراق نرخ سود از پیش تعیین شده است و اين نرخ در چارچوب قرارداد استصناع بوده و برای پروژه‌های مختلف قابلیت استفاده دارد.
وی در ادامه به انتشار اوراق خزانه اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: دستورالعمل اوراق خزانه اسلامی توسط دولت ابلاغ شده و با همکاری بانک مرکزی و خزانه‌داری کل کشور اولین سری از اوراق قبل از پایان سال عملیاتی می‌شود.
وی یاد‌آور شد: با توجه به دستورالعملی که به تصویب دولت رسیده است معاملات ثانویه این اوراق تنها در بورس و فرابورس خواهد بود.
رییس سازمان بورس در مورد اوراق اختیار معامله گفت: دستورالعمل و ضوابط این اوراق به بورس تهران ابلاغ شده و ابزار اختیار معامله به بورس تهران منتقل شده است.
 بررسی کاهش کارمزدها در دستور کار
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره آخرین اقدامات در حوزه سهام عدالت نیز گفت: معاملات سهام عدالت پس از تعیین تکلیف در دولت انجام می‌‌شود و این بخش نیازمند کار کارشناسی فراوانی است.
وی در پاسخ به این سوال که عرضه محصولات پتروشیمی با توجه به گفته‌های وزیر صنعت همچنان دارای اشکالاتی است، اظهار كرد: اتاق گفت‌وگویی میان سازمان بورس و شرکت ملی صنایع پتروشیمی تشکیل شده و در این جلسات موارد به صورت کارشناسی مطرح و تصمیم‌گیری می‌شود.
صالح‌آبادی در مورد کاهش نرخ کارمزدها نیز ابراز كرد: این موضوع در مرحله بررسي کارشناسی قرار گرفته و مذاکرات لازم در این‌باره آغاز شده است.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره این موضوع که آیا امکان اختصاص بخشی از کارمزدها به توسعه حوزه فناوری اطلاعات و معاملات برخط وجود دارد، گفت: این موضوع نیز از جمله پیشنهاداتی است که در حال بررسی آن هستیم.
همچنین در مراسم راه‌اندازی سامانه نامک، مدیرعامل شرکت فناوری بورس از افزایش کمی سفارشات، نیاز جدید بازار و ارتقای کیفی خدمات به عنوان عواملی نام برد که منجر به تولید سامانه معاملات کارگزاران شد.
وی از نیازمندی‌های بازار از اوایل سال 91 به عنوان مساله‌ای یاد کرد که موجب شد تا سامانه جدید طراحی شود تا به این واسطه به همه نیازها تا حد قابل قبولی پاسخ داده شود.
به گفته احمدی؛ سامانه «نامک» این قابلیت را دارد که در شبکه اختصاصی از ایستگاه کارگزاری سفارش را جمع‌آوری کرده و تحویل سامانه معاملاتی بدهد.
وی یکی از عوامل موفقیت این سامانه را همکاری‌های نزدیک معامله‌گران در شهرستان‌‌ها عنوان کرد.
از سوی دیگر دبیر کل کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار نیز ابراز كرد: در حال حاضر 70 درصد ارزش معاملات توسط سامانه نامک و 30 درصد ارزش معاملات توسط سامانه برخط انجام می‌شود.
روح‌الله ميرصانعي یاد‌آور شد: کارگزاران از حدود 4 ماه پیش فعالیت خود را در سامانه نامک آغاز کرده‌اند و با تغييراتي در اين مدت روي اين سامانه صورت گرفته دسترسي بهتري براي كارگزاران ايجاد شده است.
وي افزود: باتوجه به حجم بالای ارزش معاملات انجام شده توسط سامانه نامک، همچنان باید شاهد توسعه روز افزون آن باشیم. به گفته ميرصانعی، معامله‌گران با توجه به حجم بالای معاملاتی که روزانه انجام می‌دهند فشار روانی بالایی را تحمل می‌کنند و راه‌اندازی چنين سامانه‌هایی می‌تواند تا حدودی کارها را تسهیل کند.

جنب پل حافظ
ادامه اصلاح بازار

بازار داد‌و‌ستد سهام دیروز نیز با حاکمیت جو انتظار بر معامله‌گران با افت 3/0 درصدی مواجه شد.
در بازار دیروز معامله‌گران در شرایطی فعالیت خود را شروع کردند که همچنان انتظار کلی معامله‌گران برای اعلام گزارش‌های 9 ماهه، تعیین تکلیف موضوعات مهم از جمله بهای خوراک مجتمع‌های پتروشیمی و همچنین مسائل مربوط لایحه بودجه وجود دارد که این امر موجب شد تا همچنان بازار با کاهش نوسان و افت قیمتی مواجه شود.

در بازار دیروز در تحولات سیاسی جلسه مجلس شورای اسلامی و همچنین استعفای معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت از اهمیت برخوردار بود. در همین حال دیروز انتشار آمار اولیه گمرک جمهوری اسلامی نشان از تقویت وضعیت صادرات محصولات پتروشیمی به ویژه در حوزه گازهای مایع پروپان و بوتان داشت. رشد صادرات در سه ماهه سوم سال جاری برخی از محصولات پتروشیمی به صورتی بوده که در سه ماهه سوم عملا صادرات با 6ماهه نخست سال برابری داشته است که همین امر امیدواری‌ها نسبت به آینده شرکت‌های پتروشیمی را افزایش داده است.
در تحولات اقتصادی دیروز بحث افزایش حقوق گمرکی دارای اهمیت بود. به گزارش خبرگزاری مهر، ريیس مجمع واردات گفت: طبق مصوبه دولت و ابلاغ آن به گمرکات برای اجرا، از امروز حقوق ورودی در گمرک 2 برابر شد که این موضوع می‌تواند در افزایش قیمت کالاها در بازار تاثیر داشته باشد.
حقوق ورودی از مصوبات مجلس در گذشته است که در مرحله‌ای به دلیل تبدیل ارز مرجع به مبادله‌ای، این حقوق از 4 درصد به 2 درصد کاهش یافته بود و از امروز دوباره به همان 4 درصد سابق افزایش یافت.
در گروه پتروشیمی دیروز معامله‌گران شاهد تداوم صف خرید نماد پترول بودند؛ پترول روز شنبه یک درصد سهام خود در پتروشیمی جم را به بانک ایران‌زمین منتقل کرد.
در گروه پالایشگاهی دیروز هیات واگذاری با انتقال 40درصد سهام پالایشگاه لاوان به سهام عدالت موافقت کرد.
از سوی دیگر بیشتر نمادهای گروه ساختمانی در حالی با رشد قیمتی مواجه شدند که در این گروه، باغمیشه با انتشار گزارش شفاف‌سازی به شایعات در مورد تعدیل زودهنگام این شرکت پاسخ داد.
در گروه معدنی نایب ريیس انجمن تولیدکنندگان سنگ‌آهن با اشاره به برگزاری جلسات بین تولیدکنندگان سنگ آهن و وزارت صنعت در مورد عوارض صادرات سنگ‌آهن، گفت: در حال حاضر کشور در شرایط رکود صادراتی و تحریم قرار دارد و صادرات سنگ‌آهن می‌تواند به دور زدن بخشی از تحریم‌ها کمک کند.
سلطانی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس در مورد 3 برابر شدن بهره مالکانه معادن در بودجه 93 نیز گفت: مشخص نیست که این درآمد از چه محلی قرار است تامین شود، ممکن است بخشی از آن از محل وصول معوقات سال‌های قبل پیش‌بینی شده باشد. موضوع آزادسازی قیمت سنگ‌آهن واحدهای خصوصی نیز در حال پیگیری است.
در گروه خودرویی، دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون میزان ضرر و زیان خودروسازان از مرز هزار میلیارد تومان گذشته است.
احمد نعمت‌بخش در گفت‌وگو با «ایسنا»، اظهار کرد: 6ماهه نخست امسال، ایران خودرو 450 میلیارد تومان و سایپا 273 میلیارد تومان زیان به بورس اعلام کرد. این در حالی است که سال گذشته نیز خودروسازان مجموعا چهار هزار میلیارد تومان زیان کردند.
وی افزود: به همین دلیل خودروسازان نتوانستند پول قطعه‌سازان را به موقع پرداخت کنند که همین موضوع باعث افت تولید قطعات و در نهایت کاهش تولید خودرو در کشور شده است.
در گروه سرمایه‌گذاری نماد بهشت آینده پارس دیروز برای بررسی روند معاملات متوقف شد.
در مجموع، بازار دیروز بازاری در انتظار بود که در کنار کاهش شاخص، به میزان 266 واحد افت کرد و به 87هزار و 425 رسید. ارزش معاملات نیز به 687 میلیارد تومان در بورس و فرابورس رسید.

پ.ن: ان شا الله اگر استقبال بشه و دوستان مایل باشند راه های کسب درآمد و حتی سیگنال در انجمن راه اندازی میشه به شرط استقبال . منتظر نظراتتون هستم. پیغام خصوصی بدین بهتره. چون این تاپیک مال اخبار هست بهتره که دنبال هم فقط اخبار قرار بگیره. دقت کردین آبجیتون مدیر شده.Meuh
ادمین گیر میده ولی مهربونه. ClownAngel
به دلیل اینکه اراجیف زساد میذارم و بی کس و کار و غیر از شما دوستان با محبت هم کسی را ندارم بهم لطف کرد و مدیرم کرده. یاد اون روزها افتادم که شاگرد تنبل یا شلوغه را مبصر میکردند که هم کسی نتونه شیطونی کنه هم خودش آروم بگیره. خلاصه اسمتون رو از بد مینویسم. Dodgy الان این شکلیم و جو گیر.
به دل نگیرید همه با هم دوستیم.
Heart
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Heart
پاسخ
02-02-2014، 07:57 AM,
ارسال: #3
RE: اخبار بورس ایران
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بورس- معرفي بنيادي سهام
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Heart
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Heart
پاسخ
02-02-2014، 07:58 AM,
ارسال: #4
RE: اخبار بورس ایران
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بازدید: 85 بار کد خبر: DEN-782763
حسين صالحي، يكي از كارشناسان بازار سرمايه در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: كه بازگشت حس اعتماد مهم‌ترین فاکتور در رشد بوده است، به طوري كه طی هفته گذشته همراه با افزایش ابهامات بودجه‌ای، عرضه‌های سنگین خصوصی‌سازی، افزایش وام تسهیلات مسکن، شایعات تغییرات مدیریتی و رشد سریع بازار در کوتاه‌مدت سبب ریزش سهام شد که به دلیل حضور سهامداران تازه کار و ابطالی‌های صندوق‌ها، سرعت و میزان این افت کمی بیشتر از حد تصور شد که طی چند روز ابتدای هفته با صحبت‌های مسوولان مجلس و دولت در حمایت از صنایع و بازار سرمایه و حمایت‌های صورت گرفته توسط سهامداران نهادی جو اعتماد به بازار برگشت و شاخص‌ها مجدد صعودی شد.

وي در ادامه افزود: بخشی از نزول بازار به دلیل هیجانات بوده است که این میزان به سرعت در حال جبران است؛ لذا تا پایان هفته بازار به تعادل خواهد رسید و تا برطرف نشدن ابهامات بودجه ای بازار خنثی را خواهیم داشت با این وجود تصمیمات این هفته مجلس بسیار مهم خواهد بود. صالحي ادامه داد: در بخش بودجه بحث خوراک پتروشیمی‌ها، هدفمندی و بهره مالکانه از مهم‌ترین ابهامات خواهند بود، با توجه به اینکه حدود یک ماه دیگر شرکت‌ها به مرور پیش‌بینی سود سال آتی خود را خواهند داد، رشد سریعی برای بازار متصور نیستم اما فضای کلی اقتصاد و سیاست دورنمای مثبتی را برای بورس رقم می‌زند که به‌خصوص برای شرکت‌های که طرح‌های توسعه دارند. اين كارشناس بازار سرمايه معتقد است: اين قبيل شركت‌ها به دليل کنترل مناسبی كه بر بهای تمام شده خود دارد، می‌تواند فرصت‌های خوبی را فراهم نماید و قطعا با دید میان مدت همچنان این بازار بیشترین بازدهی را خواهد داشت و توصیه به سهامداری می‌شود. 
وي درخصوص اظهارات روز گذشته مدیر‌عامل فرابورس درخصوص اعلام بودجه 93 و افت بورس اظهار كرد: بهتر است بگوییم ابهامات بودجه زیرا با شفاف‌شدن موضوعات مطرح شده همچنان نکات مثبت زیادی برای صنایع و شرکت‌ها وجود دارد و به نظرم برآیند بودجه و تصمیمات دولت در راستای حمایت از اقتصاد کشور و صنایع است امیدوارم سریع‌تر به سمت آزاد‌سازی قیمت‌ها حرکت کنیم در واقع شفافیت و اطمینان دو رکن مورد نیاز بازار سرمایه است.
صالحي در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبني بر اينكه هدف شاخص تا پایان سال را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ گفت: به نظرم به‌دلیل ایرداتی که در محاسبه شاخص وجود دارد بررسی شاخص خیلی فاکتور دقیقی نيست در ضمن به دلیل وجود ابهامات تاثیر‌گذار برعملکرد شرکت‌ها تا آخر سال نمی‌توان عدد دقیقی را برای شاخص بیان کرد، اما با دید در میان مدت من انتظار رشد 40 الی 50درصد میانگین بازار را دارم که حدودا با رسیدن شاخص به 100 الی 110 هزار واحد همراه خواهد بود.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Heart
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Heart
پاسخ
02-02-2014، 07:58 AM,
ارسال: #5
RE: اخبار بورس ایران
بازار سرمايه در تامين مالي بنگاه‌ها خوب عمل كرده‌است
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بازار سرمايه از ابتداي سال تاكنون حدود 150 هزار ميليارد ريال در بخش افزايش سرمايه بنگاه‌ها تامين مالي داشته است.

به گزارش سنا، علي صالح‌آبادي با اشاره به اينكه با گسترش بازار سرمايه به دنبال وضعيت مطلوب‌تر تامين مالي بنگاه‌ها با شيوه‌‌هاي نوين و ابزارهاي جديد مالي هستيم، درباره چشم‌انداز بورس تاكيد كرد، آثار گشايش‌هاي مثبت سياسي اخير به زودي نمايان خواهد شد. وي با اشاره به اقدامات سازمان بورس در تامين مالي بنگاه‌ها طي سال‌هاي گذشته و برنامه‌ريزي‌هاي آتي اظهار كرد: بازار سرمايه به نوبه خود در تامين مالي بنگاه‌ها بسيار خوب عمل كرده و از ابتداي سال تاكنون حدود 150 هزار ميليارد ريال در بخش افزايش سرمايه بنگاه‌ها تامين مالي داشته است. وي ادامه داد: با توجه به گسترش بازار سرمايه، موفق به تامين مالي اين حجم از بنگاه‌ها شده‌ايم.
Heart
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Heart
پاسخ
02-02-2014، 07:59 AM,
ارسال: #6
RE: اخبار بورس ایران
شروع پرقدرت هفته بورس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بازدهی بورس فراتر از 120 درصد
اولین روز هفته با افزایش یک هزار و 366‌واحدی شاخص در بازار اوراق بهادار تهران و افزایش 22واحدی شاخص کل بازار فرابورس روبه‌رو بود. دیروز بازار سهام در آستانه دهه فجر، متاثر از خبرهایی در زمینه واگذاری هلدینگ خلیج فارس در سال 93، در قالب تصمیم‌های مجلس و همچنین تداوم چالش‌های موجود بر سر نرخ خوراک پتروشیمی قرار داشت. برخی تحلیل‌ها همچنان امکان جذابیت نرخ نهایی خوراک را برای سهامداران و پتروشیمی‌ها بیشتر کرده است. ارزش کل معاملات دیروز در بورس و فرابورس به 473 میلیارد تومان رسید.
جنب پل حافظ
شروع مثبت هفته بورس

گروه بورس- همايون دارابي: بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته شاهد شروع مثبت هفته با رقم خوردن رشد 65/1 درصدي شاخص كل بود. در بازار ديروز معامله‌گران در شرايطي فعاليت خود را شروع كردند كه فرارسيدن ايام دهه فجر به صورت سنتي بازار را با جو بهتري مواجه كرد. اين جو مناسب موجب تشكيل صف‌هاي خريد در اكثر نمادها شد؛ امري كه به كاهش عرضه‌ها در بازار منجر شد.
اين روند با انجام عرضه‌ها به ويژه پس از بازگشايي نماد پالايشگاه بندر عباس بهتر شد، تا اين پالايشگاه با معاملات پر‌حجمي مواجه شود. اين معاملات، نماد پالايشگاه‌هاي تهران و لاوان را نيز با صف‌هاي خريد پايدار مواجه ساخت.
در بازار ديروز مهم‌ترين موضوع پيش روي معامله‌گران در كنار بحث فرارسيدن دهه فجر بحث بررسي لايحه بودجه بود كه روز گذشته در دو نوبت صبح و عصر مورد بررسي قرار گرفت و در آن موضوع واگذاري هلدينگ خليج‌فارس در سال 93 مورد تصويب قرار گرفت. در مجلس شوراي اسلامي طبق يك مصوبه، به سقف واگذاري سهام شركت‌هاي دولتي  مبلغ 12 هزار ميليارد ريال اضافه مي‌شود. 
وكلاي ملت با تصويب بند الف اين تبصره مقرر كردند كه در راستاي اجراي تبصره يك بندهاي الف و ب ماده 3 قانون اجراي سياست‌هاي كلي اصل 44 قانون اساسي مصوب 25 خرداد 1387 وزارت امور اقتصادي و دارايي مجاز است از طريق سازمان خصوصي‌سازي تا پايان سال 1393 كليه سهام، سهم‌الشركه، حق تقدم ناشي از سهام و سهم‌الشركه، حقوق مالكانه، حق بهره‌برداري و مديريت دولت را در بنگاه‌هاي گروه‌هاي يك و 2 ماده 2 مذكور و شركت مادرتخصصي (هلدينگ) خليج‌فارس و حقوق مالكانه و حق بهره‌برداري از كليه معادن در حال بهره‌برداري فعال و غيرفعال و نيز باطله‌هاي قابل فروش موجود در معادن متعلق به دولت و شركت‌ها و سازمان‌هاي دولتي از جمله سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران و شركت‌هاي تابعه و وابسته به آن سازمان به بخش خصوصي و تعاوني با اولويت تعاوني واگذار و منابع حاصل را به رديف شماره 310502 جدول شماره 5 اين قانون واريز نمايند.
در بازار ديروز بحث در مورد خوراك پتروشيمي همچنان ادامه داشت. در اين زمينه ديروز مديرعامل هلدينگ نفت و گاز پارسيان با بيان اينكه از محل تحويل اوره به جهاد كشاورزي ۴۴۲ ميليون دلار عدم‌النفع داشته‌ايم، گفت: تعرفه آنتي‌دامپينگ عليه محصولات پتروشيمي‌هاي گازي مانند متانول در كشورهاي هدف صادرات ما وضع نشده است. به گزارش خبرگزاري  فارس مرتضي عزيزي در ميز گرد بررسي خوراك پتروشيمي‌ها اظهار كرد: 95 درصد واگذاري‌ شركت‌هاي خصوصي به تامين اجتماعي، صندوق بازنشستگي كشوري، صندوق بازنشستگي نيروهاي مسلح و صندوق بازنشستگي نفت بوده است كه 48 ميليون نفر را تحت پوشش دارد و اين صندوق‌ها هر كدام با كسري مواجه شده‌اند، دولت بودجه آنها را پرداخته است.
وي افزود: فرض كنيد اختلاف ما و دولت درباره قيمت خوراك بين 7 تا 13 سنت باشد كه اين به معناي 300ميليون دلار هزينه در سال 91 بوده است.
عزيزي با بيان اينكه ما پرداخت 7 سنت را براي هر متر مكعب گاز امسال قبول داريم، گفت: در سال 91 حدود يك ميليون و 617 هزار تن اوره با قيمت 350 تومان در هر كيلو تحويل دولت داده‌ايم كه با توجه به قيمت روز اوره نزديك به 442 ميليون دلار نسبت به قيمت روز ضرر كرد‌ه‌ايم يا عدم‌النفع داشته‌ايم.
وي در پاسخ به پرسشي درباره ارزان‌فروشي محصولات پتروشيمي‌هاي گازي در بازار جهاني، تاكيد كرد: تعرفه آنتي‌دامپينگ عليه  محصولات پتروشيمي‌هاي گازي مانند متانول در كشورهاي هدف صادرات ما وضع نشده است و ما در بازارهاي اروپا، چين و امثال آن در حال رقابت هستيم. در گروه پتروشيمي ديروز شركت بازرگاني پتروشيمي يك درصد سهام پتروشيمي پرديس را به هلدينگ سرمايه‌گذاري ايرانيان منتقل كرد.
در سال‌هاي اخير شركت بازرگاني پتروشيمي برخي از سهام خود را به زيرمجموعه پترول منتقل كرده است. اين امر اگرچه سود قابل ملاحظه‌اي در بازرگاني پتروشيمي و به صورت غيرمستقيم در هلدينگ خليج فارس ايجاد مي‌كند، اما ارزش دارايي هلدينگ در بازرگاني را در دراز مدت به پترول منتقل مي‌سازد. در گروه كاني غيرفلزي شركت كارخانجات كاشي و سراميك حافظ با 18 ميليارد تومان سرمايه پيش‌بيني درآمد هر سهم سال مالي منتهي به 29 اسفند 92 را به بازار ارائه كرده است.
«كحافظ» براي هر سهم در سال مالي 92 مبلغ 39 ريال عايدي خالص پيش‌بيني كرده كه در مقايسه با اطلاعيه قبلي (مبلغ 250 ريال) بيش از 84 درصد كاهش داشته است. اين كاشي‌ساز علت تعديل منفي سنگين را عدم دسترسي به ميزان فروش پيش‌بيني شده اعلام كرده است. در مجموع بازار ديروز بازاري مثبت بود كه شاخص با رشد هزار و 366واحد رشد كرد و به 84هزار و 164واحد رسيد. ارزش كل معاملات نيز در بورس و فرابورس به 473ميليارد تومان رسيد.
ارزش بازار اول و دوم فرابورس از 700 هزارميليارد ريال گذشت
بهبود نرخ سهام صنايع پتروشيمي و پالايشگاهي و صنايع مرتبط با نرخ خوراك گازي، همچنان بازار فرابورس را مثبت نگاه داشته است. روند حمايتي آغاز شده از بازار سرمايه براي حمايت قيمت‌هاي سهام كه از اواسط هفته قبل با تحرك بيشتر حقوقي‌ها وارد فاز تازه‌اي شد و بر روند حركت شاخص در بازار فرابورس نيز تاثير گذاشته است. كارشناسان بازار معتقدند، عرضه قريب الوقوع برخي سهام و ابزارهاي مالي جديد از كانال فرابورس به بازار سهام، پتانسيل توجه بيشتر به اين بازار و جذب نقدينگي بيشتر را از اين طريق بالا برده است.
از طرفي ورود اسناد خزانه اسلامي، عرضه‌هاي اوليه و ساير ابزار مشتقه (Derivatives) از مسير بازار فرابورس در كنار معامله اوراق تسهيلات مسكن و سهام پتروشيمي‌ها و پالايشگاه‌هاي مهم كشور همچنان بازار فرابورس را در معرض نوسان‌هاي مثبت قرار داده است. خبرهاي مثبت از لغو تحريم‌ها در اين بخش نيز دليل مهم ديگري براي پايداري تقاضا براي سهام اين بخش‌ها است.
ديروز نمادهاي ميدكو، شتران، جم، ذوب، شاوان، زاگرس و شپاس بين 61/4 تا 98/0 واحد بر روند مثبت شاخص تاثير‌گذار بودند. 
در رده‌هاي بعد نمادهاي شراز، شرانل، مارون، سمايه و دي همگي با تاثير مثبت شاخص فرابورس را به بالا سوق دادند. در بازار ديروز فرابورس نماد بالاس با 5 درصد افزايش قيمت، درصدر رده بالاترين افزايش قيمت‌ها ايستاد.
نماد ثتران (سرمايه‌گذاري مسكن تهران) در نرخ 2731 ريال بيش از 8 ميليون صف خريد داشت. در بازار ديروز اوراق تسهيلات مسكن با بيشترين صف فروش مواجه بود.
همچنين نماد صچاد (اوراق اجاره 3 ماهه 20 درصدي چادرملو) بيش از 406 ميليارد ريال داد‌و‌ستد شد و عنوان بيشترين ارزش معامله فرابورس را به خود اختصاص داد. بيشترين حجم معامله نيز به نماد بانك دي با داد و ستد بيش از 15 ميليون سهم اختصاص يافت.
در مجموع ديروز شاخص كل بازار فرابورس با 22 واحد افزايش به 839 واحد رسيد. ارزش معاملات نيز از 1180 ميليارد ريال فراتر رفت و حجم معاملات نيز از جابه‌جايي 92 ميليون برگه اوراق بهادار حكايت داشت. ارزش بازار اول و دوم در اين بازار نيز از 700 هزار ميليارد ريال گذشت. اين رقم با احتساب ارزش بازار پايه و بازار ابزارهاي نوين مالي از 997 هزار ميليارد ريال گذشت.
Heart
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Heart
پاسخ
17-02-2014، 06:41 PM,
ارسال: #7
RE: اخبار بورس ایران
احیای بورس با اخبار خوب

[تصویر:  c16ac69421fa5f064948d9490ef0171f.jpg]
 تاکید وزیر اقتصاد بر افزایش ارزش و حجم بازار سرمایه و اخبار منتشرشده از خانه ملت، روز گذشته به رشد 612 واحدی شاخص بورس انجامید و موجب شد پس از چند روز افت، ‌شاخص، نفسی تازه کند. دیروز نگاه فعالان بازار به جلسه کمیسیون تلفیق بود که در نهایت براساس تصمیم این کمیسیون قرار شد قیمت‌گذاری خوراک پتروشیمی‌ها در اختیار دولت قرار گیرد. از سوی دیگر قرار است ابهامات مربوط به سنگ‌آهنی‌ها و بحث هدفمندی نیز در مجلس بررسی شود. انتشار این اخبار رسیدن شاخص به رقم 79 هزار و 765 واحد و ارزش معاملات 394 میلیارد تومانی را برای بورس و فرابورس به همراه آورد.
جنب پل حافظ
احياي بورس با اخبار خوب مجلس
گروه بورس- همايون دارابي: بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته تحت تاثير انتشار خبرهاي مثبت از مجلس شوراي اسلامي و همچنين تداوم حمايت از بازار سرمايه با رشد شاخص مواجه شد. شاخص كل بورس اوراق بهادار روز گذشته پس از مدت‌ها شاهد رشد 612واحدي بود تا بتواند به رقم 79هزار و 765واحد برسد؛ امري كه آرامشي را بر بازار سرمايه حاكم كرد. در بازار ديروز معامله‌گران در تحولات مهم شاهد جلسه كميسيون تلفيق مجلس شوراي اسلامي بودند كه در آن به ايرادات شوراي نگهبان در مورد بند خوراك گازي مجتمع‌هاي پتروشيمي و عوارض 30درصدي دو شركت سنگ‌آهني رسيدگي شد.
براساس تصميم كميسيون تلفيق قرار شد بخش موجود لايحه بودجه مبني بر حداقل 15سنت از لايحه حذف شود و تنها شرط بازدهي داخلي 25درصد باقي بماند؛ هر چند كه اين بند همچنان مبهم بوده و رقم بازدهي داخلي يا «‌اIRR» به سادگي قابل محاسبه نيست اما تا حدودي شرايط را تلطيف خواهد كرد تا وزارت نفت نرخ نهايي را مشخص كند. در همين رابطه رئيس كميسيون ويژه حمايت از توليد ملي گفت: با مصوبه كميسيون تلفيق، قيمت گذاري خوراك پتروشيمي‌ها در اختيار دولت قرار گرفت كه دولت مي‌تواند كمتر از 15 سنت هم قيمت گذاري كند.
به گزارش خبرگزاري خانه ملت؛ حميدرضا فولادگر نماينده مردم اصفهان در مجلس تاكيد كرد: براين اساس جمله «قيمت خوراك پتروشيمي‌ها نبايد كمتر از 15 سنت باشد» از متن لايحه بودجه 93 حذف شد كه با اين توصيف دولت مي‌تواند قيمت خوراك پتروشيمي‌ها را كمتر از 15 سنت نيز تعيين كند. همچنين در مورد مساله سنگ‌آهني‌ها، حميد رضا فولادگر در گفت‌‌و‌گو با خبرگزاري فارس اظهار كرد: شوراي نگهبان در مورد مصوبات مجلس در خصوص شركت‌هاي سنگ‌آهن و پتروشيمي ايراداتي را گرفته كه اين مسائل در كميسيون تلفيق در حال بررسي است.
وي تصريح كرد: اين ايرادات ديروز در كميسيون تلفيق برطرف و امروز (دوشنبه) در صحن علني مجلس مطرح خواهد شد. وي در خصوص ابهام شوراي نگهبان نسبت به مصوبات مربوط به شركت‌هاي سنگ‌آهن گفت: شوراي نگهبان معتقد است اين مساله ماهيت بودجه‌اي ندارد، بلكه بايد در قالب قانون‌گذاري مورد توجه قرار گيرد. فولادگر تصريح كرد: احتمالا اين مساله طوري برطرف مي‌شود كه مصوبه مربوط به بهره مالكانه معادن سنگ‌آهن فقط براي امسال عملياتي شود. در همين حال مجلس ديروز بحث هدفمندي را نيز مورد بررسي قرار داد. 
بر‌اساس اين گزارش، دولت در تلاش است تا در فرصت موجود براي رفع ايرادات شوراي نگهبان به قانون بودجه سال 93، تبصره مربوط به هدفمندي يارانه‌ها را با ساز و كار ديگري احيا كند. بنابر اين گزارش، تبصره 21 لايحه بودجه سال 93 كل كشور با پيشنهاد يكي از نمايندگان و تصويب مجلس تغيير كرده و بنا شد دولت تا ابتداي تيرماه سال 93، با آسيب‌شناسي فاز اول هدفمندي يارانه‌ها، موانع موجود براي اجراي فاز دوم اين قانون را مهيا كند. البته شوراي نگهبان قانون اساسي در جريان بررسي قانون بودجه سال 93 كل كشور به اين تبصره جايگزين شده ايراد گرفته است.
حمايت از بازار ادامه دارد
در بازار ديروز معامله‌گران همچنين متاثر از جلسه عصر روز شنبه فعالان بازار و وزير اقتصاد بودند كه در اين جلسه وزير اقتصاد عالي‌ترين حمايت‌ها را از بازار سرمايه به عمل آورد.در همين رابطه مديرعامل سرمايه‌گذاري غدير با اشاره به جزئيات جلسه برگزار شده وزير اقتصاد با فعالان بازار سرمايه از نتايج مثبت آن براي حمايت از سرمايه‌گذاران در دولت جديد خبر داد.
غلامرضا سليماني‌اميري در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس، با اشاره به جزئيات برگزاري اين جلسه تصريح كرد: تغييرات يكباره قيمت سهام و شاخص و عدم ثبات در مقررات و قوانين از جمله مهم‌ترين مباحث اين جلسه بود. وي ادامه داد: اطمينان دادن به مردم براي اينكه بورس بهترين جايگاه براي سرمايه‌گذاري است و اينكه اكنون نزديك به ۵۰ميليون سهامدار در بازار سرمايه به‌طور مستقيم و غيرمستقيم فعال هستند، از موضوعات اين جلسه بود.
اميري با اشاره به اينكه در اين جلسه، جايگاه بازار سرمايه در جلوگيري از افزايش تورم، كنترل نقدينگي و رشد اقتصادي تشريح شد، گفت: در اين جلسه تاكيد شد كه دولت بايد سياست‌گذاري كرده و نبايد درگير مسائل اجرايي باشد. 
بر اساس اين گزارش علي طيب‌نيا، وزير اقتصاد و دارايي پس از شنيدن صحبت‌هاي فعالان بازار سرمايه بر حمايت از بورس و سرمايه‌گذاري در آن تاكيد كرد.
در بازار ديروز در گروه خودرويي رئيس شوراي رقابت در گفت و گو با خبرگزاري فارس اظهار كرد: طرح شوراي رقابت براي بازنگري در تعرفه واردات خودرو با هدف كاهش تعرفه واردات خودروهاي خارجي با حجم موتور پايين به هيات دولت ارائه شد. رضا شيوا تصريح كرد: اين طرح به هيأت دولت ارائه شده كه اميدواريم هرچه زودتر توسط دولت مورد بررسي قرار گيرد. شيوا پيش‌بيني كرد طرح پيشنهادي براي تغيير تعرفه واردات خودرو تا پايان سال در هيات دولت نهايي شود. وي در مورد بازنگري در دستورالعمل قيمت‌گذاري خودرو نيز گفت: اين كار در حال انجام است و اميدواريم تا پايان سال نهايي شود.
در گروه بانكي در حالي كه بازار سهام توجه خاصي به اوراق 23درصدي نشان نداده است، اعلام شد كه مساله افزايش سود بانكي از سوي وزير اقتصاد رد شده است. در حالي كه عملا بانك‌هاي دولتي و خصوصي با دريافت حداقل ۲۶ درصد سود به متقاضيان وام پرداخت مي‌كنند وزير امور اقتصادي و دارايي در حاشيه جلسه كميسيون تلفيق به نمايندگان گفت: «بانك مركزي افزايش نرخ سود را رد كرده و اين ملاك است.» 
به گزارش خبرگزاري تسنيم، ايرج نديمي در ارتباط با افزايش نرخ سود بانكي به 26 درصد اظهار كرد: افزايش نرخ سود بانكي مي‌تواند منجر به كنترل نقدينگي و بهبود وضعيت شود ولي دولت بايد هنگام تصميم گيري در اين‌باره به ساير اثرات تغيير نرخ سود بانكي هم توجه كند.
در گروه نفتي روز گذشته بلوك پالايشگاه نفت اصفهان مجددا در گروه تامين اجتماعي دست به دست شد. اين بلوك نزديك به 12درصد ابتدا از تاپيكو به بانك رفاه و پس آن ديروز از بانك رفاه به صبا تامين منتقل شد. در اين گروه كاهش قيمت سهام بلوك پالايشگاه لاوان شانس حضور خريدار در عرضه بلوك مديريتي اين پالايشگاه را افزايش داده است. در اين گروه همچنان مخالفت وزارت نفت با واگذاري سهام اصل 44 اين وزارتخانه ادامه دارد و ديروز اعلام شد كه با موافقت وزير نفت يك شركت نفتي ديگر نيز از فهرست خصوصي‌سازي خارج شده است.
 به گزارش «ايسنا»، وزير نفت به دليل نقش لجستيك و استراتژيك شركت پيراحفاري ايران در عمليات توليد با خروج نام اين شركت از فهرست شركت‌هاي مشمول اصل 44 قانون اساسي اعلام موافقت كرد. با منتفي شدن موضوع واگذاري شركت پيراحفاري ايران به بخش خصوصي تعداد شركت‌هايي كه وزارت نفت مخالف واگذاري آنها بر اساس اصل 44 قانون اساسي است افزايش يافت. در مجموع بازار ديروز بازار مثبتي بود كه در آن علاوه‌بر رشد شاخص ارزش معاملات نيز 394ميليارد تومان در بورس و فرابورس رقم خورد.
Heart
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Heart
پاسخ
18-02-2014، 12:31 PM,
ارسال: #8
RE: اخبار بورس ایران
مدير عمليات بازار شركت بورس خبر داد
نماد پتروشيمي‌ها به زودي باز مي‌شود

[تصویر:  3f50b2c6093cfb129454d728ca62a7ed.jpg]
گروه بورس- هديه لطفي: ديروز مجلس شوراي اسلامي با 146 راي موافق و 44 راي مخالف نرخ 13 سنت را براي خوراك گاز مجتمع‌هاي پتروشيمي تصويب كرد و به اين ترتيب موج ديگري از نگراني‌ها را به فعالان اين صنعت وارد كرد. البته همچنان بايد شوراي نگهبان اين نرخ را تاييد كند. با تعيين تكليف نرخ خوراك به زودي شاهد بازگشايي نماد پتروشيمي‌ها خواهيم بود كه اين امر بازار را روي غلتك خواهد انداخت، اما نكته اينجا است كه به‌رغم اظهارنظر نماينده دولت مبني بر مناسب بودن نرخ‌هاي 8 تا 10 سنت براي خوراك، دليل پافشاري مجلس چيست؟ با اين حال ديروز بازار با روند صعودي به كار خود پايان داد اما لزوما اين به معناي تعادل در بازار سرمايه كشور نيست.

مدير عمليات بازار شركت بورس در گفت‌وگو با «دنياي اقتصاد» با اشاره به بازگشايي نمادهاي پتروشيمي در يكي دو روز آينده گفت: با توجه به تصويب نرخ خوراك 13 سنتي براي شركت‌هاي پتروشيمي در جلسه روز گذشته مجلس، شركت‌هاي پتروشيمي طي دو روز آينده گزارش‌هاي پيش‌بيني سود هر سهم خود را با توجه به نرخ خوراك مصوب به بازار اعلام خواهند كرد.
علي صحرايي در ادامه افزود: ابهامات موجود در اين مساله باعث شده بود شركت‌هاي اين گروه نتوانند گزارش دقيقي از عملكرد خود ارائه كنند اما با توجه به تصويب نرخ 13 سنتي اين شركت‌ها اقدام به تحليل حساسيت و به دنبال آن نرخ مواد اوليه و پيش‌بيني درآمد هر سهم خود را اعلام خواهند كرد.
صحرايي خاطرنشان كرد: به اين ترتيب نمادهاي اين گروه طي يكي دو روز آينده بازگشايي خواهند شد.
چوب لاي چرخ «بورس»
مدير نظارت بر شركت‌هاي بورس اوراق بهادار تهران نيز در گفت‌وگو با «دنياي اقتصاد» درخصوص مصوبات مجلس و تاثير اين موضوع بر بورس، اظهار كرد: انتظار مي‌رفت در بررسي بودجه همگام با دولت نسخه‌اي در جهت حمايت از صنايع تجويز شود، نه اينكه چوبي لاي چرخ صنعت قرار گيرد.
روح‌الله حسيني‌مقدم در ادامه افزود: متاسفانه بندهاي بودجه سال 93، در جهت حمايت از صنعت و كسب و كار نيست، بحث بهره مالكانه، نرخ خوراك مجتمع‌هاي پتروشيمي و بسياري موارد ديگر همچون سنوات گذشته در لايحه بودجه ديده مي‌شود. 
وي ادامه داد: متاسفانه بايد گفت سرنوشت شركت‌ها و صنايع به بودجه دولت وصل شده كه اين بسيار خطرناك است. 
از ديدگاه اين مسوول بازار سرمايه چنانچه سرنوشت شركت به بودجه‌هاي يك‌ساله گره بخورد، ديد سرمايه‌گذاري در بازار سرمايه كوتاه مدت خواهد شد. 
حسيني‌مقدم در ادامه اظهار كرد: انتظار داشتيم با توجه به جايگاه قابل توجه بازار سرمايه در اقتصاد ملي، پيشنهادهاي بورس از سوي مجلس شنيده شود؛ هر چند حمايت بخشي از نمايندگان حامي صنعت در اين دوره ستودني بود. 
مدير نظارت بر شركت‌هاي بورس با ابراز اينكه به نظر مي‌رسد بايد اصول بودجه نويسي در كشور تغيير كند و هر ساله بودجه با تغييرات اساسي ارائه شود، گفت: در اين شرايط به سندهاي بالادستي و قوانين توجهي نمي‌شود. 
وي ادامه داد: چرا مجلسيان در بودجه، توجهي به قوانين مصوب گذشته ندارند؟ از تصويب قانون هدفمندي يارانه ها و تصويب قانون اصل 44 مگر چند سال مي‌گذرد؟ بودجه و بسياري از اسنادي كه توسط مجلس و دولت تنظيم مي‌شود بايد قابليت پيش‌بيني به سرمايه‌گذاران و صنعتگران بدهد. 
مدير نظارت بر شركت‌هاي بورس اوراق بهادار تهران در ادامه تصريح كرد: در اين دوره بورس بيش از همه دوره‌هاي گذشته از بودجه متاثر شد؛ از خصوصيات بارز بازار سرمايه شفافيت است و اين بازار به تالار شيشه‌اي معروف است، خاصيت شيشه هم شفافيت و هم شكنندگي است. هر چند در بورس اوراق بهادار شركت‌ها اصرار و الزام به شفاف بودن دارند، متاسفانه عدم شفافيت از بودجه دولت به بازار سرمايه منتقل شده است. 
وي معتقد است، دليل توقف نمادهاي صنعت پتروشيمي نيز همين امر است؛ اين صنعت در بورس و فرابورس چيزي حدود 30 درصد ارزش بازار را دربرمي‌گيرد؛ يعني در عمل 30 درصد بازار به‌صورت مستقيم در معرض ابهام و اخبار غيردقيق قرار گرفته است. 
حسيني‌مقدم در‌خصوص اينكه بازار نسبت به خبر 15‌سنت براي خوراك واحدهاي پتروشيمي واكنش درست نشان داد نيز اظهار كرد: بازار با نرخي موافق است كه در آن شركت‌ها با توجيه اقتصادي كار كنند، چراكه سرمايه‌گذار در بازار براي سود هر سهم حاضر است پول بپردازد. همچنان‌كه گزارش‌هاي متنوعي هم منتشر شد، آثار خوراك 13 سنتي بر سودآوري پتروشيمي‌ها بر كسي پوشيده نيست و بازار ارزيابي خود را دارد. وي خاطرنشان كرد: به طور قطع هم سرمايه‌گذاران در بازار سرمايه و هم صنعتگران، خواهان ثبات در تصميم‌گيري و سياست‌گذاري هستند و از آن استقبال خواهند كرد.
حسيني‌مقدم با تاكيد بر اين موضوع كه هيچ كس از بسته ماندن نمادهاي پتروشيمي نفعي نمي‌برد، خاطرنشان كرد: توقف نمادهاي پتروشيمي نه هدف سرمايه‌گذاران است و نه بورس؛ هدف بورس هم از‌سر‌گيري دادوستد سهام اين شركت‌ها است. 
وي ادامه داد: اما ابهام در اين صنعت زياد بود، هر روز از گوشه و كنار اخبار متناقضي مي‌رسيد. متاسفانه تعداد تريبون‌هاي اظهار‌نظر در اين مقطع هم به شدت افزايش يافته، به اين خاطر نمادها بسته شد. 
حسيني‌مقدم در ادامه افزود: در حال حاضر هم چنانچه موضوع نرخ خوراك و بعد از آن نظر شوراي نگهبان نهايي شود، از ناشران پذيرفته شده در بورس و فرابورس درخواست مي‌كنيم تا گزارش‌هاي جديد با مصوبات جديد ارائه كنند تا بتوانيم شاهد ازسر‌گيري معاملات در اين گروه باشيم.
وي در پاسخ به اين سوال كه از نظر شما تاخير در اعلام پيش‌بيني‌هاي سود شركت‌هاي پتروشيمي به بازار چيست؟ گفت: دليل تاخير هم همين ابهامات است؛ وقتي نرخ مواد اوليه شركت بناست از 3 تا 6 برابر تغيير كند يقينا، پيش‌بيني و اظهار نظر توسط شركت هم قابل انجام نيست.
حسيني‌مقدم خاطرنشان كرد: شركت گزارش‌هاي پيش‌بيني خود را بر اساس مفروضاتي انجام مي‌دهد، بايد به شركت‌ها در اين شرايط حق داد.
Heart
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Heart
پاسخ
18-02-2014، 12:32 PM,
ارسال: #9
RE: اخبار بورس ایران
مجلس با بورس راه نيامد

گروه بورس- همايون دارابي: معامله گران بورس تهران روز گذشته به شدت مذاكرات نمايندگان مجلس را دنبال مي‌كردند. به نحوي كه صف‌هاي خريد سنگين در بسياري از نمادها تا  اعلام مصوبات مجلس عرضه‌هاي گسترده‌اي را شاهد بودند.

مجلس شوراي اسلامي روز گذشته شاهد بحث‌هاي شديدي ميان نمايندگان موافق و مخالف افزايش نرخ خوراگ گازي شركت‌هاي پتروشيمي بود كه در نهايت به تعيين نرخ 13سنت منجر شد. همزمان با معاملات بازار سهام، ديروز مجلس شوراي اسلامي بحث در مورد رفع ايرادات شوراي نگهبان به لايحه بودجه سال 1393كل كشور را آغاز كرد كه در مرحله نخست اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها را به تصويب رساند، تا قيمت حامل‌هاي انرژي به ميزان متوسط 71درصد افزايش يابد. پس از اين تصميم كه شرايط 2 گروه سهام سيماني و فلزي را با ابهام مواجه ساخت، بحث در مورد خوراك گازي پتروشيمي‌ها شروع شد و چهار مورد راي‌گيري براساس پيشنهادهاي مختلف صورت گرفت كه در نهايت نرخ خوراك پتروشيمي‌ها به 13سنت رسيد. امري كه البته تنها به افزايش قيمت خوراك منحصر شده و گاز حرارتي شركت‌هاي پتروشيمي براساس نرخ لايحه هدفمندي تعيين خواهد شد. از اين رو نرخ موثر گاز براي شركت‌هاي پتروشيمي از رقم 70تومان كنوني به حدود 300تومان افزايش مي‌يابد كه اين تصميم به مذاق بازار سرمايه خوش نيامده و اكثر صف‌هاي خريد پس از اين تصميم عرضه شدند.
همچنين ديروز نمايندگان به‌منظور تحريك و تشويق واحدهاي پتروشيمي و فعالان اقتصادي به توسعه سرمايه‌گذاري در صنايع تكميلي و پايين دست واحدهاي پتروشيمي و اشتغالزايي بيشتر با اولويت مناطق كمتر توسعه يافته و رعايت مكان‌يابي، پيشنهاد كردند، وزارت نفت، قيمت خوراك گاز را به صورت پلكاني به گونه‌اي تخفيف دهد كه نرخ بازده داخلي ارزي سرمايه‌گذار تا 30‌درصد باشد. انتظار مي‌رود با اين مصوبه راه براي بازگشايي نمادهاي پتروشيمي با ارائه بودجه سال آينده فراهم شود.
روز گذشته متعاقب تصويب خوراك 13سنتي، صف‌هاي خريد در اكثر نمادها از جمله بانك‌ها و مخابرات عرضه شدند. در گروه بانكي، وال استريت ژورنال عصر (يكشنبه) اعلام كرد: به دنبال حكم دادگاه عالي انگلستان مبني بر غيرقانوني بودن اقدام دولت اين كشور در تحريم بانك ملت ايران، اين بانك چهار ميليارد دلار از دولت انگليس درخواست خسارت كرد.
به گزارش «ايرنا» به نقل از اين نشريه، بانك ملت بزرگ‌ترين بانك خصوصي ايران، دريافت خسارت چهار ميليارد دلاري از خزانه‌داري انگلستان بابت زيان اقتصادي ناشي از تحريم از سوي اين كشور را پيگيري مي‌كند.
در گروه دارويي روز گذشته برخي از شركت‌هاي دارويي پيش‌بيني سود سال آينده خود را منتشر كردند كه اغلب با رشد همراه بود. در گروه معدني، فولاد صبانور ديروز پيش‌بيني محافظه كارانه‌اي را براي سال آينده اعلام كرد كه در آن به‌رغم افزايش 77درصدي ميزان فروش سود شركت 7درصد كمتر پيش‌بيني شده است. در مجموع بازار ديروز بازاري مثبت بود كه به دليل عرضه صف‌هاي خريد با رشد 15/1 درصدي شاخص كل مواجه شد و به رقم 80هزار و 686واحد رسيد. ارزش معاملات نيز ديروز به 366ميليارد تومان رسيد.
Heart
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Heart
پاسخ
18-02-2014، 12:32 PM,
ارسال: #10
RE: اخبار بورس ایران
روز خوب پالايشي‌ها

[تصویر:  cfa438918368d294dbefe7a37ddc8294.jpg]
گروه بورس- محبوبه مغاني: روز گذشته شاخص بازار فرابورس ايران با رشد 30/16 واحدي به 60/759 واحد افزايش يافت، رشدي كه در پي معاملات سهام شركت‌هاي ميدكو، پالايش نفت تهران، ذوب‌آهن اصفهان، پالايش نفت لاوان، فولاد صبانور و پتروشيمي شيراز صورت گرفت.

بر اين اساس بود كه 139 ميليون و 403 هزار سهم به ارزش يك هزار و 558 ميليارد و 839 ميليون و 403 هزار ريال دراين بازار مورد معامله قرار گرفت. 
در معاملات روز گذشته فرابورس نماد شركت كوير تاير پس از برگزاري مجمع عادي سالانه و تقسيم سود نقدي سه‌هزار و 250 ريالي به ازاي هر سهم مورد بازگشايي قرار گرفت. دراين بازگشايي نماد، سهام اين شركت از رشد قيمت 16 درصدي برخوردار شد. 
بيشترين حجم معاملات به مبادله 18ميليوني حق‌تقدم بيمه ما تعلق گرفت و سرانجام با كاهش 1/3 درصدي قيمت پاياني هر سهم به يك هزار و 600 ريال رسيد. همچنين در بازار ابزار‌هاي نوين مالي، داد و ستد 516 هزار و 180 ورقه اوراق اجاره مپنا بيشترين حجم معاملات را از آن خود كرد.در بازار ETF، بيشترين حجم معاملات نصيب مبادله 731 هزار و 955 واحدي صندوق قابل معامله سرمايه‌گذاري آسام به قيمت هر واحد 8 هزار و 945 ريال شد.
در بازار امتياز تسهيلات مسكن هر برگه بين 3 تا 5 درصد رشد كرد و بين نرخ‌هاي 592 تا 600 هزار ريال معامله شد. اين گزارش مي‌افزايد: اداره نظارت بر ناشران فرابورس دلايل توقف برخي نمادهاي فرابورس را در كدال منتشر كرد.
بر اساس اين گزارش، دليل توقف نماد بانك ايران زمين از روز 26 تير ماه 91، ابهامات موجود در افزايش سرمايه از جمله پاسخ‌هاي دريافتي از مراجع ذي‌صلاح، ارائه پيش‌بيني درآمد هر سهم (حسابرسي شده) سال مالي منتهي به 29 اسفندماه 92 بر اساس آخرين عملكرد واقعي و اطلاعات و صورت‌هاي مالي 9 ماهه، بيمه دي ابهام در اطلاعات عملكرد واقعي 6 ماهه سال مالي 92 شركت و عدم ارائه اطلاعات 9 ماهه سال مالي 92 عنوان شده است. مدير عامل و مدير مالي شركت نيز به تازگي تغيير كرده‌اند. نماد شركت توسعه خدمات دريايي و بندري سينا به واسطه تعديل پيش‌بيني درآمد سهم متوقف شده است. زرين معدن آسيا با نماد فزرين نيز به واسطه تعديل پيش‌بيني درآمد هر سهم با توقف نماد مواجه شده است كه شركت در اطلاعيه شفاف سازي انتشار يافته مورخ 30 آذرماه 92، مبلغ 601 ريال پيش‌بيني سود هر سهم براي سال مالي 1392 را تاكيد كرده است. به‌رغم اطلاعيه مذكور، درصد پوشش عملكرد 9 ماهه ارسالي شركت بالا بوده (حدود صد درصد) كه منجر به توقف نماد معاملاتي شركت شده است. بر اين اساس از شركت درخواست شد كه اطلاعات پيش‌بيني 92 را مورد بازبيني قرار دهد. 
اما در ادامه معاملات روز گذشته فرابورس نهاد ناظر بر اين بازار اعلام كرد كه 50 درصد به علاوه يك سهم از كل سهام شركت پالايش نفت لاوان (سهامي عام) يازدهم اسفندماه عرضه مي‌شود. همچنين ديروز اعلام شد كه سازمان خصوصي سازي 220 ميليون سهم معادل 100 درصد از سهام كنترلي شركت توليد نيروي برق آبادان (سهامي عام) را هفتم اسفندماه عرضه مي‌كند. قيمت پايه كل اين بلوك 10 هزار و 157 ميلياردو 400 ميليون ريال ارزشگذاري شده است. اين معامله به‌طور نقد و يكجا يا نقد و اقساط (20 درصد نقد، بقيه اقساط 7 ساله با نرخ 15 درصد)، از طريق بازار سوم فرابورس انجام خواهد شد. 
نفت كرمانشاه
براي دومين بار درج شد
مدير پذيرش فرابورس اعلام كرد: پس از بررسي مجدد توسط هيات‌ پذيرش، شركت 134ميليارد ريالي پالايش نفت كرمانشاه با نماد «شرمان» پس از احراز شرايط پذيرش در بازار دوم فرابورس درج شد.
وي با اشاره به اينكه شركت در گروه فرآورده‌هاي نفتي، كك و سوخت هسته‌اي قرار دارد، عنوان كرد: شركت پالايش نفت كرمانشاه پيش‌بيني سود هر سهم سال مالي 92 را روز گذشته مبلغ 5119 ريال اعلام كرد و طي دوره 9 ماهه منتهي به 30 آذر 92 مبلغ 3534 ريال به ازاي هر سهم از سود پيش‌بيني شده را پوشش داد. علم‌الهدي يادآور شد: پيش از اين در مهر‌ماه سال جاري قرار بود اين شركت بيش از 6 ميليون سهم خود را از طريق بازار دوم عرضه كند كه به دليل عدم انتشار كامل اطلاعات مالي شركت از طريق سايت كدال، اين سهم در موعد اعلام شده عرضه نشد. 
براساس اين گزارش، طبق بند 34 دستورالعمل پذيرش، عرضه اوراق بهادار پذيرفته شده در فرابورس بايد حداقل 5 روز و حداكثر 4 ماه پس از تاريخ درج در فهرست نرخ‌هاي فرابورس، انجام شود.
Heart
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Heart
پاسخ


موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اخبار دلار computerwoman 21 12,508 08-10-2021، 09:43 AM
آخرین ارسال: computerwoman
  اخبار و تازه های بانک پول و سپرده بانکی computerwoman 75 34,208 17-09-2021، 08:41 AM
آخرین ارسال: computerwoman
Wink جمعه سیاه یا بلک فرایدی در ایران lale-sharghi 0 1,318 23-11-2018، 05:51 PM
آخرین ارسال: lale-sharghi
  قیمت و اخبار خودرو داخلی ایران computerwoman 62 27,265 25-08-2015، 06:22 PM
آخرین ارسال: computerwoman
  اخبار یارانه سرنوشت وام 80 میلیونی مسکن؟ قطع یارانه نقدی خارج نشینان computerwoman 0 1,472 30-08-2014، 05:59 AM
آخرین ارسال: computerwoman
  اخبار مسکن computerwoman 27 12,329 21-08-2014، 05:48 AM
آخرین ارسال: computerwoman
  اخبار بیت کوین لایت کوین و پول مجازی computerwoman 0 1,668 30-12-2013، 06:39 AM
آخرین ارسال: computerwoman
  سـرمقـاله «بورس» و یک بُرد مشروط خانوم خانوما 0 1,699 12-12-2013، 05:10 AM
آخرین ارسال: خانوم خانوما
  افزایش قیمت دلار و سکه و رکود بورس اوراق بهادار computerwoman 0 1,927 29-08-2013، 01:07 PM
آخرین ارسال: computerwoman
  اخبار افزایش قیمت طلا به 1400 دلار و دلایل آن computerwoman 0 1,898 27-08-2013، 09:45 AM
آخرین ارسال: computerwoman

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

صفحه‌ی تماس | تالار گفتمان خانوم خانوما | بازگشت به بالا | | بایگانی | پیوند سایتی RSS
در این سایتدر كل اینترنت