انجمن خانوم خانوما

نسخه‌ی کامل: اسید پاشی در اصفهان- اخبار اسید پاشی
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
واقعا چقدر میز ریاست ارزش داره که به خاطرش با کتمان حقیقت دختران و زنان معصوم باید با اسید بسوزند که شما خدشه ای به مقامتون نیفته؟
گناه کتمان حقیقت و عدم اطلاع رسانی از خود این عمل حیوانی کمتر نیست. آیا با یک اطلاع رسانی درست و آموزش حداقل نمیشه جلوی آسیب بیشتر را گرفت؟!Meuh
واقعا خسته نباشید.

اولا به همه دوستان پیشنهاد میکنم به طور مداوم آب جاری بر تمام محل آلوده به اسید بریزید و به هیچ عنوان از دستمال ، صابون، کهنه و .... استفاده نکنید. فقط آب به مدت 30 دقیقه یا تا زمانی که آمبولانس برسه. اگر داروخانه در نزدیکی محل هست سرم شتشتو تهیه کنید و تا آمدن آمبولانس روی محل های اسید پاشی شده به خصوص داخل چشم و صورت بریزید. در موقع ریختن آب سعی کنید آب به سمت بدن و صورت برنگردد به طور مثال صورت را رو به پایین و زمین بگیرید تا آب و اسید روی زمین بریزد. در واقع شما فقط غلظت اسید را کم میکنید.

در ادامه اولین پیشگیری را بالا دادن شیشیه ماشین میدونم تا شاید در سال دیگه فکر به حال این قضیه بشه!
ولی راه حلی که از دست ما بر میاد اطلاع رسانی است و بس. اگر این دوستان عزیز میدونستند شاید با بالا دادن شیشه ماشین یا صدای موتور کمی به خودش میومد.

(بنا به دستور مدیریت انجمن ویرایش شد)
سوختن با اسید از زبان قربانیان اسید‌پاشی اصفهان

از پل بزرگمهر عبور می‌کند صدای زنگ گوشی موبایلش را می‌شنود، نوشته مامان؛ باید پاسخش را بدهد حتما مانند همیشه دل نگران دخترش است، خودروی خود را به سمت باغ گل‌ها هدایت می‌کند

و گوشه‌ای متوقف می‌شود تا دل نگرانی‌های مادر را با صدای گرم خود پاسخ دهد که نگران نباشید هر چه زودتر می‌رسم خانه، اما مادر تا سلام می‌کند صدای فریاد "سوختم سوختم" دختر را می‌شنود...

به گزارش ايسنا،زنان اصفهانی مهر ماه را با ترس و وحشت آغاز کردند. ترسی که از اسید پاشی‌های زنجیره‌ای یک ماه اخیر به بانوان راننده ناشی می‌شود. مقامات استان آمار را دو نفر اعلام کردند، اما پیگیری‌های خبرنگار ما برای قربانیان آمار را بیش از دو نفر نشان می‌دهد.

"ندا" 27 ساله مورد اسید پاشی قرار می‌گیرد، بدون اینکه بداند گناهش چیست و چه کسی با او خصومت داشته است؟ شماره پدر ندا را از باشگاه یوگایی که زمانی به آنجا می‌رفته پیدا می‌کنیم. صدای خنده و حرف زدن خانم‌ها از اتاق باشگاه به سالن می‌آید، بی‌گمان روزی صدای خنده ندا هم از این اتاق شنیده می‌شده، خنده‌ای که به گفته پدرش دو هفته است به طور کامل بر لب‌های دختر و خانواده‌اش خشکیده است.

پدر ندا که این روزها همه زندگی خود را رها کرده و در تهران به دنبال معالجه دخترش است، حادثه را مربوط به چهارشنبه دو هفته پیش و حوالی میدان بزرگمهر می‌داند و می‌گوید: ندا ماشین را گوشه خیابان متوقف می‌کند تا جواب تلفن مادرش را بدهد، اما یک موتور با دو سرنشین به ندا اسید می‌پاشند و فرار می‌کنند و او اکنون از ناحیه چشم، گوش چپ، گردن، دست و پاها آسیب دیده است.

او می‌گوید: وقتی اسید به صورت ندا پاشیده می‌شود از ماشین پیاده شده و همچون کبوتری خود را به شمشادهای اطراف می‌زده و از مردم کمک می‌خواسته اما متاسفانه دیگران نمی‌دانستند، چگونه باید به او کمک کنند و منتظر اورژانس می‌مانند. متاسفانه مردم ایران کوچکترین اطلاعی درباره کمک به قربانیان اسیدپاشی ندارند.

او با بیان اینکه روحیه ندا از این جنایت بسیار آسیب دیده است، ادامه می‌دهد: دیروز دخترم چهار ساعت در اتاق عمل بوده است در این دو هفته مرتب حالت تهوع داشته و غذا نمی‌خورد تازه امروز کمی از تخت پایین آمده و چند قدمی راه رفته است.

پدر قربانی می‌گوید: گناه ندا چه بوده است؟ هیج کسی تاکنون از این دختر کوچکترین خلافی ندیده است، او همیشه آبرومندانه زندگی کرده و با هیچ کسی خصومت شخصی نداشته است.

او با بیان اینکه آنها که به دخترم تهمت بی حجابی می‌زنند باید در آخرت پاسخ دهند، می گوید: ندا هیچ گاه نمازش ترک نشده است. همیشه وقتی می‌خواستم به دخترم پول دهم زیر جانمازش می‌گذاشتم. او کسی نبود که در قید و بند حجاب نباشد این را همسایه‌ها، فامیل و آشنایان همه شاهد هستند.

این پدر با بیان اینکه ندا روحیه خاص خود را دارد، ادامه می‌دهد: صندوق عقب ماشین ندا را که بالا زدم یک ساک پر از لباس بود که می‌خواسته برای کمک به دختری که پدرش در زندان بوده است، ببرد.

او می‌گوید: ندا باید چهار مرحله عمل شود دکترها از یک چشم او کاملا نا امید شده‌اند و چشم دیگرش 20- 30 درصد شانس بینایی دارد. تاکنون او را پیش چندین پزشک برده‌ایم تا شاید رسیدگی کنند.

پدر ندا با بیان اینکه دختر من تنها قربانی اسید پاشی یک ماه اخیر در اصفهان نبوده است، ادامه می‌دهد: ندا همیشه با روحیه قوی و مردانه در جامعه حضور داشت و مطمئن هستم امروز هم با همان روحیه در برابر این آسیب مقاومت می‌کند و امیدوارم آنها که چنین جنایتی را مرتکب شدند، هر چه زودتر نتیجه اعمال قبیح خود را ببینند و شهر برای دیگر خانم‌ها امن شود.

"مریم" تولد پسرش را قرار است جشن بگیرد به او می‌گوید که با هم برای تدارک این جشن بیرون بروند، اما پسر می‌خواهد درس بخواند و مادر اصراری نمی‌کند و خودش در حالی که از دانشگاه آمده و خسته است با همان مانتو و شلوار دانشگاه راهی خیابان می‌شود. شیشه ماشینش اندکی پایین است تا از هوای پاییزی مهر ماه لذت ببرد اما ناگهان این هوا برایش جهنم می‌شود...

مریم در اولین جمله خود می‌گوید: فقط خدا را شکر می‌کنم که پسرم با من نیامد، چون اگر صندلی کنار من نشسته بود، معلوم نبود چه بلایی بر سر او می‌آمد؟

او ادامه می دهد: یک موتورسوار نزدیک به دو لیتر اسید از شیشه پایین ماشین و سمت راننده به صورت، دست، پا و همه بدنم پاشید. تا کنون در خصوص این اسیدپاشی زنجیره‌ای در اصفهان نشنیده بودم و فکر می‌کنم جزء اولین افرادی هستم که قربانی شدم.

این خانم جوان می‌گوید: من بارها سوختن دست را با بخار آب یا قابلمه و ... تجربه کردم اما این سوختن متفاوت بود، لباس‌هایم در تنم پودر شد. مردم من را به مغازه‌ای بردند و سریع به صورتم آب پاشیدند.

او می‌گوید: یکی از قرنیه‌هایم را از دست دادم و باید پیوند قرنیه انجام دهم. بدنم به شدت آسیب دیده، یک قسمت از سر من سوراخ شده و هنوز شوک هستم که چطور یک نفر با انسان این کار را می‌کند؟ آیا او هم انسان است؟!

مریم با بیان اینکه تا کنون با هیچ کسی خصومت شخصی نداشته است، می‌گوید: در آگاهی متوجه شدم تنها من نیستم که قربانی این جنایت شده‌ام و چندین نفر دیگر از نقاط مختلف شهر مورد این جنایت مشابه قرار گرفته‌اند.

او با اشاره به اینکه گفته می‌شود خانم‌های بد حجاب مورد اسیدپاشی قرار گرفته‌اند، ادامه می‌دهد: من در یک خانواده مذهبی بزرگ شده‌ام و هیچ وقت به خود اجازه نداده‌ام که با پوشش نامناسب از منزل بیرون بیایم. من آن روز فرم دانشگاه را به تن داشتم.

این قربانی اسیدپاشی زنجیره‌ای در اصفهان با انتقاد از بیمارستان سوانح و سوختگی می‌گوید: متاسفانه آن شب هیچ کسی رسیدگی نمی‌کرد و با من مانند یک بیمار معمولی برخورد می‌شد.

او می‌گوید: خدا برای هیچ کسی نخواهد که چنین اتفاقی رخ دهد. آیا این جنایت کاران فکر نمی‌کنند شاید یک زن راننده باردار باشد؟ کاش زودتر پلیس، امنیت را به زنان این شهر بازگرداند.

"سارا" در حالی که مشغول پارک خودروی سمند خود در حوالی خیابان مهرداد اصفهان است، شیشه سمت چپ را تا نیمه پایین می‌کشد که ناگهان احساس گرمایی شدیدی در سمت چپ صورت خود می‌کند...

‌پیدا کردن یکی از آشنایان سارا در میان افرادی که برای ملاقات پشت در بیمارستان در انتظار هستند، دشوار به نظر می‌رسد. دختر جوانی که به گفته شایعات یکی از قربانی اسید پاشی در اصفهان به دلیل بدحجابی است، اما تمام زنانی که در انتظار ملاقات با او هستند، چادر به سر دارند.

 

"سارا" 25 ساله و متاهل، چهارشنبه گذشته (23 مهرماه) برای مراجعه به دندان پزشک قربانی اسید پاشی مهاجمان ناشناس شده است. زن جوانی که یکی از چهار قربانی قطعی اسید پاشی در اصفهان، از دو هفته پیش تاکنون است، جنایت‌هایی که اگرچه تا‌کنون برخی مسئولان آن را خصومت شخصی عنوان کرده‌اند، اما قربانیان وجود هرگونه خصومت شخصی را به جد رد می‌کنند و تاکید دارند در زمان حادثه غافل گیر شده‌اند.

ملاقات با سارا به دلیل شرایط روحی و جسمی او ممکن نیست. "علی- ع" همسر او در خصوص شب حادثه می‌گوید: حادثه حدود ساعت 6 بعد از ظهر اتفاق افتاده است، سارا مهاجمان را ندیده اما احتمالا موتورسوار بوده‌اند.

مرد جوان که به نظر هنوز شوکه است، ادامه می‌دهد: سارا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و از ناحیه چشم چپ دچار آسیب جدی است، بینایی او کاهش یافته و پزشکان برای بررسی آسیب باید تا زمان از بین رفتن التهاب چشم منتظر بمانند.

"علی" با وجود شایعات در خصوص اسید پاشی به زنان بد حجاب، اصرار دارد نامی از همسرش برده نشود با این حال تاکید دارد که همسرش نه قربانی بد حجابی است و نه خصومت شخصی. این دو مورد را تمام آشنایانی که به ملاقات سارا آمده‌اند نیز بیان می‌کنند.

تقریبا تمام بستگان سارا از حوادث مشابهی که در اصفهان اتفاق افتاده اطلاع دارند، همسر سارا می‌گوید: حمله به سارا نمی‌تواند به دلیل خصومت شخصی باشد زیرا هر دوی ما خانواده‌های محترمی داریم، مهاجمان ناشناس بوده‌اند و پلیس از روز حادثه پیگیر است، اما تاکنون اطلاعات جدیدی به ما داده نشده است.

12 درصد سوختگی! اما به گفته همسر سارا 12 درصد حیاتی. این زن جوان نیمی از صورت خود را از دست داده است و مانند چهار قربانی دیگری که خبرنگار ما با آن ها گفت وگو کرده (یکی از قربانیان حاضر به انتشار مصاحبه‌اش نشد) و یا در جریان جنایت انجام شده بر علیه آنها قرار گرفته هنوز نمی‌داند قربانی چه شده است؟!

در همین رابطه سرهنگ ستار خسروی، رییس پلیس اگاهی استان اصفهان خبر از کشف سرنخ‌های خوبی از خاطیان داد.

او ارتباط مجرم یا مجرمان به گروه‌های خاص را رد و با تأیید اینکه حملات توسط یک شخص انجام شده، اطلاع رسانی‌های بیشتر در این خصوص را موکول به بررسی حوادث در کمیسیون اطلاع رسانی استان کرد.

پاییز 93 در حالی با سرمای زود هنگام در اصفهان آغاز شده است که زنان این شهر با صدای عبور هر موتورسواری از پیاده روهای این شهر ترس را تجربه و شایعات هر روز سایه امنیت را در نصف جهان کمرنگ‌تر می‌کند.
کشف سرنخ‌هایی از اسیدپاشی‌های اصفهان

جانشین فرمانده ناجا در واکنش به اسیدپاشی‌های اخیر در اصفهان از پیگیری ویژه این موضوع ازسوی پلیس خبر داد.  سردار حسین اشتری در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه «ایپاد» در جمع خبرنگاران درباره آخرین خبرها از جزئیات اسیدپاشی به بانوان در اصفهان اظهار کرد: تاکنون چهار مورد اسیدپاشی داشتیم که با توجه به اطلاعات اولیه به سرنخ‌هایی رسیدیم که امیدواریم با تلاش پلیس، این افراد زودتر دستگیر شوند.
اشتری گفت: افرادی که مورد هدف قرار گرفتند از قشر خاصی نبودند و این موضوع در دست بررسی است.

  واکنش «مولاوردی» به حوادث اسیدپاشی
شهیندخت مولاوردی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان كه بر لزوم اتخاذ تدابیری به‌منظور مقابله با خشونت علیه زنان تاكيد كرده است با بیان اینکه متلک‌گویی، اسیدپاشی و ... مصداق خشونت علیه زنان در اجتماع و جامعه است، گفت: «زنان باید چه در حریم خصوصی و چه در جامعه از خشونت در امان باشند و قربانی یکی از اشکال خشونت قرار نگیرند.»

منبع : ایسنا
ماحصل مصاحبه سایت خانوم خانوما باخبرگزاری ایمنا در مورد اسیدپاشی به صورت زیره 
دو مورد قطعی و در کل چهار مورد گزارش  دیده شد و از نظر ما که به اخبار موثق دسترسی داریم تایید شد. اما متاسفانه مردم با شایعه پراکنی به شرایط به وجود اومده دامن می زنن و احساس نا امنی رو بیشتر می کنن و اون افراد خاطی رو در رسیدن به هدفشون که همون ایجاد رعب و وحشته کمک می کنن.
دادستان اصفهان در جمع شهروندان اصفهانی:
پيگيري‌ها با جديت ادامه دارد / ماهيتِ پيگيري اين پرونده، زمان‌بر است؛ فرصت‌ها را از ما نگيريد
دادستان اصفهان با بيان اينكه ماهيتِ پيگيري پرونده اسیدپاشی زمان‌بر است، تاكيد كرد:تحقيقات مقدماتي در دادسرا به خصوص در اين پرونده، كاملا محرمانه است لذا تقاضا داريم كه از روند تحقيقات سوالي نشود.
حسن رحيمي امروز در جمع شهروندان اصفهانی که به منظور تاکید بر لزوم پیگیری هرچه سریعتر و شناسایی عامل اسیدپاشی در مقابل دادگستری اصفهان تجمع کرده بودند گفت: تمام دستگاه‌ها، تعقيب موضوع اسيدپاشي‌هاي اخير در اصفهان را وظيفه خود مي‌دانند و مطمئن باشيد كه پيگيري‌ها با جديت ادامه دارد و جلسات به صورت مستمر برگزار مي‌شود.
وي افزود: در اين پرونده، تمام ظرفيت‌ها را به كار گرفته‌ايم و ستاد ويژه‌اي در اين خصوص تشكيل شده است.
دادستان اصفهان با بيان اينكه ماهيتِ پيگيري اين پرونده، زمان‌بر است، تصريح كرد: از مردم عزيز تقاضا داريم كه اين دغدغه و نگراني را براي ما ايجاد نكنند كه "شهروندان، تصور مي‌كنند مسوولان با مسامحه برخورد مي‌كنند! " مطمئن باشيد كه به هيچ عنوان اينگونه نيست و تاكيد مؤكد بر پيگيري اين پرونده وجود دارد.
رحيمي خاطرنشان كرد: دستگاه قضايي به عنوان بخشي از حاكميت،خود را موظف مي‌داند كه اين پرونده را به سرانجام برساند.
وي اظهار كرد: مطمئن باشيد كه عامل، به بدترين وضع موجود به سزاي عملش خواهد رسيد و اين موضوع، در آينده‌اي نه‌چندان دور، براي همه ما اثبات خواهد شد.
وي گفت: از مردم، خواهش مي‌كنيم فرصت‌ها را از ما نگيرند؛ اكنون بنده به جاي اينكه فكرم را بر روي پرونده متمركز كنم، مجبور شده‌ام در ميان شما حاضر شوم.
گفتنی است جمعی از شهروندان اصفهانی امروز با تجمع در مقابل دادگستری از مسولان انتظامی و قضایی خواستند هرچه سریعتر عامل اسیدپاشی را شناسایی نمایند.

منبع ایمنا
کلمات کلیدی» اسید پاشی در اصفهان تظاهرات مردم دادگستری اصفهان
فرمانده نیروی انتظامی کشور خبر داد:
کشف سرنخ‌هایی از عاملان اسیدپاشی در اصفهان/ برخورد شدید پلیس در انتظار جنایتکاران
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان کشف سرنخ‌هایی از عاملان اسیدپاشی در اصفهان گفت: نیروی انتظامی با جدیت پیگیر شناسایی عاملان اسیدپاشی اصفهان بوده و دستگاه قضایی شدیدترین برخوردها را با عاملان این حادثه خواهد داشت.
سرتیپ پاسدار اسماعیل احمدی‌مقدم صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:اسیدپاشی عملی زشت، شنیع و چندش‌آور است، شاید قتل قابل پذیرش‌تر باشد،ولی این عمل جنایتکارانه و بسیار وقیح است.
وی تصریح کرد:طی صحبت‌هایی که با قربانیان این حادثه شده سرنخ‌هایی به دست آمده و تعدادی فرد مظنون نیز شناسایی شدند،ولی هنوز انگیزه فرد یا افراد معلوم نیست.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد:بر اساس اظهارات قربانیان در چند روز اخیر به نظر می‌رسد ضارب یک نفر بوده که پیگیری نیروی انتظامی برای شناسایی ضارب ادامه دارد.
احمدی‌مقدم تاکید کرد:تاکنون انگیزه عامل اسید پاشی مشخص نشده است، ولی بعضا رسانه‌های خارجی و مغرضین سعی دارند این موضوع را به حجاب و عفاف ربط دهند، که این واقعیت ندارد و خانواده قربانیان از خانواده‌های مومن و مقیدی هستند.
وی ادامه داد:چه بسا دستانی بخواهند به این موضوع دامن زده و این حادثه را به موضوع حجاب و عفاف و فساد و فحشا ربط دهند، اما نیروی انتظامی در پیگیری این موضوع مصمم است و دستگاه قضایی شدیدترین برخوردها را خواهد داشت.

منبع» ایمنا
کلمات کلیدی : اسید پاشی در اصفهان خبر جدید
گردآوری : خانوم خانوما
معاون امنیتی، انتظامی وزارت کشور با حضور در اصفهان:
ردپای یک نفر در اسیدپاشی های اخیر اصفهان/ قربانیان اسیدپاشی، تنها ۴ نفر هستند
مردم، تنها به گزارشات رسمی توجه کنند
معاون امنیتی، انتظامی وزارت کشور با اشاره به اینکه درمجموع و بر اساس یافته های اطلاعاتی، می توان گفت که اسیدپاشی های اخیر کار یک نفر بوده است، گفت: البته ممکن است در روند رسیدگی های بعدی مشخص شود که افراد دیگری هم با وی همکاری داشته اند.
حسین ذوالفقاری روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اصفهان  ابراز داشت: از سوی شورای امنیت کشور، مأمور رسیدگی به پرونده اسیدپاشی های اخیر اصفهان شدم و در سفر به اصفهان در جریان فعالیت های شورای تأمین استان قرار گرفتم.
وی افزود: به منظور هماهنگی فعالیت دستگاه های اطلاعاتی، انتظامی و قضایی، قرارگاهی برای بررسی اسیدپاشی های اخیر اصفهان تشکیل شده است.
معاون امنیتی، انتظامی وزارت کشور گفت: ستاد ویژه ای هم در دادگستری اصفهان تشکیل شده و بازپرس خاصی برای بررسی قضایی این پرونده، منصوب شده است.
اسیدپاشی های اخیر، یک اقدام سازمان یافته نیست
وی با اشاره به اینکه اقدامات فنی و اطلاعاتی قابل توجهی درخصوص اسیدپاشی های اخیر صورت گرفته، بیان داشت: تا این لحظه می توان به طور قطع اعلام کرد که این فرضیه که اسیدپاشی های اخیر، یک اقدام سازمان یافته و گروهی بوده، رد می شود.
ذوالفقاری با اشاره به اینکه درمجموع و بر اساس یافته های اطلاعاتی، می توان گفت که اسیدپاشی های اخیر کار یک نفر بوده است، گفت: البته ممکن است در روند رسیدگی های بعدی مشخص شود که افراد دیگری هم با وی، همکاری داشته اند.
قربانیان اسیدپاشی های اصفهان، تنها ۴ نفر هستند
معاون امنیتی، انتظامی وزارت کشور با اشاره به اینکه آخرین اسیدپاشی در تاریخ ۲۳ مهرماه جاری صورت گرفته، افزود: درمجموع، تعداد قربانیان اسیدپاشی، ۴ نفر است و شایعات گسترش یافته در این زمینه، رد می شود.
وی با اشاره به شایعات گسترش یافته در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی درخصوص تعداد بالای قربانیان اسیدپاشی در اصفهان، تأکید کرد: با صراحت و قاطعیت اعلام می کنیم که قربانیان این حوادث، تنها ۴ نفر هستند.
اسیدپاشی های اخیر، ارتباطی به اتباع خارجی ندارد
ذوالفقاری بیان داشت: فرضیه ارتباط اسیدپاشی های اخیر به اتباع خارجی، کاملاً رد می شود.
معاون امنیتی، انتظامی وزارت کشور با اشاره به اینکه نیروهای اطلاعاتی به انگیزه های اسیدپاشی های اخیر، نزدیک شده اند، گفت: مردم و رسانه ها باید فشار روانی کمتری بر مسوولان و نیروهای اطلاعاتی وارد کنند تا این تحقیقات در فضایی آرام و بدون تنش روانی، زودتر به نتیجه برسد.
وی با اشاره به اینکه البته عده ای نیز بنا به انگیزه های مختلف اقدام به انتشار شایعاتی در فضای مجازی می کنند، تصریح کرد: از مردم می خواهیم که در این زمینه تنها به گزارشات رسمی توجه کنند.
ذوالفقاری تصریح کرد: به منظور اطلاع رسانی درخصوص روند بررسی پرونده اسیدپاشی، کمیته اطلاع رسانی و عملیات روانی در شورای تأمین استان تشکیل شده تا با ارائه اطلاعات دقیق از سوی مسوولان، از نشر شایعات، جلوگیری شود.
حکم قاطعی برای متهم یا متهمان صادر می شود
معاون امنیتی، انتظامی وزارت کشور گفت: با اعلام رییس کل دادگستری استان، برای متهم یا متهمان اسیدپاشی های اخیر در کوتاه ترین زمان، حکم قاطعی صادر می شود.
وی با اشاره به تجمع امروز مردم در مقابل دادگستری اصفهان، افزود: عده ای معدود قصد داشتند این تجمع را به سمت و سوی خاصی هدایت کنند که با رصد عوامل اطلاعاتی، شناسایی شدند.
ذوالفقاری با اشاره به نشر شایعاتی مبنی بر تعطیل شدن روز شنبه در اصفهان، گفت: هیچ مرجع رسمی روز شنبه را تعطیل اعلام نکرده است.
انتساب اسیدپاشی به نیروهای مذهبی، بهره برداری سیاسی دشمن بود
معاون امنیتی، انتظامی وزارت کشور با اشاره به تلاش رسانه های بیگانه در نسبت دادن اسیدپاشی های اصفهان به نیروهای مذهبی، تصریح کرد: این اقدام به منظور بهره برداری سیاسی از این حوادث و ناامن کردن کشور صورت گرفت.
وی بیان داشت: در گذشته اسیدپاشی هایی که در کشور رخ داده، جنبه انتقامی داشته است.
ذوالفقاری با اشاره به مجموع تهدیدات امنیتی که در اطراف کشور وجود دارد، گفت: گروه های خاص در کشورهای افغانستان و پاکستان و داعش از مهم ترین این تهدیدها هستند.
اهل تسنن، پذیرشی نسبت به تفکرات داعش ندارند
معاون امنیتی، انتظامی وزارت کشور با اشاره به اینکه داعش، در جاهایی حضور پیدا می کند که بستر اجتماعی آن فراهم است، افزود: اهل تسنن در استان های مرزی ایران به هیچ وجه، پذیرشی نسبت به تفکرات داعش ندارند و مواضع شدیدی علیه آن ها دارند.
ذوالفقاری تصریح کرد: به برکت وجود مقام معظم رهبری به عنوان محور اصلی نظام جمهوری اسلامی و تلاش نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی، امنیت کشور در حد بسیار خوبی است.

منبع » ایمنا
گردآوری : خانوم خانوما
این روزها حال و هوای اصفهان بسیار غریبه. جدای از زیبایی و بینایی که از چند خانم اصفهانی گرفته شد, ترسی که توی وجود هر خانم اصفهانی لونه کرده چیز ساده ای نیست که بشه با قصاص یا اعدام فرد خاطی  تلافی بشه. هزار بار قصاص, هزار بار اعدام, هزار بار شلاق و شکنجه برای عامل این قضیه کمه. اما چیزی که این وسط باعث رنجش فرهیختگان و اندیشمندان شده واکنش مردم به این موضوعه. شایعه پراکنی های عنان گسیخته, رفتارهای ناهنجار و.... که فقط به نا امنی دامن می زنه و عوامل این فاجعه که کارشون ایجاد رعب و وحشت بوده رو یاری م کنه. بسیار ناراحت کننده است که در تجمع مردم جلوی دادگستری اصفهان مردم با بی ادبی هرچه تمام تر وسط حرف دادستان حرف می زنن شعار می دن. ما همیشه تو حاشیه ایم. همیشه می گیم حق با خودمونه. فقط بدا به حال اون صورتای برگ گل و چشمای پرفروغی که برای همیشه نابود شد.
به نقل از باشگاه خبرنگاران، پرونده جنجالی اسیدپاشی در اصفهان یک سالی می شود اذهان عمومی به خصوص بانوان را به خود مشغول کرده است، پرونده ای که تبعات سنگین آن موجب شد که این قضیه به حوزه امنیت ملی کشیده شود. طی 11 ماه گذشته در حاشیه محافل سیاسی، نظامی و انتظامی و قضایی، رسانه های داخلی و خارجی، پیگیر پرونده حادثه اسیدپاشی بوده اند و در اصفهان نیز دغدغه محافل انتظامی و قضایی همیشه دستگیری عامل اسیدپاشی و احقاق حق قربانیان بی گناه این جنایت بوده است.


بر اساس صحبت های اخیر مسئولان انتظامی استان اصفهان طی یک پرونده سرقت های سریالی، فردی جانی دستگیر و مظنون به حادثه اسیدپاشی در اصفهان شد که تا حدود زیادی قرائن و شواهد، پلیس را به عامل اسیدپاشی نزدیک کرد.

اعمال جنایتکارانه متهم کمی خاص تر از دیگر متهمان و بیشتر به نوعی ضربه زننده به بانوان بوده است.

حسین علیزاده وکیل پرونده اسیدپاشی در اصفهان در یک نشست خبری در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت و سرنخ های کشف شده در مورد پرونده اسید پاشی در اصفهان گفت: بنده وکالت رسمی سه نفر از بانوان آسیب دیده جنایت اسیدپاشی را به عهده دارم.

علیزاده بیان کرد: از آغاز بررسی پرونده اقدامات قضایی و پلیسی زیادی انجام شد و پلیس بسیار حرفه ای در این قضیه برخورد کرد و با تحقیقات و بررسی های موشکافانه و دقیق چند نفری را که سابقه دار بودند، دستگیر کرد. وی ادامه داد: چندین متهم اصلی در این قضیه دستگیر شدند که هم اکنون در مرحله بازجویی هستند، اما یکی از این متهمان که بسیار به مظنون این پرونده نزدیک است،خشونت علیه زنان را بسیار ماهرانه و با لذت انجام می داده است، که بازجویی اولیه از وی انجام شده است.

وکیل پرونده اسیدپاشی در پاسخ به این سوال که آیا این فرد دستگیر شده متهم جنایت اسیدپاشی است، گفت: "نمی خواهم بگویم صددرصد است اما ظن قوی درباره وی وجود دارد و فعلا در حال بازجویی است".

علیزاده تاکید کرد: این فرد جنایتکار جرایم مختلفی علیه زنان انجام داده و همین جرایم پی در پی وی علیه زنان، ظن مقامات کشور را درباره وی تقویت کرده است. وی بیان کرد: این فرد مظنون که مشخصاتش بسیار به مشخصات فرد اسیدپاش نزدیک است، پرونده سنگین خشونت علیه زنان در اصفهان و انواع جنایت ها را دارد. وی بیان کرد: تمام اقدامات انجام گرفته، با مشخصات فرد دستگیر شده و عامل جنایت ناجوانمردانه مطابقت داد.

وکیل پرونده اسیدپاشی اصفهان در پاسخ به اینکه اگر اعترافات، شواهد و قرائن مشخصات فرد دستگیر شده به فرد اسیدپاش نزدیک است چرا اعلام نمی شود،تصریح کرد: موکلان باید شناسایی کنند و البته این قضیه در مرحله مواجهه حضوری است که برخی قربانیان اسیدپاشی وی را دیده و درصدی هم تایید کرد ه اند.

وی افزود: ابتدای کار متهمان زیادی برای روشن شدن این قضیه دستگیر شدند و پلیس یک سال بررسی می کرد، اما متهم بسیار قسی القلب بوده و در انتقام گیری با مهارت عمل کرده بود.

علیزاده گفت: این فرد پس از مدتی تحت نظر بودن بازداشت می شود و احتمال می رود که این فرد همان سارق اخیر سریالی منازل اصفهان باشد. وی بیان کرد: با اقدامات قوه قضاییه و وزارت اطلاعات این پرونده در حال پیگیری سرنخ هاست، اما سهیلا جورکش یکی از قربانیان حادثه برای درمان و ساخت قرنیه به خارج کشور و اسپانیا رفته است که حداقل حدود 7 ماه دوره درمان وی طول می کشد که باید برای تشخیص صددرصدی هویت شخص مظنون اقدام کند که این امکان تاکنون محقق نشده است.

وکیل پرونده اسیدپاشی اصفهان اظهار کرد: تمام مشخصات فرد دستگیر شده، با عامل جنایت اسیدپاشی مطابقت داشته است و تاکنون دو نفر از عاملان اسیدپاشی این فرد مظنون را دیده و وی را تایید کرده اند. وی اضافه کرد: در این مدت یک سال توسط اتاق فکری که برای این پرونده تشکیل شده است تمامی اقدامات و سرنخ های موجود به صورت حرفه ای مورد بررسی قرار گرفته است.

علیزاده در پایان بیان کرد: به نظر می رسد با مطابقت شواهد درباره فرد دستگیر شده با مشخصات فرد اسیدپاش، در آینده ای نه چندان دور خبرهای خوشی از تایید به چنگ افتادن عامل اسیدپاش از سوی مقامات قضایی و انتظامی اعلام شود.
والا مسولین ما تونستن مخفی ترین جاسوسا رو از جاهایی ک کسی فکرشو نمیکرد پیدا کنن!!
ولی این اسیدپاشا ک تو سطح شهر راس راس راه میرفتن و دخترا رو بیچاره میکردن پیدا نکردن!
و با باز کردن زاینده رود بعد از مدت ها موفق شدن ک مردم این موضوع رو به طور کلی فراموش کنن!
صفحه‌ها: 1 2