انجمن تفریح و سرگرمی خانوم خانوما

دوستی با جنس مخالفزمان کنونی: ۲۹-۷-۱۳۹۶, ۰۶:۱۶ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: asal
آخرین ارسال: khanoomkhanooma
پاسخ: 5
بازدید: 1534

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دوستی با جنس مخالف
۱۹-۵-۱۳۹۲, ۰۹:۲۹ عصر
ارسال: #1
دوستی با جنس مخالف
هر چند امروزه کمتر سریال یا فیلم ایرانى مى توان یافت که به نوعى به موضوع ازدواج اشاره نکند و یا روزى نیست که مطبوعات مقاله یا اخبارى پیرامون ازدواج منتشر نکنند. ولى متأسفانه هنوز در معرفى معیارهاى واقعى ازدواج و شیوه هاى ارزشیابى این معیارها، فرهنگ سازى درستى صورت نگرفته است. از این رو یکى از آفاتى که دامن گیر کسانى مى شود که با جنس مخالف ارتباط داشته اند، تصورى است که از همسر ایده آل آینده پیدا مى کنند. مکرر دیده شده است که این افراد، به ویژه هنگامى که با چندین نفر ارتباط داشته اند، ویژگى هاى مثبت دوست پسرها یا دوست دخترهاى خود را مى گیرند و تصورى که از همسر آینده خود در ذهن مى پرورانند، دارنده ى همه این ویژگى هاى مثبت است.
مثلًا از یکى از دوستان خود زیبایى، از دیگرى وضعیت اقتصادى و از سومى زبان نرم و لفاظى را در ذهن خود ترکیب مى کند و یک شخص خیالى در ذهن خود خلق مى کند و از میان خواستگاران به دنبال کسى است که بتواند با آن تصویر ذهنى برابرى کند. با این تصور کاذب، یا ازدواج خویش را دائماً به تأخیر مى اندازد و یا به هر حال تحت فشار روانى و ترس از نیافتن همسر مناسب با یکى از خواستگاران ازدواج مى کند، ولى چون برابر آن تصویر رؤیایى، انتظار بسیار بالایى از همسر خود دارند، معمولًا بعد از ازدواج با مشکل عدم تفاهم روبرو مى شوند. البته این تصویرسازى ذهنى غالباً به صورت ناخودآگاه انجام مى شود و خود شخص نیز ممکن است نداند که دلیل تنش هاى مکرر با همسرش همین تصویرسازى و رؤیا و توقعات حاصل از آن است.
مشکل دیگر زمانى پیش مى آید که یکى از همسایگان یا آشنایان دختر از ارتباط او با یک جوان غریبه خبردار مى شوند. این خبر فوراً میان دیگران پخش مى شود. در نتیجه، وقتى که خواستگارى براى تحقیق اقدام مى کند، یا از سر خیر خواهى یا حسادت، به هر حال آنچه دیده یا شنیده اند را با اندکى شرح و بسط، تحویل خانواده خواستگار مى دهند. اگر آن خواستگار انسان متعهدى باشد، هیچ گاه حاضر به ازدواج با چنین دخترى نمى شود.
خلاصه اگر قرار بود براى آن خانم مثلًا ده خواستگار بیاید، تعداد آنها به دو یا سه نفر کاهش مى یابد که آنها نیز معلوم نیست همانى باشند که او مى خواست. و متأسفانه کم نیستند دخترانى که فقط به خاطر یک بار اشتباه کردن براى همیشه از فهرست دختران انتخابى حذف مى شوند.
پیامدهاى وخیم تر دوستى هاى خیابانى
دسته دیگرى از پیامدهاى این دوستى ها، زمانى بروز مى کند که دخترى مورد سوء استفاده قرار مى گیرد. در این صورت فشار وجدان، ترس از رسوایى، باج خواهى مکرّر و تنفّر همیشگى از جنس مخالف به خاطر خیانتى که مرتکب شده است، به مرور زمان همچون کابوسى، نشاط و تحرک دختران را مورد تهدید قرار مى دهد. چه بسا این تهدیدها بعد از ازدواج آن خانم نیز دیده مى شود. یکى از موارد تلخى که بنده از آن مطلع شدم در مورد دختر نگون بختى بود که از روى سادگى نامه ها و عکس هایى را به دوست پسر خود داده بود. آن پسر حاضر به ازدواج با این دختر خانم نبود و اجازه ازدواج با کس دیگرى را نیز به او نمى داد. در نهایت دختر به خواستگار دیگرى جواب مثبت داد. ولى آن به ظاهر دوست خیانت پیشه، نامه ها و عکس هاى آن خانم را سر سفره عقد تحویل داماد داد و شد آنچه نباید مى شد.
مورد دیگر ماجرایى بود که دبیر پرورشى یکى از دبیرستان هاى دخترانه کرج در اختیارم گذاشت. او که با شاگردان خود ارتباط بسیار صمیمانه اى داشت، از من در مورد یکى ازشاگردان قبلى اش مشورت خواست و گفت دوست پسر سابق آن خانم گفته است که هر وقت شوهرت در منزل نبود باید با من تماس بگیرى که به خانه شما بیایم و الا همه چیز را تلفنى به شوهرت خواهم گفت. راستى اگر شما خواننده محترم به جاى من بودید چه پاسخى مى دادید؟
در هنگام نوشتن این سطور تعداد زیادى از این نوع خاطرات به ذهنم هجوم آورده اند که اگر بخواهم همه آنها را به رشته تحریر در آورم بى شک کتاب قطورى خواهد شد. فراموش نمى کنم که روزى تعدادى از این خاطرات را در یکى از دبیرستان هاى دخترانه بیان مى کردم. بعد از سخنرانى، یکى از دختران با قاطعیت گفت: «ولى دوست پسر من این گونه که شما مى گویید نیست.» گفتم: «این بار که او را دیدى با یک قیافه مصمّم بگو که دیگر نمى خواهى به دوستى با او ادامه بدهى. البته او فکر خواهد کرد شوخى مى کنى ولى چند روزى این رفتارت را ادامه بده. اگر بعد از چند روز او دست به تهدید و توهین به شما نزد و نگفت که همه چیز را به پدرت مى گویم، آن وقت من حرف هاى خود را پس مى گیرم» و ماجرا همان گونه شد که بنده پیش بینى کرده بودم.
هر چند موارد فوق بیشتر در مورد خانم ها صادق بود ولى آقایان نیز از این نوع آسیب ها بى نصیب نمى مانند. آفت هاى تحصیلى، بدبینى ها به جنس مخالف، انتقام هاى غیر انسانى، آلوده شدن به انحرافات جنسى، اعتیاد و لکه دار شدن کرامت انسانى از پیامدهاى روانى و اجتماعى شکست در این نوع دوستى ها است. ولى از آنجا که بناى ما بر اختصار است از توضیح آنها صرف نظر مى کنیم.
منبع: مشک
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط fatima
تبلیغات در خانوم خانوما

برای سفارش تبلیغات با ایمیل mahshad8@yahoo.com در تماس باشید.

http://upload.khanoomkhanooma.com/do.php?imgf=148102012461.jpg
۲-۷-۱۳۹۳, ۰۸:۱۸ عصر
ارسال: #2
RE: دوستی با جنس مخالف
البته به نظر من یه نسخه کلی نمیشه نوشت که همه این دوستیها به ابتذال و شکست ختم میشه. به خیلی عوامل بستگی داره مثلا سن طرفین، تحصیلات، سطح فرهنگی و موقعیت اجتماعی و .... مسلما دوستی بچه گانه ای که توی سنین دبیرستان و فقط بر اساس احساسات خام و غلط فقط برای تجربه جنس مخالف اتفاق میفته خیلی متفاوته با اونی که توی سنین بعد از 27 یا 28 سالگی اتفاق میفته. حداقلش اینه که عقلشون بیشتر می رسه. چه بسا دوستیایی که به ازدواجای موفق و پایداری ختم می شن.
۲۴-۸-۱۳۹۳, ۰۳:۳۹ عصر
ارسال: #3
فقط میتونم بگم لازمه فقط با آموزش به هر دو طرف.

Heart
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Heart
۲۰-۷-۱۳۹۵, ۰۳:۴۵ عصر
ارسال: #4
من الان خواهرم ۱۴ سالشه با یه پسر ۱۵ ساله دوسته خب باید این مسئله عادی بشه Sleepy
۲۱-۷-۱۳۹۵, ۰۸:۳۶ عصر
ارسال: #5
این مساله عادی شدن این روابط بخصوص توی سنین پایین٬ شاید زیاد هم خوب نباشه به دلیل اینکه بچه ها توی این سن در شرایطی هستن که پایه ریزیها برای آینده شون شروع میشه به لحاظ درس خوندن توی هر رشته ای.در واقع باید اوج تمرکز و دقتشون رو وقف تصمیم گیری و تلاش برای ساختن آینده شون کنن. وجود چنین روابطی تمرکزشون رو میگیره.
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  باورهای غلط درباره دوستی‌های قبل از ازدواج بانو 0 797 ۷-۶-۱۳۹۲ ۱۱:۴۳ صبح
آخرین ارسال: بانو

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان